Jump to content
Sign in to follow this  
Surush

Enduro i sport wyczynowy. Gdzie trzymać taki sprzęt..

Recommended Posts

Cześć, jak myślicie czy sport jakim jest enduro to drogie hobby?

Mam skuter w domu, ale planuje zakupić sobie enduro i zacząć jeździć bardziej wyczynowo. Tylko czy koszy frajdy będą większe niż mam miesięczne możliwości?

Jak na razie trzymam skuter w piwnicy,,, ale chyba po zakupie czegoś większego będę musiał wymyśleć cos na trzymanie wszystkiego na zewnątrz..

  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie polecam trzymać sprzętu na zewnątrz, chociażby teraz jak jest na minusie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Surush napisał:

czy sport jakim jest enduro to drogie hobby?

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie bo to zależy od wielu czynników.

2 godziny temu, Surush napisał:

Jak na razie trzymam skuter w piwnicy,,, ale chyba po zakupie czegoś większego będę musiał wymyśleć cos na trzymanie wszystkiego na zewnątrz..

Ja swoje sprzęty trzymam w garażu który jest ocieplony. I wydaję mi się, że to jest jedno z lepszych rozwiązań lecz gdy nie masz takiej opcji o niebo lepszą opcją wydaję mi się piwnica niż dwór. A zwłaszcza tak jak napisał @daaf w takie pogody jak występują teraz gdy jest taka temperatura. 

Powiem tak 

Ja osobiście najbardziej polecam ci czekać i szukać aż znajdziesz jakiegoś fajnego 2T jeśli zależy ci na osiągach ale niestety koszt paliwa też idzie w górę. Natomiast 4T jest tańsze ponieważ pali połowę tego co 4T ale niestety osiągi ma także gorsze. Wszystko zależy na czym ci bardziej zależy i jaki masz miesięczny budżet na takie zabawy. I musisz oczywiście dbać o maszynę czyli np. Kontrolować stan oleju a także pompę oleju czy jest sprawna, sprawdzać co jakiś czas czy wszystko jest solidne i dobrze się trzyma no i oczywiście nie katować go aż tak bardzo. Fajnie gdybyś miał także jakiś teren do jazdy np. pola, lasy czy inne tereny najlepiej stare żwirownie które nie są już w użytku. Niestety naprawy to też kolejne koszty. Raz większe raz mniejsze i tu się kłania to co napisałem u góry jak dba się o sprzęt i oczywiście w jakim stanie się go kupi bo jeśli kupi się zmęczonego to taki już będzie chodź jest szansa na odnowienie maszyny. No i jeśli chodzi o koszty to trzeba jeszcze liczyć jakiś strój wraz z kaskiem na owe enduro.

Czego nie robić 

Nie polecam ci kupować nowego (jeśli masz średnie fundusze) ponieważ przerabiałem to i kupiłem enduro 125 2T nowe lecz po kilku tygodniach wyskoczyły pierwsze problemy...

Niestety ale zatarł mi się a nie jest o to trudno i co? Firma wysłała mi listę czego nie obejmuję gwarancja i powiem ci tak, nie obejmuję praktycznie niczego (To tylko i wyłącznie moje zdanie).

Podsumowanie

Najlepiej szukać dłużej ale znaleźć coś sensownego niż brać coś na spontanie. Jakiego kupisz to już twój wybór ale myślę, że max 400 pojemności na pewno ci wystarczy chodź ja preferuję enduro 125-200. Jeśli chcesz odezwij się do mnie na steam ( masz na dole ) i chętnie pomogę ci w wyborze jakiejś fajnej maszyny.

 

Edited by Krzysiek.
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak będziesz kupował 2 t licz się z częstymi remotami ale no idzie jak szatan, nie powiem że nie  generlanie w 2 t polecam cr 80 zrywny zwiny w sam raz na początek 
4 t remonty rzadziej ale jak są to droższe niż w 2 t 
Generalnie jak porzadnie w teren to radze 2 t czy 125/80 jak trafisz na git sztuke wymienisz tłok na selekcje B i jedzisz przez 60 mth   a jak bedzie cylinder do wymiany mozesz tuleje włożyc na pewno tanszy koszt niz kupować nowy cylinder , ale jak juz masz tuleje to sie szybciej bedzie grzał .

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines