Skocz do zawartości

Surf + RPG - Co, Jak, Gdzie, Kiedy?


GryTrean

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, nadszedł ten czas...

___________________________________________

Wersja dla leniwych:

  • Gra: CS:GO
  • Tryb: Surf + RPG
  • Planowany start: Piątek 17.05.2019r. 19:00
  • IP: Zostanie udostępnione w piątek przed startem
  • WAŻNE: Przewidywane darmowe VIPy dla osób grających na starcie! :) Więcej informacji w poście

                                                                                      

Już kilka dni temu stworzyłem ankietę, której celem było ustalenie dwóch rzeczy - po pierwsze, czy zainteresowanie takim serwerem w ogóle istnieje, a po drugie - jak dokładniej ma on funkcjonować. Pomimo tego, że liczyłem na choć kilka odpowiedzi - nie sądziłem, że aktywność i zainteresowanie tym tematem będzie aż taka! Stąd prace kontynuowały pełną parą, i w tym momencie - serwer jest już praktycznie gotowy, żeby Was na niego wpuścić! Ale, jak to przy startach serwerów bywa - nie może to się odbyć "od tak", wszak jest to dzień "urodzin" serwera!

Dlatego też, informuję teraz oficjalnie, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, start serwera odbędzie się już w ten piątek 17.05.2019r. o godzinie 19:00!

Surf + RPG -  Tryb w którym - jak sama nazwa wskazuje - mapa składa się z ramp do surfowania. Nie jest to jednak tryb ani trochę podobny do znanego nam wszystkim Surf Timera. Tutaj walczą ze soba dwie drużyny - terroryści i antyterroryści, gdzie Ci pierwsi starają się podłożyć bombę, a Ci drudzy - nie dopuścić do jej wybuchu. Ponadto, za każde zabójstwo, zadany DMG, podłożoną/rozbrojoną bombę gracz dostaje XP. Po wejściu na nowy poziom - dostaje on 5 kredytów, za które ulepszać będzie mógł swoje umiejętności tj. Damage, HP, Speed, Grawitacja... Ulepszeń jest mnóstwo!

Przede wszystkim chcę podkreślić jedną rzecz, która będzie dla nas istotna - zarówno podczas prowadzenia serwera, jak i rzecz którą kierowałem się przy jego tworzeniu. Jest to serwer dla wszystkich. Sprawą oczywistą jest fakt, że osoba która zakupi VIPa musi mieć jakieś przywileje - nie oznacza to jednak, że reszta graczy nie ma się fajnie bawić na serwerze. Stąd VIPowie, pomimo tego że posiadają sporą ilość przywilejów - nie będą rangą "pay2win" - będzie się grało łatwiej, dla niektórych może i przyjemniej, ale osoba bez tej rangi również będzie miała szansę stanięcia na podium w rankingu pod koniec sezonu. Dokładny opis tej rangi znajdziecie w dalszej części tego posta.

Chcę też opisać kilka rzeczy, które będą wyróżniały serwer - pluginy, które są autorskie, systemy, których nie znajdziecie na innych serwerach (a jeśli znajdziecie - będą wyglądały zupełnie, albo choć trochę inaczej).

  • Jako częsty gracz na serwerach JailBreak przyzwyczajony jestem do systemu ruletki. Każdy z graczy może użyć komendę i mieć szansę na wylosowanie czegoś fajnego, albo mniej fajnego - zależy to już tylko i wyłącznie od jego szczęścia. Przy tworzeniu serwera zadałem sobie pytanie - dlaczego tego nie wprowadzić na surfa? I jak się okazało, pytanie to było słuszne, bo ruletka działająca na serwerze wprowadza fajny aspekt do gry, zwłaszcza, że dzieli się ona na "dwie części". Pierwszą z nich jest zwykła ruletka którą możemy użyć za życia. Możemy w niej znaleźć rzeczy takie jak XP, $, Więcej HP - albo rzeczy takie jak mniej HP, utrata $, itd. Drażniącym mnie jednak problemem był fakt, że można było ją tylko użyć za życia - stąd też wprowadziłem też system pośmiertnej ruletki. Działa on w sposób taki, że można w niej wylosować respawna - mamy kolejną szansę, aby pomóc naszej drużynie! Ale jest też jeden haczyk - jeszcze większą szansę niż na respawn mamy, żeby wylosować brak życia w następnej rundzie. Rzecz jasna ruletka ma limit czasu, aby gracze nie mogli nią spamować.
  • Na początku rundy każdy z graczy może obstawić wybraną przez siebie sumę $ na drużynę, która według niego wygra. Jeśli uda mi się obstawić poprawnie - podwoi postawioną stawkę, a jeśli nie - straci ją.
  • System znany też na innych serwerach, ale zdecydowanie warty wymienienia: Na serwerze funkcjonuje sklep, w którym za $ można kupić XP - podobnie jak na serwerze COD. Mamy do wyboru trzy pakiety - mały, średni i duży, każdy zawiera różne ilości XP (losowe, ale zmieniają się widełki)
  • Zmieniony longjump - zamiast normalnego, dłuższego skoku, ulepszenie tego "aspektu" daje nam jeden dłuższy skok raz na 4 sekundy, służący do wybicia się, rozpoczęcia skakania, może ucieczki? Aby go użyć należy kucnąć, ruszyć się WSAD'em i... skoczyć.
  • Misje, które zostaną dodane na serwer kilka dni po starcie, w których wygrać będzie można XP'a, Kredyty, może coś innego? Przekonacie się sami! :) Powiem tylko, że przykładowymi misjami będzie zdobycie danej ilości zabójstw z danej broni, osiągnięcie danej prędkości, wygranie danej ilości rund - wszystko to, co może wpaść do głowy :) 

Jeśli chodzi o kwestię zespołu administracyjnego, bo jest to kwestia dość istotna na tego typu trybie - w roli Głównego Opiekuna spełniać się będę, przynajmniej na początku - Ja. Posada zastępcy opiekuna na ten moment jest wolna i zapewniam, że postaram się, po poznaniu graczy i po starcie serwera wybrać osobę na to stanowisko - nie wiem jeszcze, czy odbędzie się to w formie rekrutacji na forum, czy też osoby wytypowanej typowo przeze mnie. Rekrutacja na posadę administratora otwarta będzie od samego początku (Ba! Będzie to szybka rekrutacja, bo nabór tutaj będzie istotny). Szukać będziemy osób aktywnych, znających ten tryb, regulamin i serwer oraz takich, którzy są rozpoznawalni na serwerze i forum. Musimy, w szczególności na początku serwera, zaprezentować sobą jakiś poziom.

Obiecałem że omówię też kwestię VIPa, więc przejdźmy i do tego. Po pierwsze - jeśli kredyty będą do kupienia za PLN, będą one drogie. Nie chodzi tu o to, żeby ktoś wydał 20 złotych, wykupił wszystkie ulepszenia i zabijał wszystkich, a ja z -_- będziemy siedzieli zadowoleni, że serwer zarobił pieniądze. Chodzi tu głównie o frajdę, nie ma to być serwer Pay2win. Jednak, jak na każdym serwerze - musimy coś dać dla osób, którzy ten serwer wspierają. Stąd, na ten moment, VIP będzie miał następujące przywileje:

  • 20% więcej XP (Nie jest to ilość, która spowoduje grę P2W - jest w miarę zbalansowaną liczbą. Jeśli nie będzie to odpowiadało temu, w jaki sposób chcemy prowadzić serwer - procent ten zostanie zmieniony)
  • Darmowy Defusekit i Granat Taktyczny dla CT
  • Darmowy Healthshot
  • +25 HP
  • 20% szans na jednorazowe odrodzenie po śmierci
  • Możliwość odrodzenia się za $32'000
  • Doublejump (od razu gwoli podkreślenia - na tym trybie, gdzie gracze latają z sporą prędkością - w cale nie daje dużych korzyści)
  • "Większe" widełki w sklepie za $ (można wylosować więcej XP niż zwykły gracz, ale niewiele więcej)
  • Mniejszy cooldown w ruletce
  • Inne efekty w ruletce + szansa na uniknięcie niektórych efektów (Na przykład - Gracz może wylosować utratę HP do 1, VIP ma 50% szans na uniknięcie efektu)

Przede wszystkim istotne będzie sprawdzenie VIPów na serwerze - jeśli będą zbyt "OP" - zostaną zmienieni, i tak samo w drugą stronę - jeśli VIP nie będzie nic dawał, zostanie ulepszony. Dlatego też, na starcie w zależności od liczby graczy zostaną rozdane VIPy na dany okres czasu (Kilka VIPów na 1 dzień, 3 dni, tydzień - wszystko zależeć będzie od tego ile będzie na początku grało osób - im więcej, tym więcej rang zostanie rozdanych).

Zapraszamy więc do gry! IP zostanie udostępnione w piątek, a o godzinie 19:00 z serwera zdjęte zostanie hasło, co umożliwi wejście na serwer. Mam nadzieję, że się na nim zobaczymy!

Cześć! :)

  • Like 8
  • Uwielbiam 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że start już jutro o godzinie 19:00!

Około godziny 16:00 pojawi się w tym temacie adres IP serwera - będzie on jednak miał na sobie hasło, które zostanie ściągnięte równo o godzinie 19:00! (No, może minutkę wcześniej albo później...).

Ponadto, na start zaplanowane są następujące eventy:

  • Od godziny 19:00 - 22:00: Ilość zdobywanego XP mnożona przez 2 (2x XP)
  • Od godziny 19:00 rozdawany VIP co 30 minut (lub częściej) jeśli serwer będzie full (na ten moment 16 slotów) W tym zostaną rozdane VIPy na okres 1 dnia, 3 dni, oraz 7 dni.
  • Pobocznie będą rozdawane inne VIPy - będzie ustalane w trakcie (np. dla pierwszej osoby która wbije 20 poziom, itd).

Dokładniejszy opis rangi VIP znajdziecie w poprzednim temacie:

W dniu 15.05.2019 o 17:37, GryTrean napisał:
  • 20% więcej XP (Nie jest to ilość, która spowoduje grę P2W - jest w miarę zbalansowaną liczbą. Jeśli nie będzie to odpowiadało temu, w jaki sposób chcemy prowadzić serwer - procent ten zostanie zmieniony)
  • Darmowy Defusekit i Granat Taktyczny dla CT
  • Darmowy Healthshot
  • +25 HP
  • 20% szans na jednorazowe odrodzenie po śmierci
  • Możliwość odrodzenia się za $32'000
  • Doublejump (od razu gwoli podkreślenia - na tym trybie, gdzie gracze latają z sporą prędkością - w cale nie daje dużych korzyści)
  • "Większe" widełki w sklepie za $ (można wylosować więcej XP niż zwykły gracz, ale niewiele więcej)
  • Mniejszy cooldown w ruletce
  • Inne efekty w ruletce + szansa na uniknięcie niektórych efektów (Na przykład - Gracz może wylosować utratę HP do 1, VIP ma 50% szans na uniknięcie efektu)

 

Mogę dodać od siebie tyle, że po małych testach na serwerze z niedużą grupką osób zostały wyeliminowane większe błędy - większość rzeczy powinna już teraz działać. Ponieważ jednak zdaję sobię sprawę z tego, że błędy i tak się znajdą - proszę o zgłaszanie ich w wiadomości prywatnej lub na forum. Częste zgłaszanie błędów i dodawanie propozycji będzie brane pod uwagę przy ewentualnym podaniu na rangę funkcyjną, a dla osób wyjątkowo aktywnych przewidziane nagrody w postaci VIPa.

Odpowiadając teraz na wątpliwość dlaczego rozdaję tyle tych rang - Po to, żebyście mogli zobaczyć jak VIP działa na serwerze, i czy opłaca się go kupić. No i chyba nikt nie pogardziłby rangą na start, która daje kilka fajnych przywilejów ;)

 

Kilka dodatkowych ważnych informacji o serwerze:

  • XP zdobywamy głównie za zadawanie obrażeń, nie za zabicie kogoś. Stąd osoba, która uderzy kogoś w plecy z noża dostanie więcej XP niż osoba, która strzeli z kałacha w tułów.
  • XP na serwerze leci tylko i wyłącznie wtedy, kiedy są na nim minimum 4 osoby.
  • Na serwerze znajduje się aktualnie 21 ulepszeń.
  • Regulamin serwera znajduje się już teraz w dziale regulaminy: klik. Radzę go przeczytać, bo to, że serwer startuje nie znaczy, że osoby łamiące regulamin nie będą karane.  W szczególności podkreślam to dlatego, że serwer jest podpięty pod sourcebansy - ban na surfie = ban na reszcie serwerów. (Chociaż nie ukrywam, że będę łagodny ❤️)
  • Za każdy poziom dostaje się 5 kredytów.
  • Ulepszać rzeczy możemy pod komendą !rpg
  • Jeśli nie wiesz co daje jakieś ulepszenie, wpisz !rpg, przejdź na drugą stronę menu i wybierz "Help". Tam znajduje się opis wszystkich ulepszeń (Opis pojawi się na forum w ciągu kilku dni, jednak nie przed startem).
  • Na serwerze znajduje się aktualnie ok. 30 map, które będą przez pierwsze kilka dni wymieniane, usuwane i dodawane.
  • Spis najważniejszych komend: klik (link pojawi się po utworzeniu tematu)

Przypominam też, że od samego startu szukać będę kilku osób do zespołu administracyjnego. Stąd powstał temat z szybką rekrutacją. Zachęcam do składania podań osoby, które mają zamiar grać na serwerze - będę pilnował, czy osoby te ogarniają, są aktywne, znają zasady.

 

Odpowiadając na zadane mi pytanie - "Czy planuję mieć 13 letnich adminów". Odpowiedź jest prosta: tak. Nie mam zamiaru zwracać większej uwagi na wiek, jeśli osoba jest dojrzała, ogarnięta i nie ma zbyt piskliwego głosu (choć brak mutacji działa na naprawdę duży minus!). Jeśli ktoś ewidentnie nadaje się na administratora, a jedyną przeszkodą będzie głos (a będzie on niepiskliwy i w miarę ogarnięty) - nie będzie to kwestia która zadecyduje o odrzuceniu podania.

Temat zastępcy opiekuna zostanie poruszony, kiedy będzie trzeba go poruszyć. Na ten moment serwerem zajmuję się ja, pomaga mi Karol i zastępca opiekuna nie jest potrzebny - choć nie ukrywam, że rekrutacja na tę posadę się pojawi.

 

Mam nadzieję, że uda nam się zapełnić jutro serwer. Wiele osób obiecało, że się pojawi, więc radzę być przygotowanym i się łączyć, bo nie wiem jak szybko zapełnią się (o ile się zapełnią) sloty :D

Do usłyszenia! :) 

  • Like 6
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start już dzisiaj o godzinie 19:00!

 

IP serwera: 54.38.135.50:27015
Hasło zostanie wyłączone o godzinie 19:00 (no, może minutkę wcześniej albo minutkę później :D)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • GryTrean zablokował(a) ten temat
  • -_- odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności