Skocz do zawartości

Recenzja filmu "365 dni"


Medve

Rekomendowane odpowiedzi

365 DNI

Swiatowy-sukces-filmu-365-dni-na-Netfliksie-Jak-go-wytlumaczyc-1.thumb.jpg.120cecd7d37c84c63a85257b43b93228.jpg

Reżyseria: Barbara Białowąs, Tomasz Mandes

Scenariusz: Tomasz Klimala

Gatunek: Dramat, Romans

Produkcja: Polsk

Premiera: 7 lutego 2020

Główni bohaterowie:

michele-morrone-z-365-dni-531021-MT.jpg.0034c3177f9f06312bfe2d1dfafc3977.jpg Michele Morrone jako Don Massimo Torriceli

anna-maria-sieklucka.thumb.png.d37c299cc7ab414892163ed0b0961088.png  Anna-Maria Sieklucka jako Laura Biel

Opis filmu:

Laura, aby podnieść na nowo swój związek wyjeżdża wraz ze swoim chłopakiem Martinem i dwójką przyjaciół na wakacje na Sycylię. W drugim dniu swojego pobytu - w swoje dwudzieste dziewiąte urodziny, dziewczyna zostaje porwana. Jej porywaczem okazuje się młody Don Massimo Torriceli, który po śmierci swojego ojca stał się głową rodziny.

Opinia:

Sam początek filmu, zaczyna się ciekawą sytuacją, w której Massimo wraz z ojcem załatwiają całe swoje gangsterskie interesy. Po krótkiej chwili ojciec Massima podchodzi do niego, kiedy ten przygląda się swojej przyszłej miłości. Wtedy zaczyna się ich rozmowa, która nie trwa długo.

"Nadejdzie dzień, gdy wszystko to będzie twoje."

Po tych słowach ojciec zostaje zastrzelony na oczach własnego syna. 

Po całej akcji z postrzelonym ojcem, przenosimy się pięć lat dalej, gdzie można powiedzieć, że już zaczyna się cała główna akcja filmu. Moim zdaniem trochę szkoda, że nie dano poznać trochę lepiej bohaterów, ale to można wybaczyć. Massimo porywa Laurę, która plątała mu się w głowie przez pięć lat, przez sytuacje z ojcem. W momencie porwania była zdenerwowana na swojego partnera Martina, dla którego liczył się głównie on sam i stawiał wszystko nad nią. Młoda głowa rodziny daje jej 365 dni na zakochanie się w nim, co może brzmi troszkę absurdalnie, to Laura niestety nie może odrzucić propozycji. Massimo starał się o nią dbać, chociaż ta specjalnie robiła mu na złość. Dzięki czemu powstawały dosyć zabawne dialogi między bohaterami, które wydaje mi się, że takie być nie miały. Generalnie cała ta chemia tworzona między gangsterem, a uprowadzoną Laurą jest jak dla mnie świetna. Massimo nie chciał jej na siłę przekonać do siebie, ale starał się dla niej robić wszystko co najlepsze. Kupował jej ciuchy, organizował jakieś specjalne śniadania dla niej, zabierał na różne wydarzenia. Miło było to zobaczyć, jak moi ulubieni bohaterzy - Rafał oraz Gabriel z programu "Królowe życia" szykują ją na bal. 

Gorsza strona filmu to jest to o co głównie w nim chodzi, bo jest to w dużym stopniu film erotyczny, więc takie momenty kiedy główni bohaterowie się bawili występowały wcale nie rzadko. To jest dla mnie właśnie jeden z minusów tego filmu, że jeden moment, w którym się bawili potrafił trwać nawet trzy lub 4 minuty, co było męczące i musiałem przewijać :kappa:.

Podsumowanie: 

"365 dni" to film, po części ciekawy, a po części trochę nudny. Jak wspomniałem już wyżej było wiele momentów, które po prostu były i nie wnosiły za dużo do filmu, a trwały za długo, co było trochę denerwujące. Jeśli chodzi o bohaterów to jest jak dla mnie świetnie i jest to największy plus filmu. Początek filmu jest jak najbardziej dobry, co prawda gorzej z końcem, ale to się da przeżyć. Spoko było zobaczyć też w takim filmie trochę śmiesznych dialogów, jak i pojedynczych tekstów.

Ocena:

7/10

oficjalny zwiastun filmu:

 

 

 

 

 

 

  • Haha 6
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności