Skocz do zawartości

Problem z Razer USB


baandiT

Rekomendowane odpowiedzi

Może zacznę od początku, zakupiłem lata temu słuchawki Razer Megalodon 7.1 i fajnie działały i wszystko pięknie, zmieniłem windowsa xp na 7 i nagle przestały działać, ale ok parę miesięcy później wymieniłem cały komputer i zainstalowałem również windowsa 7 i problem nadal ten sam, wczoraj zmieniłem system na windows 10 i problem nadal nie został rozwiązany, sterowniki i wszystko wgrane jak trzeba, miał ktoś z was taki problem ? 

po podłączeniu słuchawek pojawia się informacja, że mogą mieć awarie lub być uszkodzone czy coś takiego i wgl nie wykrywa mi ich ale kiedy podpinam je do laptopa również na systemie windows10 to chodzą elegancko 

czyli podsumowując, zmieniony komputer, system a problem nadal ten sam, czyli czego by to mogła być wina, orientuje się ktoś ??

moja płyta i jej specyfikacja audio

MOTHERBOARD H81M-P33 

Chip zintegrowany przez Realtek® ALC887
- Elastyczny 8-kanałowy dźwięk z wykrywaniem gniazda
- Zgodny ze specyfikacją Azalia 1.0

Niestety, nie potrafili sobie poradzić z tym nawet panowie w sklepie komputerowym którzy zajmują się również wymianą części 

____________________________________________________________________________________________________________________

Normalnie wpinałem do portów USB, do każdego z nich i nadal nic, bo wg mnie mają chodzić bezproblemowo skoro na laptopie właśnie tak działają i wcześniej na starych częściach tak właśnie działały do pewnego momentu, tylko właśnie pytanie gdzie leży problem 

chodziły bez żadnych sterowników dodatkowych ani dodatkowych kart dźwiękowych czy przejściówek i właśnie o to mi chodzi żeby chodziły tak jak wcześniej bez większych problemów a system samodzielnie instalował jak myszkę czy klawiaturę na USB, nawet pad od ps4 mi chodzi 

zresztą może być tak faktycznie jak mówisz dlatego że z tego co widzę moja płyta główna nie obsługuje Audio 7.1 , niby 8-kanałowy dźwięk ale chyba to nie o to chodzi, już mam mętlik w głowie hehe, i tak jestem na kupnie nowej płyty, procka i RAM więc postaram się dobrać odpowiednią płyte z Hight Definition Audio i Realtekiem 2/4/5.1/7.1 bo tu nawet tego nie widzę, tylko pytanie czy jak kupię nową płyte z realtekiem 2/4/5.1/7.1 czy będzie to dotyczyć też portów USB 

Oby oby bo straszna lipa, jeśli macie słuchawki z USB to zawsze możecie się pochwalić jakie macie płyty główne to sobie sprawdzę jakie macie Audio w nich lub zakupie taką samą :)

Edytowane przez baandiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem to masz USB oraz słuchawki, które mają tryb Surround Sound (7.1). Tak się składa, że tego typu słuchawki muszą mieć przejściówkę z 7.1 na zwykły dźwięk pod USB. Nie podałeś tego w jaki sposób podłączasz i jak próbowałeś oraz czym, a to ważne. Skoro działają na laptopie, to z nimi nic jest, prędzej z wejściem USB, który nie wykrywa przejściówki.

"tylko pytanie czy jak kupię nową płyte z realtekiem 2/4/5.1/7.1 czy będzie to dotyczyć też portów USB "

Raczej powinno dotyczyc ^

 

Edytowane przez SnuFFy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • -_- zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności