Jump to content

Ciekawe serwery w kwadratach.


Recommended Posts

Tą grę zna prawie każdy. Budowanie budowanie i jeszcze raz budowanie. Jednak gra na survivalu po raz 100-ny może lekko znudzić, a BedWarsy czy serwery survival również mogą nużyć weteranów. Przychodzę więc z poradnikiem trzech według mnie, najciekawszych rodzajów serwerów w MC.

1. Gildie
Zaczniemy od serwerów które zna każdy doświadczony gracz minecrafta. Jednak dla tych którzy nie wiedzą co to Gildie, już tłumaczę. 

Gildie to serwery gdzie w mniejszej lub większej grupie ludzi tworzymy mini-społeczność, budujemy się, wzmacniamy a następnie walczymy z innymi gildiami. Wiele serwerów oferuje rankingi najsilniejszych gildii a ich członkowie otrzymują pod koniec miesiąca/edycji nagrody które mobilizują ich do dalszej gry. Serwery gildii są naprawdę przeróżne i możemy natrafić za bardzo proste jak i na takie z ogromną ilością modów i zasad.

2. Serwery Ekonomiczne
Wchodzimy powoli na wyższy level. Serwery ekonomiczne to szczególnie spopularyzowany typ serwerów w krajach zachodniej Europy lub USA. W Polsce praktycznie nie spotkamy takowych.

Serwery Ekonomiczne oferują ogromną ilość mechanik i zamieniają serwer w super rozwinięte Monopoly gdzie wszystko ma swoją wartość. Każdy gracz posiada portfel z własnymi pieniędzmi za które musi opłacić podatek od nieruchomości, wykupić miejsce pod budowę czy inwestować pieniądze by stworzyć własne kapitalistyczne imperium finansowe. Niestety jak już wspomniałem, w Polsce takowe serwery praktycznie nie istnieją.

3. Serwery Polityczne (RolePlay)
Jeśli pozycja druga wydawała wam się skomplikowana to tu wystrzeli was w kosmos. Serwery polityczne lub jak niektórzy je nazywają, serwery RP, to jeden z najbardziej zaawansowanych typów serwerów na jakie możecie wejść.

Każdy takowy serwer opiera się o mieszkanie w państwach i zarządzanie nimi. Marzyłeś by zasiadać w parlamencie jakiegoś państwa? Masz okazję. Marzyłeś o serwerze w mc gdzie będzie system prawny, sądowniczy oraz rozwinięty system ekonomii oraz wiele zaawansowanych pluginów? Nie? Spokojnie ja też nie, ale gdy tylko wszedłem na takowy serwer, nie wyobrażam sobie gry na innym. Jest to jeden z niewielu serwerów gdzie można poczuć namiastkę cywilizacji przez to że jesteśmy zmuszeni grać i rozmawiać z innymi.

Jest to jednak typ serwerów który wymaga korzystania z Discorda, gdyż tam dzieje się najwięcej akcji i przełomowych wydarzeń.Co cóż to by było na tyle. Aby nie reklamować tych serwerów nie wrzucam ich IP jednak możecie je z łatwością znaleźć. Mam nadzieję że pomogłem znudzonym graczom sześcianów!

Edited by Erwin Rommel4Ever
  • Like 2
  • Haha 2
  • Confused 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy