Skocz do zawartości

Niski ping i lagi.


Chiefff.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Od kilku dni występuje u mnie problem lagów i cofek w trakcie meczu.  W załączniku podaje screen ze speed testu. Pokazuje mi 13 ping, w meczu jest róznie, od 13 do 50, zależy jaki serwer. Ping jest stały, nie zmienia się zbytnio, var również nie jest duży i jest stały. WiFi jest wyłączone na innych urządzeniach w domu. Ustawienia mam na najwyższe. 

 

Specyfikacja kompa 

 

- Interl Core i5-7400 3.GHz

- 8 GB RAM Goodram DDR4

-Płyta głowna MSI b150M pro-vdh 

- Grafika MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB

- Dysk twardy HDD

Komputer ma około dwóch lat.

 

Wczoraj zrobiłem format kompa więc na nowo został zainstalowany steam i cs, ale żadnej zmiany to nie przyniosło. Jakieś pomysły? Nie jestem w stanie sprawdzić czy problem występuje w innych grach, ponieważ cs jest moją jedyną grą multi, wiem natomiast że u innych graczy w trakcie gry nie występują takie problemy, więc wina lezy po mojej stronie, nie serwera.Forum.thumb.png.4be4916eccee5a29112a378105da1f7e.png

 

Dodam że przy moim wcześniejszym internecie 5 MB/s i minimum 90 ping nie było takich problemów i cofek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FPSy stabilne? Neta oczywiście masz na kablu, nie na wi-fi?  Oprócz var, to sv, loss, i choke też nie skacze? Jaka mniej więcej ich wartość podczas cofek? 

tutaj masz stronę do ustawień sieciowych w cs go: https://sniper13.pl/csgo-tickrate-interp-rate-loss-choke-var/

Przeczytaj i skonfiguruj u siebie, może po formacie coś Ci się tam poprzestawiało na niekorzyść sieci.

Warto również spróbować na początek po prostu usunąć swoje cfg, sprawdzić spójność plików gry, uruchomić i sprawdzić czy problem dalej występuje.
Jeżeli masz antywira jakiegoś to on też może powodować problemy, u mnie jeden kiedyś powodował właśnie zwiechy na serwerze (sieciowe, nie techniczne).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze dodać że miałem ten problem od kilku dni ale dzisiaj po formacie mocno się to nasiliło i ping potrafił się utrzymywać na poziomie 120 

/// ruter ma jakieś 2 miesiące

 

A więc: 

- w tym samym czasie zainstalowałem wersję sterowników do karty sieciowej z 2018 roku i podpiąłem inny kabel, mam kilka zapasowych, niby to coś zmieniło bo ping był 60 ale, 120 był na match makingu  a 60 na uproszczonym, wiec nie powiedziane czy na mm'ie takie będzie

- w trakcie gry :

   - var wynosi 0.6 - 1.0 / przy bliskim spotkaniu z przeciwnikiem potrafi skoczyc do 4.0

   - choke  wynosi 0 

   - lose wynosi 0

   - sv wynosi kilkanaście ( nie jestem w stanie odczytać ) a dalej jest +- 1.5

 

Wpisałem jeszcze kilka komend w grze związanych z tym. Na razie ping sie utrzymuje na poziomie 40 ale na uproszczonym i dm, nie wiadomo jak będzie na match makingu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności