Skocz do zawartości

Imieniny


fanmari

Rekomendowane odpowiedzi

Przed laty często bywałem na imieninach, nawet kilkanaście razy w roku. Później był na ładnych kilka lat przestój, a ostatnio znowu dostaję dużo zaproszeń. Chciałem w związku z tym zapytać czy wy również zauważyliście podobny trend, jakiś powrót do tradycji? Dzięki za odp. Na stronie http://www.imienin.pl szukałem info odnośnie tego w jaki dzień wypadają czyje imieniny, ale widzę, że to jest rozszerzony kalendarz imienin. Na innych stronach typu kalbi.pl czy imienniczek.pl jest to samo. Trochę wprowadza mnie to w zakłopotanie, bo jak jadę autobusem czy patrzę w drukowany kalendarz, to najczęściej są imiona dwóch solenizantów i myślałem, że tak jest zawsze. Okazuje się, że podają tylko dwa imiona ze względów praktycznych, czyli ze względu na ograniczone fizycznie miejsce na kartce papieru czy na wyświetlaczu LCD. Nie widziałem o tym.

Edytowane przez fanmari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zależy od tego, w jakim rejonie mieszkasz oraz jakie masz w domu tradycje. 

Ja na przykład mieszkam na pomorskim i nie obchodzimy czegoś takiego jak imieniny, ale na przykład mam dużo rodziny w Łodzi i tam pamiętają o kogoś imieninach jak o urodzinach.

Sądzę, że fajnie obchodzić czyjeś lub swoje imieniny bo można w tym czasie bliżej zjednoczyć się z rodziną i miło spędzić ten czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie w Lubelskim do pewnego czasu obchodziło się wyłącznie imieniny, ale od jakiś 10 lat już się tego raczej nie praktykuje. Dziwne, że tak nagle się to zmieniło.

___________________________

Mi­mo wszys­tko chciałabym za­sypiać z głową obok Two­jej głowy i raz na ja­kiś czas mieć pew­ność, że choć trochę cię mam.  Pracuję jako Księgowa Jelenia Góra

Edytowane przez Ozim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na warm-mazur imieniny to jest najlepsza okazja do wypicia, spotkania się pogadania itd, są one mniej ważne niż urodziny ale jednak są i w sumie bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet nie wiem kiedy mam imieniny :P  Obecnie już to chyba całkowicie przemija. I taka tradycja naszych rodziców/ dziadków umiera.

 

___________________________________

Chciałabym wie­dzieć, jak to jest mięć mnie w ser­cu. Chciałabym wie­dzieć, jak to jest trzy­mać mnie w ra­mionach, chciałabym wie­dzieć jak to jest być ze mną. Cho­ciaż jest we mnie ro­man­tyk. Jakie Księgowa Kalisz mam, a Ty chcesz ta­ki an­tyk ? 

Edytowane przez isofi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2017 o 02:48, Mercus** napisał:

Na warm-mazur imieniny to jest najlepsza okazja do wypicia, spotkania się pogadania itd, są one mniej ważne niż urodziny ale jednak są i w sumie bardzo dobrze :)

Potwierdzam każde słowo. Na Warmii obchodzi sie imieniny w sumie od zawsze. Nikt nigdy nie zapomina nawet ze czyjes sa i sami z siebie ludzie daja nawet prezenty. No i dobra okazja żeby wypic jak to Mercus powiedział :beach: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem, by zapamiętać kiedy są urodziny członków rodziny, a wy pamiętacie nawet imieniny? :O

 

_____________________________

Pracuję jako księgowa Jelenia Góra. Planuję otworzyć własne biuro rachunkowe.

Edytowane przez DevKa
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jeszcze pechowo trafiłem tak, że moje imieniny są w urodziny brata i nikt o nich nie pamiętał. 

__________________________

"Ci którzy naj­mniej po­magają, naj­więcej się mądrzą, kiedy im pomagasz.  " ~ księgowa Jelenia Góra

 

Edytowane przez Ozim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja miałem wczoraj, niestety nikt ze znajomych nie pamiętał, bo na fb się nie wyświetla :P Ale za to na serverze mi kilka osób złożyło :D

___________________________

Im człowiek star­szy tym więcej w nim doświad­cze­nia, więc jak to się dzieje, że cały czas wpa­da w te pry­mityw­ne pułap­ki zas­ta­wiane przez życie, na­zywa­ne uczuciami Księgowa Kalisz

Edytowane przez Drozd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kasia! zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności