Skocz do zawartości

NOWA EDYCJA JAILBREAK! [SOBOTA 18.07 14:00]


Rekomendowane odpowiedzi

 Cześć, wreszcie nadszedł ten moment wyczekiwany przez was od dawna, czyli już pewna data rozpoczęcia nowej edycji oraz opis zmian, które się wraz z nią pojawią na serwerze. Chciałbym was przeprosić, że tak długo to trwało, ale mój brak czasu i też lenistwo przyczyniły się do takich opóźnień, ale już nie przedłużając przechodzimy do daty i listy zmian. Tak jak widać w nazwie tematu, nowa edycja startuje w sobote 18.07 o godzinie 14:00.

LISTA ZMIAN

1.Ograniczenie zdobywania respektu.
Jak wiecie aktualnie respekt na serwerze zdobywa się w bardzo szybkim tempie już kilka dni po rozpoczęniu edycji. Ta zmiana ma na celu zbalansowanie tego tak żeby gracz musiał się bardziej "pomęczyć" żeby osiągnąć większe poziomy ulepszeń gangu lub rasy.

2.Zmniejszenie potrzebnego respektu na wbicie lvl'a rasy.
Wbijanie poziomów rasy to było wyzwanie po przekroczeniu +- 10 lvl'a. Zmniejszamy ilość potrzebnego respektu na tych wyższych poziomach aby było to przyjemniejsze dla "portfela" więźnia i respekt, który zarobimy w nadwyżce możemy wydać na blunta, którego nam na przykład brakuje.
Stare ceny:

1000respektu-2lvl 350k-20lvl

int RaceCosts[20] = { 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 10000, 15000, 20000, 27000, 34000, 43000, 55000, 65000, 85000, 105000, 130000, 170000, 

220000, 280000, 350000 };

Nowe ceny:

1000 respektu-2lvl 250k-20lvl

.int RaceCosts[20] = { 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 10000, 15000, 20000, 27000, 34000, 43000, 55000, 65000, 75000, 90000, 105000, 120000, 

150000, 180000, 250000 };

3.Balans ras
Morderca-Zmniejszenie DMG z kosy[20% mniej niż aktualnie]. Zwiększenie ilości HP na 1 lvlu tak żeby na 20 miał więcej niż ma aktualnie.
Siłacz-Zwiększenie ilości początkowego HP(+10). Zmniejszenie utraty speeda przy wbijaniu poziomów.
Weteran-Usunięcie utraty speeda. Dodanie Armoru(na każdym lvl taka sama ilość)
Boss Mafii-Zmiana utraty hp przy wbiciu lvl'a na zyskanie +1. 
Nie są to jakieś duże zmiany a po prostu balans tak jest to napisane wyżej. 

4.Dwie nowe zabawy i przywrócenie SnowWar
Osoby, które grają na serwerze powinni wiedzieć o jakie zabawy chodzi i pewnie się już z nimi zapoznali jednak jeżeli ktoś dalej nie wie to poniżej znajdują się opisy tych zabaw:

SnowWar
SnowWar to zabawa, w której więźniowie rzucają się na śnieżki po upływie 15 sekund.
- Zakaz kampienia
- Ostatni więzień ma życzenie
Zakaz leczenia się w celu uzyskania większej ilości HP, będzie uznawane to za bugowanie zabawy.

TapDay
Gracze dostają losową broń z jednym nabojem. Wszyscy mają 50HP a ostatni żywy ma życzenie
- Ostatni więzień ma życzenie
- Zakaz kampienia!
- Brak sojuszy
VIP vs VIP
Gracze dzielą się na dwie drużyny, w każdej drużynie jest VIP. Zabicie VIP'a pozostawia 50HP drużynie która go straciła. Gracze otrzymują M4A4 lub AK-47 a VIP'y AWP oraz Deagle. Wygrana drużyna ma 10 sekund czasu na rozbieganie a po jego upłynięciu zostają uleczeni i mają KillDay do ostatniego więźnia.
- Zakaz kampienia! Mogą kampić tylko VIP'y!
- Zakaz sojuszy między drużynami
- Ostatni więzień ma życzenie.
- Brak sojuszy

5.Dodanie ulepszeń miejsc w gangu.
Tak jak napisałem wyżej dodajemy możliwość rozwijania miejsc w gangu. Od teraz początkowa ilość miejsc będzie wynosić 5 i w miarę rozwoju gangu będzie można ją zwiększyć do 10. Poniżej rozpiska cen ulepszeń.
Początkowa ilośc miejsc w gangu-5
Ilość poziomów ulepszenia-5
Cena za poszczególny poziom ulepszenia:
LVL1-15000 Respektu
LVL2-35000 Respektu
LVL3-70000 Respektu
LVL4-100000 Respektu
LVL5-150000 Respektu

6.Zmiana ilości potrzebnego respektu do założenia gangu.
Tak, zmieni się ilość wymaganego respektu do założenia gangu i to drastycznie bo z 5000 respektu aż do 25000 respektu. Ma to na celu zmniejszenie ilości gangów, których na początku edycji powstaje bardzo dużo i skupić uwagę graczy na większej współpracy w celu stworzenia i rozwijania gangu. Mam do was również poradę, która pomoże wam szybciej uzbierać ten respekt, ta metoda działa tylko gdy współpracujecie z innymi graczami chcącymi założyć z wami gang, ale też jest ryzyko, że ktoś inny wywęszy co knujecie i będziecie zmuszeni do rywalizacji. Podpowiedź to !kontrabanda i !rynek.

7.Dodanie możliwości przejęcia kontroli nad CT w !lr
W regulaminie jest punkt który mówi że jest taka możliwość ale nowi gracze nie mają o tym pojęcia jak i nawet Ci starsi, więc warto to dodać do listy życzeń jako:
Przejęcie kontroli nad CT
Po wybraniu tego życzenia ostatni TT otrzymuje godmode i dostaje deagle i ma 90 sekund kontroli nad strażnikami które odlicza timer.
Po skończeniu się czasu wszyscy zostają zgładzeni.
Życzenie to polega na tym że więzień może wydawać polecenia strażnikom przez okres 50 sekund. Jeżeli jesteś kreatywny albo chcesz się pośmiać to na pewno wykorzystasz tą opcje w odpowiedni sposób. CT ma obowiązek wykonywać polecenia więźniów chyba, że są dla nich obraźliwe lub będą łamały regulamin(oczywiście lekkie naginanie regulaminu jeżeli żadnemu z graczy to nie przeszkadza nie będzie karane)

8.Stworzenie opcji !malamapa podczas gdy jest mniej niż 10 graczy na serwerze.
Jeżeli gracie na innych serwerach naszej sieci to wiecie czym jest ta komenda. Dla tych, który nie wiedzą wyjaśnie w ten sposób:
Wpisanie tej komendy jest możliwe poniżej 10 osób. Gdy jest wymagana liczba graczy na serwerze to po wpisaniu !malamapa pojawia się vote na mapę z puli małych map, które są bardziej grywalne dla mniejszej ilości osób.

9.Usunięcie radaru oraz Medishot na wszystkich zabawach.
Radar powodował duże ułatwienie na tych zabawach a medishot czasami powodował obniżenie HP do 1 po jego użyciu, więc usuwamy te opcje.

10.Aktualizacja cen i kolejności rzeczy w sklepie strażnika oraz uporządkowanie menu wyboru życzeń.
Malutka aktualizacja cen i poprawki estetyczne mają na celu ułatwienie kupna najpotrzebniejszych rzeczy przerzucając je na 1 strone sklepu dzięki czemu gracz ma łatwiejszy dostęp do nich i kupienie zajmuje mniej czasu. Uporządkowanie menu życzeń dzieląc je na dwie zakładki.
1.Życzenia więźnia z podstawowymi typu FD lub respekt
2.Pojedynki, czyli wszystkie pojedynki dostępne na serwerze.
Ma to też za zadanie zapobiec przypadkowemu wyborowi życzenia bo teraz trzeba kliknąć minumim dwa razy i w przypadku wyboru złej zakładki można się cofnąć wpisując !lr.

11.Nowe mapy, które przygotował dla was Opiekun @offen 💖
Pula map

jb_moti2
jb_winterwonderland
jb_tacoroonies
jb_banteroonies
jb_mangaroonies
jb_summer2020_ba_jail_final
jb_bravo
jb_minecraft_prison_b3
jb_blank
jb_undertale
jb_bigmt_b2
jb_sektoroyuncutoplulgu
jb_mist
jb_moonjail_v2
jb_chicken_island_b1
jb_arcade_b4
jb_garden
jb_milg
jb_vice
jb_avalanche
jb_pipeline
jb_autumn

Pula małych map !malamapa
jb_new_chernobyl
jb_dusty_v1
jb_millenium_lega
jb_renegade_v5
ba_jail_soar_beta2
jb_mountaincraft_v5
jb_leaderminecraft
jb_dust2_v47_cscfix
Ta lista będzie aktualizowana ze względu na błędy na niektórych mapach.

No i to wszystko, jeżeli o czymś zapomniałem to możecie mi przypomnieć a na pewno to tutaj dopiszę. Przypominam, że komenda !wymiana będzie zablokowana na okres 5 dni od resetu.
Bardzo dziękuje administracji, która pomagała w testowaniu wszystkiego jak i graczom, którzy w temacie dot. propozycji na nowy sezon aktywnie się udzielali i pomogli nam przez to w rozpisywaniu ważnych zmian na tą edycje.
Dziś wieczorem pojawi się post o elicie serwera Jailbreak, w którym głosujecie na najlepsze osoby w różnych kategorniach

Edytowane przez offen
  • Like 6
  • Haha 1
  • Smutny 4
  • Uwielbiam 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jako, że zauważyłem, że nikt nic nie dodał od siebie w sprawie co mu się, a podoba a co nie, to stwierdziłem, że zachęcę może kogoś do wypowiedzi. 

Ogólnie po przeczytaniu wszystkiego, widzę, że chęci są i niby jak wszystko okej, to i tak osobiście mam się do czego przyjebać.

Pierwsza sprawą jest komenda malamapa, która mega mi się nie podoba i nie tylko ja, nie widzę w niej kompletnie sensu. JB to nie jest serwer, w którym się trzeba cały czas bić, a mapy, które zostały dodane w tej puli małych map, to mapy, które zwykle są grane najczęściej (patrząc po grze na serwerze, ale widzę, że na gameME też tak jest) co znaczy, że ludzie raczej lubią te mapy.

image.thumb.png.6908e1f5cff720d05f4e0af0bf784b65.png

Z drugiej strony na normalnej puli map zostały dodane te największe, które w pewnym momencie znowu będą wybierane głównie dla buntów, które na serwerze nadal występują, więc zgaduje, że może być znowu narzekanie na ciągłe bunty, a następnie nudne prowadzenie. Podsumowując, komenda malamapa jest kompletnie bez sensu. Nie będą też one często wybierane, głównie w nocy i rano, wątpię, że w trakcie dnia będą takie dusty grane.

Dalej są rasy.

Różni ludzie z serwera, pod tematem propozycji na nowy sezon napisali, że wolą większą płace za rasę, ale żeby było ich mniej, albo, żeby kompletnie przebudować system ras, nie mówię tutaj, że balas ras jest zły, ale skoro ludzie wolą coś nowego, to trzeba próbować coś w tym kierunku, a samo zmniejszenie DMG z kosy, to nie wszystko, co jesteście w stanie wprowadzić.

Cytat

Nowe rasy i usunięcie 20 lvl'i ras 

Cytat

Nowe rasy oraz zwiększenie cen do ulepszenia rasy.

Cytat

Rework systemu ras

To jazda dalej.

Ulepszenie miejsc w gangu, też mi nie pasi za bardzo, co to wnosi do gry, oprócz tego, że wolniej będą lecieć gangi. Nie ma na co wydawać respektu? Nie każdy się skupia na tym, żeby cały czas wpłacać coś do gangu. Ludzie starają się też ulepszać rase, więc dla mnie powinno nie być tego całego ulepszenia miejsc gangu, ale sam koszt gangu może zostać.

Cytat

Respekt, respekt i jeszcze raz respekt, szybkość jego zdobywania powinna zostać całkowicie przebudowana

Cytat

wprowadzenie innej opcji wydawania respektu np. sklep za respekt gdzie np. można by było kupić +150hp za 8000 respektu

Cytat

respekt który lekko się "zeszmacił" i zdobywa się go bardzo szybko. Z idei która miała dawać nie-buntownikom więcej respektu zrobiło się multum respektu nawet dla osób buntujących się albo ginących na początku rundy

Dobra, koniec przypierdalawki, może jakieś propozycje takie o

Dużo osób chce dodania only hs na 1tapdayu, co może nie jest za dobrym pomysłem, ale trzeba wierzyć w skill'a graczy i dodać to. 

Jak będzie możliwość, dodanie markera i lasera, na przejęcie kontroli dla TT, może taki dodatek po prostu, żeby było troszkę łatwiej dla takiego TT.

Chętnie poczytam, jak ktoś się wypowie, liczę na osoby, które serio mają dużo mądrego do powiedzenia.

Pozdrawiam

taki dodatek, nie chce, żeby ktoś pomyślał, że to jakiś hejt czy coś, po prostu niektóre rzeczy średnio mi się podobają :D 

 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- odpiął/ęła ten temat
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności