Skocz do zawartości

Trump odwołuje wizytę w Polsce. Chciał ogłosić nominację Polski do programu bezwizowego?


WhiteBlood

Rekomendowane odpowiedzi

Prezydent USA Donald Trump ogłosi w Warszawie nominację Polski do programu ruchu bezwizowego – informowała Wirtualna Polska przed zaplanowaną na niedzielę wizytą Donalda Trumpa w Polsce, powołując się na amerykańskie źródła dyplomatyczne.

Okazało się jednak, że z powodu uderzenia huraganu Dorian, Trump odwołał wizytę w Warszawie.

Prezydent USA Donald Trump ogÅosi w Warszawie nominacjÄ Polski do programu ruchu bezwizowego â informowaÅa Wirtualna Polska przed zaplanowanÄ na niedzielÄ wizytÄ Donalda Trumpa w Polsce, powoÅujÄc siÄ na amerykaÅskie źródÅa dyplomatyczne. OkazaÅo siÄ jednak, że z powodu uderzenia huraganu Dorian, Trump odwoÅaÅ wizytÄ w Warszawie.

 

W zależności od precyzyjnych danych na 1 września, Donald Trump albo potwierdzi zamiar nominacji, albo zadeklaruje wprost,
że nominuje Polskę do przystąpienia do ruchu bezwizowego z USA, czyli programu Visa Waiver - mówił rozmówca Wirtualnej Polski.

ak pisała WP, jesteśmy już bardzo bliscy zejścia poniżej wymaganego progu 3 proc. odmów przy wydawaniu wniosków o przyznaniu wizy do Stanów Zjednoczonych.

Donald Trump na pewno nie ogłosi w najbliższych dniach w Polsce informacji o zniesieniu wiz. Wieczorem odwołał wizytę w Warszawie.

Trump odwołuje wizytę w Warszawie

Prezydent USA podczas wystąpienia przed Białym Domem zapowiedział, że zostanie w Waszyngtonie, by "zapewnić,
że wszystkie środki rządu federalnego będą skupione na nadchodzącym huraganie". - Zdecydowałem wysłać wiceprezydenta Mike'a Pence'a w moje miejsce - zaznaczył.

Trump dodał, że rozmawiał dzisiaj telefonicznie z prezydentem Andrzejem Dudą, by poinformować go o zmianie planów.
- Przekazałem mu moje najcieplejsze życzenia i życzenia narodu amerykańskiego - powiedział Trump. - Naszym najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo ludzi na drodze huraganu.

W najbliższym czasie będę ustalał nowy termin mojej wizyty w Polsce - dodał.

Huragan Dorian porusza się przez Atlantyk w stronę Stanów Zjednoczonej i ma uderzyć we wschodnie wybrzeże Florydy w poniedziałek.
Prognozowana prędkość wiatru przekracza 200 km/h.

 

 

Źródło: WP, onet.pl

Edytowane przez WhiteBlood
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności