Skocz do zawartości

Komputer


aassingo:)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, chciałem się zapytać czy opłaca się wziąć komputer z takimi podzespołami 1300zł:

-I3 6100
-Zotac GTX 1050 mini
-Corsair 8 gb ram ddr4 2133mhz
-dysk hdd 500gb 5400rpm
-zasilacz Kolink 500w
-msi h110m pro-vd
-obudowa ThermalTake Versa h15
-karta sieciowa na pci-e TP-link wireless N 150mb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zależy do czego miałby być taki komputer. Jak do gier to polecalbym Ci intela i5 4 rdzenie bo właśnie tyle jest najlepiej miec do gier. I3 normalnie kosztuje około 5 stowek a i5 widzialem za 800. Niestety jest droższy ale lepszy. 

Twój zestaw jest ze sobą kompatybilny ale za dużo FPS raczej w nowszych grach w nim nie wyciagniesz ale je wlaczysz

Karta Zotac bardzo dobra firma sam miałem grafikę tej firmy przez 4 lata i nie narzekalem, działala super

RAM od Corsair, szczerze nigdy nie miałem ale podobno jest dobry. Specyfikacja ok

Dysk to juz Twój wybor ile chcesz giga

Zasilacz Kolink nie słyszałem o tej firmie nic ale zasili wszystko bez problemu 

Obudowe to oczywiście wybierasz jaka chcesz

Karta sieciowa ok

Pamiętaj tez ze jak bys zmieniał procek to od 7 generacji czyli pierwsza liczba w numerze np 7600 to musisz miec nowszy BIOS na płycie głównej. Bo po prostu nie obsłuży w pełni procesora. BIOS musi być wtedy B250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.11.2017 o 16:27, aassingo napisał:

Dzień dobry, chciałem się zapytać czy opłaca się wziąć komputer z takimi podzespołami 1300zł:

-I3 6100
-Zotac GTX 1050 mini
-Corsair 8 gb ram ddr4 2133mhz
-dysk hdd 500gb 5400rpm
-zasilacz Kolink 500w
-msi h110m pro-vd
-obudowa ThermalTake Versa h15
-karta sieciowa na pci-e TP-link wireless N 150mb/s

Pierwsza sprawa, czy ten komputer masz okazję kupić za tę kwotę czy to jest Twój budżet?

 

Na pierwszy rzut oka:

Dysk - jeśli to ma być jedyny dysk jest zdecydowanie za wolny

Zasilacz - w tej samej cenie https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-400w-gpe-400s-893132/ lepsza sprawność energetyczna, certyfikat 80 + a 400W w zupełności na taki zestaw wystarczy.

 

Alternatywe ciężko Ci zaproponować bo po cenie wnioskuje, że to używany gotowiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności