Jump to content

Recenzja Akame ga Kill


Guest Itachi Uchiha
 Share

Recommended Posts

Guest Itachi Uchiha

  Tatsumi trafia do oddziału zawodowych zabójców, by wymierzać sprawiedliwość w imię zniewolonego ludu.

UWAGA!!! RECENZJA ZAWIERA SPOILERY!

https://thekoalition.com/images/2014/09/akame-ga-kill-620x350.jpg

Tatsumi to zwykły chłopak, który chce zmienić świat na lepsze. W tym celu udał się do stolicy. Przebył cały kraj przyciągnięty marzeniami o sławie. Pewnego dnia spotyka miłą złoto włosą kobietę, która oferuje mu pomoc w znalezieniu roboty. W zamian za to, Tatsumi ma postawić jej obiad. Tatsumi się zgodził. W pewnej karczmie Tłumaczy mu, że jak chce znaleźć prace musi posiadać koneksje i pieniądze. Powiada, iż zna pewnego wojskowego. Jeżeli chłopak da mu ,,w łapę'' uwinie się w mig. Dziewczyna bierze od niego worek z pieniędzmi i każe Tatsumiemu poczekać na nią. Gdy słońce chowa się, barman mówi mu, że owa dziewczyna go okantowała. Nie mający gdzie się podziać chłopak trafia na ulice, skąd zabiera go do swojego pałacu skromna dziewczyna. W nocy, Tatsumiego budzą mordercze intencje. Okazuje się, że grupa dobrze wyszkolonych zabójców postanawia zabić całą rodzinę dziewczyny. Wygląda na to, że owa rodzina w miły sposób wabiła ludzi z prowincji, a potem robili to co najbardziej kochają, torturowali. Gdy Tatsumi odkrywa, że życzliwa dziewczyna dręczyła też jego znajomych, bez wahania postanawia ją zabić.  Leona - początkowo złoto włosa kobieta postanawia, że Tatsumi dołączy do ich organizacji - Night Raid. W skład owej grupy wchodzą:

 

 

 • Akame
 • Mine
 • Sheele
 • Lubbock
 • Bulat
 • Leona
 • Najenda
 • Tatsumi

 

 

Akame ga kill ma według mnie najsmutniejsze zakończenie we wszystkich anime (nie licząc ano hany). Moim zdaniem manga była o 100 razy lepsza od samego anime. W 24 odcinkowym serialu pominięto wiele rzeczy z mangi. Taka ciekawostka - Wszystkie odcinki Akame Ga kill miały początek ,,Zabić'' z wyjątkiem ostatniego. Mimo, iż seria miała kilka drobnych nie dopracowań, tak oglądało mi się ją świetnie. Nie będę Wam dużo zdradzał, ale po zakończeniu akame ga kill stwierdzam, że nie powstanie 2 sezon. Wyszła jedynie manga, pod innym tytułem, a sama akame jest w niej postacią poboczną.

OCENA

 1. Kreska - 8/10
 2. Animacje - 6/10
 3. Fabuła - 9,5/10
 4. Postacie - 10/10
 5. Ogólna ocena - 9/10

 

Edited by Itachi Uchiha
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • 4 years later...

Ogładałem Akagame Ga Kill dwa razy, lub nawet trzy.. fajne, lecz mega smutne anime, bo praktycznie co któryś odcinek któryś z bohaterów ginie niestety z którymi się zżywamy oglądajać anime! 

Generalnie polecam animku, bardzo fajne!

ANIKI!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy