Skocz do zawartości

*Efektywna nauka [Rozwój osobisty]


James0v

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nazywam się Tomek od niedawna działam pod nickiem Elvis Picasso (tak tylko, gdyby ktoś mnie nie znał). Chciałbym osiągnąć dwa cele w tym poście, pierwszym jest sprawdzenie czy taka forma "ważnych rozmów" Was wciągnie i czy będzie przy tym jakakolwiek aktywność. Drugi priorytet to przekazanie Wam informacji nabytych z przeróżnych książek czy stron rozwoju osobistego czy z autopsji ludzi mnie otaczających. Chciałbym poprowadzić tutaj kilka wątków na właśnie ten temat. Ten dzisiejszy może nie być tak obszerny, jak chciałbym, żeby wyglądały następne tematy ale myślę, że przyciągnie Was chociażby do zapoznania się z treścią. Efektywna nauka, a więc w sumie ciekawość (przynajmniej u mnie) wzięła górę i zainteresowałem się tym tematem, bo przecież jeśli słyszymy, że można zrobić coś szybciej to automatycznie ściszamy język i podgłaśniamy uszy. 

• Zacznijmy od tego, że wielu ludzi ucieka do kofeiny, inaczej powiedzmy, większość pobudza się kawą. Owszem, kofeina działa na nasze zmysły i pomaga wytężać te, które są potrzebne do efektywnej nauki. Niestety, działa to na krótki czas. Jest tu ktoś, kto do czynności porannych przed wszelakimi obowiązkami wypija kawę? Na pewno! Pochwalcie się w pod tematem, jak czujecie się, kiedy tę kawę odstawicie. Osobiście nie piję kawy, nigdy mi nie smakowała i nie czułem wcześniej potrzeby pobudzania się do działań kofeiną. Kawa jak narkotyk, działa tylko na początku, później wcale nie jest tak kolorowo ponieważ, gdy z początku coś wytęża nasze zmysły, powtarzając te czynność dzień w dzień, one po czasie zaczynają być słabe, co raz ciężej idzie nauka, ponieważ organizm się przyzwyczaja i słabnie. Tu też przychodzi kolejny punkt, bo jeżeli coś traci skuteczność, a nauki jest w opór, to potrzebujemy kolejnych i kolejnych sposobów, aby te naukę sukcesywnie kontynuować. Znam bardzo dużo kobiet, które z kawy, zaczęły uciekać w tabletki. O tym dalej.

• Tabletki sesja, które są szeroko znane jako wsparcie w nauce, lecz także na krótki moment. Działa tak samo jak kawa, na jakiś czas zwiększają nasze zdolności do nauki, ale później następuje spadek przez który bardzo obniża się ta umiejętność oraz słabnie koncentracja. Sprawdźmy opinię oraz zawartość owych tabletek

 

90 mg ekstraktu z miłorzębu japońskiego – sam miłorząb ma korzystny wpływ na pamięć i zapamiętywanie, ALE nie możemy określić jaki to wyciąg, ponieważ producent nie podaje standaryzacji – więc nie wiesz co kupujesz;
60 mg kofeiny – to tyle co w jednej kawie – kofeina faktycznie poprawia koncentrację i zdolności kognitywne – ALE łatwo z nią przesadzić i wpędzić się w rozdrażnienie, niepokój itd. Do tego różne osoby różnie na nią reagują – trzeba uważać, ponieważ miksy w stylu 2 x dziennie Sesja+kawa+energetyk spowodują wyłącznie rozdrażnienie i mogą zwyczajnie zaszkodzić;
50 mg wyciągu z korzenia żeń-szenia – ten surowiec znów korzystnie wpływa na nasze możliwości uczenia się i dodaje energii – ALE ponownie mamy stosunkowo mało wyciągu bez podanej standaryzacji;
36 mg wyciągu z liści Brahmi – obco brzmiąca nazwa (każdy suplement powinien mieć taką obco brzmiącą nazwę w składzie, która poprawia sprzedaż :p), to kolejny surowiec nootropowy – poprawiający ogólne zdolności kognitywne – ALE wyciąg znów nie jest standaryzowany, a dawka jest bardzo mała. W literaturze można znaleźć informacje o stosowaniu od 125 do 300mg wyciągu na dobę (a tutaj mamy 25mg).

 


Wątek seksu sobie pominę, bo jak wiadomo, to nie jest niecenzuralne forum i nie każdy kto to czyta może mieć 18 lat

 

Ostatni punkt nie będzie mówił o tym, że coś jest złe. Osobiście chciałem Was zachęcić do afirmacji. Powiecie, że afirmacja może nie mieć nic wspólnego z nauką. Afirmacja pomaga zapamiętywać informacje a to już zalicza się do efektywnej nauki. Polecam warsztaty, bądź gotowe afirmacje, które w internecie można znaleźć od groma.
Prawidłowe odżywanie także jest ważnym elementem układanki. 

Poniżej prezentuję czynności, które poprawiają efektywność i nie tylko przywracają mózg do formy, ale możemy wyjść na wyższy poziom, niż tego oczekujemy:

Chroń szare komórki

 

-jabłka, 
-cebula i cytrusy (flawonoidy)
-pomarańczowe warzywa takie jak dynia, kabaczek i słodkie ziemniaki (karotenoidy)
-zielone warzywa liściaste takie, jak szpinak, jarmuż, rukola i brokuł (oba antyoksydanty)

Odeprzyj stan zapalny

 

-musztarda, 
-potrawy z kuchni indyjskiej i tajskiej, a przede wszystkim dania z curry (kurkumina)
-zielone i czarne herbaty oraz borówki, brzoskwinie i truskawki (katechiny)

Zwiększ przepływ krwi

 

-czerwone wino (zobacz, ile pić, by długo żyć) i sok z winogron (resweratrol); 
-awokado, orzechy i oliwa z oliwek (jednonienasycone tłuszcze)

Odpal nowe neurony

 

-żółtka jaj
-wołowina
-kurczak
-wątróbka (cholina)
-granatowe i fioletowe owoce takie, jak jeżyny, borówki, jagody, wiśnie i śliwki (antocyjany)

Edytowane przez Elvis Picasso
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności