Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Botoks"


Jeanette vi Rey

Rekomendowane odpowiedzi

POSITIVE.jpg.940b1c60286e09541b89811f807a14b4.jpg

Gatunek: Thriller

Premiera:  29 września 2017 (Polska) 27 września 2017(świat)

Reżyseria: Patryk Vega 

Produkcja:  Polska

Scenariusz: Patryk Vega

Opis filmu:

Film opowiada o losach 4 kobiet, pracujących w tym samym szpitalu. Szpitalu, gdzie nie ma szacunku do nikogo. Dla dyrektora ważne są tylko zyski, które przynosi mu szpital. Film zaczyna się od historii Danieli (Olga Bołądź), która wraz ze swoim bratem Darkiem (Tomasz Oświęcimski) pracuje jako ratownik medyczny. Ratownik, który załatwił sobie pracę przez zakupienie odpowiednich papierów. Rodzeństwo nie ma zielonego pojęcia o swojej pracy. Następnie ukazana jest Magda, która pełni rolę ginekologa oraz położnej. Jest również specjalistką od aborcji, której dokonuje w szpitalu. W dalszej części Magda sama zachodzi w ciążę i rodzi się pomiędzy nią, a ordynatorem spory konflikt, ponieważ nie chce już dokonywać aborcji, lecz jest scena, gdy Magda z już sporym brzuchem, dokonuje tej aborcji. Dalej jest ukazana historia Patrycji - Pani chirurg, której życie załamuję się po zdradzie przez męża. Spotyka lecz metroseksualnego Michała (Piotr Stramowski) z którym stara się związać. Ostatnia bohaterka - Beata, która traci swojego ukochanego w wypadku motocyklowym. Nie umie się z tym pogodzić, uzależnia się od silnych leków opioidowych.

Moja opinia:

Film bez sensu, o niczym. Głównym tematem jest aborcja, dzieci, ciąża. Według mnie film jest przesadzony, są ukazane sceny, gdzie kobieta robiła TO z psem i niestety doszło do niemiłej sytuacji, gdzie musiała wezwać ratowników medycznych. Szpital, który nie liczy się z nikim, ani z niczym oprócz pieniędzy. Ordynator szpitalu - cyniczny cham, zataja największe błędy popełnione przez szpital, kłamstwem przed prokuraturą. Ciężko zrozumieć ten film, jest bardzo pogmatwany, osobiście bardziej mnie zdenerwował niż wzbudził we mnie współczucie w pewnych scenach, ale nie będę, aż tak spojlerować. Wydaje mi się, że Vega chciał stworzyć coś co wzbudzi popularność jak poprzedni jego film, lecz przesadził, ostro przesadził. Niektóre sceny, które są tam ukazywane, są zdecydowanie dla ludzi o mocnych nerwach (poród, dużo krwi, chirurgia - odcinanie niektórych fragmentów ciała itp.) Nie polecam nikomu tego filmu, jak dla mnie to katastrofa.

7799357.3.jpg.a2897d1a57874bc05eea5a4d536df90f.jpg

 

Zwiastuny:

http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-43363

http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+2-43766

 

Wspierałam się nieco na opisie filmu ze strony:http://www.filmweb.pl/film/Botoks-2017-786410 

Edytowane przez Jeanette vi Rey
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności