Jump to content
baandiT

Problem z Razer USB

Recommended Posts

Posted (edited)

Może zacznę od początku, zakupiłem lata temu słuchawki Razer Megalodon 7.1 i fajnie działały i wszystko pięknie, zmieniłem windowsa xp na 7 i nagle przestały działać, ale ok parę miesięcy później wymieniłem cały komputer i zainstalowałem również windowsa 7 i problem nadal ten sam, wczoraj zmieniłem system na windows 10 i problem nadal nie został rozwiązany, sterowniki i wszystko wgrane jak trzeba, miał ktoś z was taki problem ? 

po podłączeniu słuchawek pojawia się informacja, że mogą mieć awarie lub być uszkodzone czy coś takiego i wgl nie wykrywa mi ich ale kiedy podpinam je do laptopa również na systemie windows10 to chodzą elegancko 

czyli podsumowując, zmieniony komputer, system a problem nadal ten sam, czyli czego by to mogła być wina, orientuje się ktoś ??

moja płyta i jej specyfikacja audio

MOTHERBOARD H81M-P33 

Chip zintegrowany przez Realtek® ALC887
- Elastyczny 8-kanałowy dźwięk z wykrywaniem gniazda
- Zgodny ze specyfikacją Azalia 1.0

Niestety, nie potrafili sobie poradzić z tym nawet panowie w sklepie komputerowym którzy zajmują się również wymianą części 

____________________________________________________________________________________________________________________

Normalnie wpinałem do portów USB, do każdego z nich i nadal nic, bo wg mnie mają chodzić bezproblemowo skoro na laptopie właśnie tak działają i wcześniej na starych częściach tak właśnie działały do pewnego momentu, tylko właśnie pytanie gdzie leży problem 

chodziły bez żadnych sterowników dodatkowych ani dodatkowych kart dźwiękowych czy przejściówek i właśnie o to mi chodzi żeby chodziły tak jak wcześniej bez większych problemów a system samodzielnie instalował jak myszkę czy klawiaturę na USB, nawet pad od ps4 mi chodzi 

zresztą może być tak faktycznie jak mówisz dlatego że z tego co widzę moja płyta główna nie obsługuje Audio 7.1 , niby 8-kanałowy dźwięk ale chyba to nie o to chodzi, już mam mętlik w głowie hehe, i tak jestem na kupnie nowej płyty, procka i RAM więc postaram się dobrać odpowiednią płyte z Hight Definition Audio i Realtekiem 2/4/5.1/7.1 bo tu nawet tego nie widzę, tylko pytanie czy jak kupię nową płyte z realtekiem 2/4/5.1/7.1 czy będzie to dotyczyć też portów USB 

Oby oby bo straszna lipa, jeśli macie słuchawki z USB to zawsze możecie się pochwalić jakie macie płyty główne to sobie sprawdzę jakie macie Audio w nich lub zakupie taką samą :)

Edited by baandiT

Posted (edited)

Z tego co rozumiem to masz USB oraz słuchawki, które mają tryb Surround Sound (7.1). Tak się składa, że tego typu słuchawki muszą mieć przejściówkę z 7.1 na zwykły dźwięk pod USB. Nie podałeś tego w jaki sposób podłączasz i jak próbowałeś oraz czym, a to ważne. Skoro działają na laptopie, to z nimi nic jest, prędzej z wejściem USB, który nie wykrywa przejściówki.

"tylko pytanie czy jak kupię nową płyte z realtekiem 2/4/5.1/7.1 czy będzie to dotyczyć też portów USB "

Raczej powinno dotyczyc ^

Edited by SnuFFy
  • Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines