Skocz do zawartości

FPS'y a rodzielczość. Problem.


Gość ALCMDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Opis Problemu: Grając na serwerze Cod201 i posiadając owy sprzęt opisany poniżej mam problem z fps'ami.
Wcześniej grałem na monitorze 1440x900 19' /16:10
teraz gram na monitorze 1240x1024 17' /4:3
wszystko hula super 60-200fps na mapach blokuje sobie na 62fps lub 120fps
(fps_max *),
Przepustowość karty mialem wtedy  x4 1.1 (2.0) teraz zamieniłem kartę w inna szynę na płycie głównej i moja karta dostaje teraz 100% mocy czyli x16 1.1 (2.0) więc chcialem sprawdzic czy gry chodzą lepiej
ale teraz mam taki problem iż na święta dostałem monitor o rozdzielczości 1920x1080 " 21-24 cale " (nie mierzyłem)
Granie na Cod201 jest teraz uporczywe gdyż moje FPS spadają.
Na respie 35-55 FPS skacze, biegam sobie 90-120 FPS, dostane granatem blisko 40fps, strzelaja do mnie 2-3 osoby 40fps; spada....

Czy to wina rozdzielczości ?
w innych grach np: PlanetSide 2 czy Dota 2 na Nowym monitorze (1920x1080) gry chodzą lepiej o 20-30 fps. (Gdy zmienilem slot karty i dzieki temu karta wykorzystuje 100% a nie jak wcześniej 1/4 mocy), ale z CS:GO jest problem na takiej rozdzielczości FULL HD 1920x1080  więc muszę nadal grac na 17' w 1240x1024. zeby nie mieć spadków do 40fps.... przy strzelaniu się 1vs1 na zwykłych/warsztatowych mapach.
 

System na którym aktualnie grasz: Windows 10 / Xeon 3.5Ghz / 12GB ramu / GeForce 560 Ti  1GB

Macie jakaś poradę czy to na pewno wina rozdzielczości? Nawet gdy zmieniłem w Nowym Monitorze (1920x1080) na rozdzielczość taka jak mam na Samasungu na którym nie posiadam spadków pozniej 60fps. To również jest spadek.... 
Wiem, że moja karta to ściek i kazda lepsza za 200zł typu 960gtx byla by lepsza, ale nadal celuje w 970gtx 4gb tylko ze ciężko dorwać.

Dodaje ten temat gdyż nie chce mi się wierzyć, że przez większą rodzielczość CS:GO, który ciągnie z procesora obniża fps o 40%....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się by to była wina rozdzielczości troszkę śmieszny powód. 

Sam mówisz że czujesz spadki na codzie. Nie widzę byś miał problem na np. mm`ie bądź też innym modzie.

Na codzie jest dużo pluginów oraz blisko 30 osób cały czas. Mapy same w sobie są troszkę rozbudowane bądź też jest pełno "gówienek" które mają na to wpływ np. ten śnieżny mirage. Cod sam w sobie jest strasznie obciążony i to wie raczej każdy a gdy do tego dojdzie taka mapa gdzie pada cały czas śnieg to normalnie że fpsy będą niskie.

Odpowiadając w skrócie. Nie jest to problem rozdzielczości. Taki mam serwer, bądź też mapę która jest aktualnie grana na nim ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności