Skocz do zawartości

Serwer TeamSpeak 3 - parę informacji


-_-

Rekomendowane odpowiedzi

  • Właściciel

Witam,

Chciałbym wyjaśnić parę rzeczy związanych z ostatnimi wydarzeniami na serwerze TeamSpeak 3.

Od pewnego czasu to ja sprawuję opiekę nad serwerem i ja będę zajmował się rekrutacją oraz innymi sprawami do pewnego czasu.

Parę informacji.

vRoot Pynia - Zacznę od tego, że Pynia nie ma praw roota i proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.
Po jej rezygnacji zaoferowała mi pomoc, ponieważ nie miałem czasu, a sam serwer bym w tragicznym stanie. Jako iż jej ufam, zgodziłem się i dogadaliśmy się, że z powodu jej ograniczonego czasu, będzie zajmować się serwerem w wolnej chwili, ale nie będzie pełnić funkcji opiekuna, ponieważ niektórzy mogą zacząć się czepiać o jej aktywność.
Wszystkie jej prawa, które posiada, służą do pomocy mi jak i serwerowi, wiec nie życzę sobie by ktoś zarzucał ukrywanie czegoś lub brak sprawiedliwości, ponieważ uprawnienia były nadane na rangę, nie UID, a więc każdy mógł sprawdzić czy posiada dane uprawnienia. Każda ważniejsza decyzja (czasem nawet błaha) była kierowana do mnie i dopiero po moje zgodzie, wcielana w życie przez Pynie, a więc nie było to tak, że robiła wszystko co chciała. Była to pomoc, nie jakaś ukryta ranga.
Umówiliśmy się tak, że dopóki nie znajdę innej osoby, ona będzie pomagać.
Temat uważam za zakończony, informuje publicznie po raz któryś o tym i ostatni.

Kacperitta i inni admini których wybiorę sam - Tutaj nie będę nic wiecej pisał, oprócz tego, ze jasno nakreśliłem w jednej ze skarg, że polityka serwera musi się zmienić, argumentując to tym, iż na wielu serwerach topowych nie ma czegoś takiego jak forum. Admini wybierani przeze mnie to osoby, które mają być w jakiś sposób odłączone od forum i nie powinny być aż tak znane każdemu z Was.
Od teraz będę informował o moich wyborach w tematach by nie było sytuacji, w których zarzuca mi się, że coś ukrywam, choć uważam, że nie jestem do tego zobowiązany, ale jako iż każdy z Was ma prawo mnie oto prosić, przychylam się do tego, bo nie widzę w tym nic złego.

Kwestia samego serwera - Na serwerze będę wprowadzał powoli zmiany, które mają na celu uspokoić pewną grupę osób. WIem że pewna część osób denerwowała się nie z powodu tego, iż dodaje osoby lub mają dane uprawnienia, a dlatego, że o tym nie informowałem publicznie. Przychyliłem się do tej prośby i od teraz będę o tym informował.
Osoby które będą działać na niekorzyść serwera, będą banowane permanentnie, nie życzę sobie by jedna osoba lub dwie wprowadzały zamęt tylko dlatego, że mają ból pewnej części ciała oto, że zacząłem je traktować tak samo jak one mnie. Jeżeli usłyszę, że jakikolwiek admin im pomaga, także zostanie wydalone, a gdy mi się to bardzo nie spodoba, wyleci z sieci, bo nie życzę sobie by ktoś krył osoby, które chcą działać na niekorzyść mojej sieci.

Koszty serwera i jego utrzymanie - Jak wiecie do samego serwera dorzucałem się sam, głównie chodzi o przedłużanie go, a więc zdecydowałem, iż najlepszym posunięciem będzie odłączenie go od samej sieci, ale w taki sposób by nie narobić wielkiego syfu. 
Wtedy to ja odpowiadam za niego i to ja mam prawo wybierać odpowiednie osoby na stanowisko aż sytuacja się nie uspokoi.

Denerwującym był fakt, że wiele osób z sieci mieszało sprawy prywatne z serwerem TS3, przenosząc swoje prywatne konflikty, a może i konflikty interesów na serwer, który nie miał nic do tego, przez co tracił na tym sam serwer TeamSpeak.
Nie chcę by TS3 obrywał za coś, czemu nie jest winny.

 

Kończąc cały ten temat,

Zmiany mają na celu poprawienie serwera, a nie utrudnienie Wam czegoś, nikt nikogo nie karci, nie usuwa, na serwerze nie zmienia się polityka tzn "użytkowników". Od zawsze dbałem o bezpieczeństwo użytkowników serwera, tak teraz też oto dbam. Każda osoba która będzie groziła atakami czy czymkolwiek innym, a także działała na niekorzyść serwer, zostanie wydalona, to się nie zmienia.
Nie zmienia się też fakt podejścia do użytkowników. Admin zobowiązany jest Wam pomagać, ale też użytkownik musi zachowywać się względem niego fair.

Jeżeli komuś nie podoba się moja polityka, rozumiem, ale ja nikogo też siłą nie będę trzymał.
Znam opinię ludzi którzy przesiadują na serwerze, ale nie na forum i ich zdanie jest takie jakie przypuszczałem, im to nie przeszkadza, liczy się dla nich tylko to by na serwerze była odpowiednia administracja, która im pomaga i ich słucha, a także taka na którą nie muszą czekać 5 godzin.
Dodatkowym ważnym aspektem jest fakt, iż na serwerze tego typu powinny być organizowane konkursy i inne zabawy, które skupiają ludzi i integrują ich ze sobą. Poprzednia polityka to utrudniała, bo pozwalał na to by pojedyncze jednostki mogły niszczyć czyjąś pracę i czas, który poświęcili na przygotowanie czegoś.

 

Na dniach ponownie zostanie zmieniony regulamin, tak by uwzględnić najważniejsze rzeczy, takie jak zachowanie użytkowników podczas różnego rodzaju eventów, zwiększenie kar za działanie na niekorzyść serwera, a także za groźby i przebudowany zostanie lekko system kanałów, który nie będzie nikomu utrudniał życia, a tylko sprostuje pewne niedomówienia, które pojawiły się ostatnio na serwerze.

Nasz regulamin cieszy się dużym zainteresowanym, jest kopiowany kilkanaście razy w tygodniu, ale nie oznacza to, że jest dobry, są w nim pewne luki, które trzeba załatać.

 

Dziękuje bardzo za zainteresowanie tematem jak i samym serwerem. Mam nadzieję, że za jakiś czas będzie on funkcjonował lepiej i zrzeszy jeszcze większą ilość użytkowników.

 

Temat uważam za zakończony.

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności