Skocz do zawartości

Ciekawe serwery w kwadratach.


Erwin Rommel4Ever

Rekomendowane odpowiedzi

Tą grę zna prawie każdy. Budowanie budowanie i jeszcze raz budowanie. Jednak gra na survivalu po raz 100-ny może lekko znudzić, a BedWarsy czy serwery survival również mogą nużyć weteranów. Przychodzę więc z poradnikiem trzech według mnie, najciekawszych rodzajów serwerów w MC.

1. Gildie
Zaczniemy od serwerów które zna każdy doświadczony gracz minecrafta. Jednak dla tych którzy nie wiedzą co to Gildie, już tłumaczę. 

Gildie to serwery gdzie w mniejszej lub większej grupie ludzi tworzymy mini-społeczność, budujemy się, wzmacniamy a następnie walczymy z innymi gildiami. Wiele serwerów oferuje rankingi najsilniejszych gildii a ich członkowie otrzymują pod koniec miesiąca/edycji nagrody które mobilizują ich do dalszej gry. Serwery gildii są naprawdę przeróżne i możemy natrafić za bardzo proste jak i na takie z ogromną ilością modów i zasad.

2. Serwery Ekonomiczne
Wchodzimy powoli na wyższy level. Serwery ekonomiczne to szczególnie spopularyzowany typ serwerów w krajach zachodniej Europy lub USA. W Polsce praktycznie nie spotkamy takowych.

Serwery Ekonomiczne oferują ogromną ilość mechanik i zamieniają serwer w super rozwinięte Monopoly gdzie wszystko ma swoją wartość. Każdy gracz posiada portfel z własnymi pieniędzmi za które musi opłacić podatek od nieruchomości, wykupić miejsce pod budowę czy inwestować pieniądze by stworzyć własne kapitalistyczne imperium finansowe. Niestety jak już wspomniałem, w Polsce takowe serwery praktycznie nie istnieją.

3. Serwery Polityczne (RolePlay)
Jeśli pozycja druga wydawała wam się skomplikowana to tu wystrzeli was w kosmos. Serwery polityczne lub jak niektórzy je nazywają, serwery RP, to jeden z najbardziej zaawansowanych typów serwerów na jakie możecie wejść.

Każdy takowy serwer opiera się o mieszkanie w państwach i zarządzanie nimi. Marzyłeś by zasiadać w parlamencie jakiegoś państwa? Masz okazję. Marzyłeś o serwerze w mc gdzie będzie system prawny, sądowniczy oraz rozwinięty system ekonomii oraz wiele zaawansowanych pluginów? Nie? Spokojnie ja też nie, ale gdy tylko wszedłem na takowy serwer, nie wyobrażam sobie gry na innym. Jest to jeden z niewielu serwerów gdzie można poczuć namiastkę cywilizacji przez to że jesteśmy zmuszeni grać i rozmawiać z innymi.

Jest to jednak typ serwerów który wymaga korzystania z Discorda, gdyż tam dzieje się najwięcej akcji i przełomowych wydarzeń.



Co cóż to by było na tyle. Aby nie reklamować tych serwerów nie wrzucam ich IP jednak możecie je z łatwością znaleźć. Mam nadzieję że pomogłem znudzonym graczom sześcianów!

Edytowane przez Erwin Rommel4Ever
  • Like 2
  • Haha 2
  • Zmieszany 3
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności