Skocz do zawartości

Bodyguard


freunde bobby

Rekomendowane odpowiedzi

lCZVLD5.jpg

Bodyguard (2018)

Serial stworzony przez stację BBC opowiadającą o weteranie wojny w Afganistanie, który został ochroniarzem brytyjskiej minister spraw wewnętrznych. Może to brzmieć banalnie przez zatarte schematy podobnych już filmów, ale zapewniam że to jedna z ciekawszych premier w tym roku którą ujrzałem na Netflixie. Sezon ma 6 odcinków i każdy trwa około godziny z nieco nie przekonującym mnie finałem.

Serial jest dramatem, thrillerem politycznym z dawką romansu i działań detektywistycznych przez co w serialu naprawdę dużo się dzieje, a samego bohatera za jego postawę naprawdę można polubić. Oczywiście wchodzi w niektórych momentach poprawność polityczna, która nie jest niczym nowym w dzisiejszych czasach (spoko, gościu kopuluje tylko z kobietą). I widać też trochę dziwną stronę tego serialu że wszystkim zarządzają.. kobiety, ale kobieta tworzyła ten serial więc no, nie będę się czepiał.

K8IuGjj.jpg

Tytułowa minister (Keeley Hawes) jest związana z kontrowersyjną ustawą dot. bezpieczeństwa, która pozwoliłaby na kontrolowanie sieci aby ograniczyć narastające niebezpieczeństwo ze strony zamachowców-samobójców, co nie jest łatwe w dzisiejszych czasach z wielu względów. Jest ona też nieco spragnioną miłości wdową o czym można przekonać się w serialu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

QSqMkHI.jpg

Antagonista serialu jak wcześniej wspomniałem jest weteranem wojny w Afganistanie, jak wielu z takowych ludzi musi zmagać się ze swoimi problemami, co jasno pokazuje jak obraz wojny potrafi zmienić człowieka i jego poglądy na świat, czy też wygłaszane przez polityków słowa nt. takich delikatnych spraw. Dostał on rozkaz szpiegowania pani Minister, które się skomplikowało i utworzyło sieć zdarzeń, ciekawych zdarzeń.

 

Nie chciałem za dużo mówić o serialu aby nie zaspoilerować, ale uważam że ten tytuł jest godny obejrzenia zwłaszcza przez główne role, przez Richard Madden'a który pokazał że potrafi zagrać nie tylko w Grze o Tron i wywijać mieczem, a potem.. no nieważne i Keeley Hawes, która na tym kroku też nie ustępowała i miło się to oglądało.

Oglądał ktoś, ktoś zamierza?

 

  • Like 3
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności