Jump to content

Poradnik do Katarina, League Of legends


kubisek

Recommended Posts

Katarina to postać, która mimo skomplikowanej mechaniki przyciąga masę graczy chcących poznać jej tajniki. Nie jest to łatwe, jednak jak nam się już to uda odwdzięczy nam się ona obrażeniami i przyjemnością z gry. Naukę jednak trzeba zacząć od podstaw, czyli od tworzenia buildu, run oraz counter picków.

 

Katarina runy

Takie runy powinniśmy używać grając katariną oczywiście, buildy zmieniają sie co patch, ale zalecane jest grą katariny właśnie ten bulid. Katarina w pełni wykorzystuje jego potencjał, ponadto oczywiście składamy Obuwie Maga.

Kolejne przedmioty, które możemy wybrać, należą do sytuacyjnych, co oznacza, że ich wybór jest uzależniony od etapu gry, w którym się znajdujemy oraz od składu przeciwnika. Na pewno niezłymi przedmiotami w buildzie Katariny będą: Klepsydra Zhonyi, pozwoli uniknąć na chwilę agresji ze strony przeciwnika i przeżyć walkę drużynową. Czapkę Rabadona, zwiększy nam ona obrażenia. Warto spojrzeć także na Udrękę Liandrego, Morellonomicon, Kostur Pustki, Zaklinacz Zaklęć, Całun Banshee.

Pierwszą umiejętnością, którą wybierzemy jest Q, później E a na końcu W. Jeżeli chodzi o maksowanie najpierw powinniśmy się zdecydować na Q , później E a ostatnie maksować będziemy W. Oczywiście na poziomach 6, 11 oraz 16 dodajemy punkt w R. Takie maksowanie umiejętności da nam swobodę i siłę w każdym etapie gry.

Katarina posiada bardzo dużo counter picków, spowodowane jest to faktem, że na początku rozgrywki jest niezwykle krucha, a ponadto jest postacią walczącą wręcz, gdzie na midzie spotyka zwykle bohaterów zasięgowych. Jednak po odpowiednim treningu jest w stanie rywalizować praktycznie z każdym, jednak na początku szczególnie powinniśmy uważać na: Malzahara, Syndrę, LeBlanc, Lulu, Annie, Riven, Veigara.Te postacie dodatkowo, że atakują nas z zasięgu z łatwością są w stanie przerwać nasze główne źródło obrażeń - R.

 

 

Edited by kubisek
  • Haha 5
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy