Jump to content

[Poradnik] Pyke


Ostryy

Recommended Posts

Pyke, znany harpunnik z Doków Rzezi w Bilgewater, powinien był umrzeć w żołądku ryby giganta... ale jednak powrócił w tym poradniku.

Pyke nie jest typowym supportem typu blitz czy Yummi. Jest on supportem dzięki któremu będziecie widzieć na czacie obraźliwe słowa od waszego duo partnera na bocie.

Najczęściej będzie to: "F**k you [twój nick] nice KS" spowodowane umiejętnością specjalną Pyke o czym później.

Umiejętność bierna: DAR TOPIELCÓW Kiedy Pyke ukrywa się przed wrogami, regeneruje obrażenia, które ostatnio otrzymał od bohaterów. Pyke nie może otrzymać dodatkowego maksymalnego zdrowia z jakiegokolwiek źródła i zamiast niego dostaje dodatkowe obrażenia od ataku.

Umiejętność Q: KOŚCIANY HARPUN - Pyke albo dźga wroga przed sobą, albo przyciąga wroga do siebie.

Umiejętność W: NUR W UPIORNE WODY - Pyke kamufluje się i zyskuje znaczną premię do prędkości ruchu, która zanika wraz z upływem czasu.
Umiejętność E: WIDMOWY ODPŁYW - Pyke doskakuje i pozostawia za sobą widmo, które do niego powróci, ogłuszając wrogich bohaterów na swojej drodze.
Umiejętność R: ŚMIERĆ Z GŁĘBIN - Pyke miga do wrogów o niskim poziomie zdrowia i wykańcza ich, co pozwala mu na ponowne rzucenie tego zaklęcia i przyznanie dodatkowego złota sojusznikowi, który w tym asystował.

Ulepszanie umiejętności zacznijmy od Q które pozwoli nam przyciągać przeciwników do naszego ADC lub zadać im mocne uderzenie w początkowej fazie gry.

Następnie ulepszajmy E które ogłusza przeciwników na pewien czas i zadaje im obrażenia. Umiejętność ta pozwala na przenikanie przez większość ścian i przeszkód co pozwala nam na szybką ucieczkę lub na szybsze podróżowanie po mapie. Widmo podąża za Pyke więc podczas używania tej umiejętności możemy użyć Flasha co pozwoli zaskoczyć wrogów i może być przydatne podczas teamfightów.

Na koniec maxujemy umiejętność W która przydaje się do szybkiego podróżowania po mapie często będąc niezauważonym przez przeciwnika.

W międzyczasie ulepszamy również umiejętność specjalną dzięki której grając supportem możemy zdobywać dużo zabójstw. Umiejętność ta pozwala zabijać wroga po osiągnieciu przez niego danego poziomu zdrowia niezależnie od jego tarcz czy umiejętności. Przeciwników namierzamy niewielkim krzyżykiem więc rzucanie tej umiejętności musi być dobrze wypracowane. Na początku bardzo łatwo missować tę umiejętność, lecz po kilku grach tą postacią można już można to ogarnąć. Jak wcześniej pisałem możecie spotykać się z różnymi wyzwiskami ze strony duo partnera czy innego członka drużyny (co nie jest niczym dziwnym w lolu) ze względu na tę właśnie umiejętność. Nie każdy wie ,że po zabiciu umiejętnością specjalną golda dostaje nie tylko Pyke ale również osoba która asystowała przy zabójstwie dostając pełną kwotę za zabojstwo.

Zalecane runy i przedmioty:

Ay3tTeX.png

image.png.0e6191c37dcf98ec214fbb774b957815.png

 

Na koniec plusy i minusy Pyke:
 
Duże obrażenia jak na supporta
Najwyższe Bazowe HP w grze
Support zabójca
Mobilna postać z przyciąganiem
Umiejętność specjalna resetująca się po zabójstwie
 
- Niższa użyteczność względem innych supportów
- Brak możliwości dokupienia HP
- Przedmioty są na ogół droższe
- Albo ty jesteś na feedowany, albo feeadujesz 
 
Mam nadzieję, że komuś się przyda :D
 
 


 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy