Skocz do zawartości

PROBLEM3


Czikita

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, posiadam od miesiąca pewien problem z grą CS GO. Mianowicie: grałem w CS'a jakieś pół roku temu na gorszym sprzęcie niż posiadam teraz i miałem spokojnie fpsów w granicach 130-150, teraz mam nowego laptopa i pojawił się problem, na najniższych detalach wyciąga on co najwyżej 70 fps, próbowałem już wszystkiego, od czyszczenia laptopa profesjonalnie w zabudowie po reinstalację systemu, sterowników, (prędzej ściągałem programy które podobno zwiększały wydajność mojego laptopa i też nie pomagało) oraz poprzez zmiane w ustawieniach NVIDII, aby gra chodziła na tej lepszej karcie graficznej. Nic nie pomaga, czytałem wiele poradników oraz jakiś komend które mogę wpisywać i dalej nic, zrobiłem kolejny format laptopa, teraz praktycznie nie mam na nim nic prócz gry, dalej bez zmian, nic kompletnie nie pomaga. Jest ktoś w stanie mi doradzić czy te maks 80 fps to maksimum jakie wyciągnie mój laptop? (poniżej podam dokładną konfiguracje oraz dane sprzętu), czy jednak da się coś z tym zrobić :( serdecznie pozdrawiam i gorąco liczę na jakąkolwiek pomoc. Ustawiałem laptopa również typowo pod wydajność zeby wszystko chodziło najlepiej jak się da a nie mogę przekroczyć tej "magicznej" bariery chociażby 100fps...
 

Procesor: Intel(R) Core (TM) i7-4720HQ CPU @ 2,60GHz 2.60 GHz
Ram: 8GB
System: 64-bitowy
Karty graficzne:
Intel(R) HD Graphics 4600
NVICIA GeForce GTX 960M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak strzelam tylko. Ten laptop to jakiś Lenovo y570 albo hp omen jakiś?

Sprawdzałeś czy w ogóle włącza Ci się karta graficzna przy włączonym csie?


Ustaw takie ustawienia jak Ci tu przesyłam z rozdzielczością full hd (1920x1080) i daj znać ile masz fpsów: 
(Przetestuj z botami na mapie mirage)

download.png.2b3c109fa2d299ba2b8b5325b673b0d2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model laptopa to Lenovo Y50, nie wiem jak sprawdzić czy odpala się karta graficzna NVIDII przy wlaczonym csie, niestety nie znam się na tyle, mógłbyś doradzić jak to sprawdzić? Na podanych ustawieniach z botami miałem 80-90 fps. Przy strzelaniu spadki były czasem do 60-70 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jeszcze na te sterowniki, wszystko ustaw pod wydajność co tylko się da, to wg mnie jedyny powód przez który masz mało fps, jeśli nie jesteś w stanie nic z tym już zrobić no to nic nie zrobisz, na takiej wydajności pracuje twój laptop, chyba że masz możliwość tam wymienić kartę graficzną a jak nie no to lipa troszku no bo co zrobisz

Powyłączaj tam jeszcze w opcjach trójliniowe buforowanie, wszystko co trójliniowe, ja tak mam :)

I synchronizację pionową wyłącz 

 

Jak u siebie na PC przestawię w grafice Jakość na Wydajność max to fps mi z 60 na 100max w cs1.6 lecą bo tak mam ustawione w grze max 100, w cs:go mam około 110-120 fps max ale aktualnie gram na 100 

 

Kwestia fps to kwestia wydajności, dlatego musisz patrzyć pod tym kątem, ja niestety wiele w dziale laptopów Ci już więcej nie powiem ale do gier to polecam tylko stacjonarne komputery, ja osobiście nie mam zaufania do laptopów, mój laptop i3 8GB RAM chodzi gorzej / wolniej niż mój komputer i3 4GB RAM, więc jak dla mnie laptop to głównie do przeglądania FB się nadaje :) hehe

Edytowane przez baandiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności