Skocz do zawartości

[CS:GO] qRoundEndSound / Round end sound - Muzyka na koniec rundy


-_-

Rekomendowane odpowiedzi

  • Właściciel

[CS:GO] Round end sound / qRoundEndSound

Aktualna wersja: 1.22

 

OPIS

Plugin umożliwia dodanie na serwer muzyki pod koniec rundy.
Roundsoundy dodajemy w pliku RoundEndSound.cfg, gdzie możemy skonfigurować głośność dźwięku, drużynę po której zwycięstwie ma grać oraz jej nazwę, która będzie wyświetlać się w menu oraz na czacie gdy dany roundsound zostanie wywołany.

Gracz może ustawić czy res'y mają być włączone czy wyłączone oraz ustalić odgórną wartość wysokości dźwięku danych kawałków. Wystarczy wpisać !res, w którym znajdują się także wszystkie dodane roundsoundy.

Napisałem ten plugin, ponieważ chciałem dostosować res'y pod mój sklep qShop, który także doczeka się kiedyś opisu na forum. Chodzi oto by res'y współgrały z MVP, które można kupić w sklepie na naszych serwerach 1v1 oraz FFA

!Nie potrzebujesz żadnego pluginu do pobierania muzyki, ponieważ plugin to gwarantuje!

 

CONFIG

Plik konfiguracyjny znajduje się w csgo/addons/sourcemod/configs/Qesik/RoundEndSound.cfg

Przykładowy config
 

"qRES"
{
    "file_path" "Cs-Classic/COD201/Grudzien2021"       // Muzyke wgrywasz do csgo/sound, a tutaj podajesz sciezke wewnętrzną, czyli bez csgo/sound
    "no_winner" "1"                                    // Uruchom gdy nie było drużyny zwycięskiej
    "info_chat" "1"                                    // Informowac na czat o nazwie piosenki, ktora leci

    "1.mp3" // tutaj nazwa pliku w folderze
    {
        "name" "All I Want For Christmas (Wizard & Matbow Remix)"     // Nazwa muzyki wyswietlana w menu oraz na czat
        "volume" "1.0"              // Głośność muzyki
        "team" "0"                  // Id druzyny zwycięskiej dla której ma grac (0 - wszyscy | 2 - TT | 3 - CT)
    }
    "2.mp3"
    {
        "name" "BL3ND & TONIC - Jingle Bells"
    }
    "3.mp3"
    {
        "name" "D.Mave - CAROL OF THE BELLS(TRAP REMIX)"
    }
    "4.mp3"
    {
        "name" "Dopant Beats - Christmas Trap"
    }
    "5.mp3"
    {
        "name" "FRESH-M ft. Lindsay - Merry Christmas Everyone 2011"
    }
}

Jeżeli chcemy zachować domyślne wartości dla volume oraz team, nie musimy go przepisywać dla każdej z muzyki, stąd też takie wartości znajdują się tylko w pierwszym przykładzie.

LISTA ZMIAN

v1.1 (16.01.2022)
1. Poprawiono wczytywanie configu
2. Dodano translacje
3. Poprawiono estetykę kodu

v1.2 (07.07.2022)
1. Aktualizacja sm do 1.11

v1.21 (24.09.2022)
1. Dodano sprawdzanie wartości zmiennej odpowiedzialnej za głosność

v1.22 (03.04.2023)
1. Poprawiono wsparcie dla qMvpMusic

INSTALACJA

Standardowa

Config: addons/sourcemod/configs/Qesik/

Translacja: addons/sourcemod/translations/

 

DOWNLOAD

Biblioteka potrzebna do kompilacji: qshop.inc

Kod źródłowy: qRoundEndSound.sp

Config: RoundEndSound.cfg

Plugin: qRoundEndSound.smx

Translacja: qroundendsound.phrases.txt

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- zmienił(a) tytuł na [CS:GO] qRoundEndSound / Round end sound - Muzyka na koniec rundy
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • Właściciel

@ lusiapobiera CI te wgrane piosenki? Jeśli tak, to problem leży po stronie samych plików muzycznych. O tym jak powinien wyglądać poprawny dźwięk dla pliku mp3 dla gry CS:GO jest wiele tematów

https://forums.alliedmods.net/showpost.php?p=2678412&postcount=360

Cytat

Audio format needed for CS-GO:

MP3 - (I use Constant Stereo)
44100Hz
128kb

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, -_- napisał(a):

@ lusiapobiera CI te wgrane piosenki? Jeśli tak, to problem leży po stronie samych plików muzycznych. O tym jak powinien wyglądać poprawny dźwięk dla pliku mp3 dla gry CS:GO jest wiele tematów

https://forums.alliedmods.net/showpost.php?p=2678412&postcount=360

 

mógłbyś wstawić chociaż jedną przykładową piosenkę żeby wykluczyć ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel
43 minuty temu, lusia napisał(a):

Sprawdziłam i błąd jest chyba przy tym, że nie pobierają się przy wejściu na serwer

Na pewno podałeś/aś poprawne lokalizacje plików? Podaj config

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, -_- napisał(a):

Na pewno podałeś/aś poprawne lokalizacje plików? Podaj config

Już podaje

"qRES"

{

    "file_path" "server_28898"       // Muzyke wgrywasz do csgo/sound, a tutaj podajesz sciezke wewnętrzną, czyli bez csgo/sound

    "no_winner" "1"                                    // Uruchom gdy nie było drużyny zwycięskiej

    "info_chat" "1"      

image.png.c834a2be1a0c12206a5abe57f4ab2f4b.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

@ lusia według tego configu muzykę masz w folderze csgo/sound/server_28898/, to się zgadza, tak? Jeśli tak, to pokaż mi screen z tego folderu oraz ścieżki (ścieżki po to by to potwierdzić)

Powinny w nim znaleźć się takie pliki:

1.mp3
2.mp3
3.mp3
4.mp3
5.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam ten sam problem co koleżanka wyżej mianowicie !res działa, ale muzyki nie słychać. W konsoli pokazuje failed to load song i ścieżke do pliku

Tutaj mam config - https://github.com/esko9/csgo/blob/main/config

Nazwa pliku to oczywiście RoundEndSound.cfg w folderze addons/sourcemod/configs/Qesik

A poniżej folder z muzyką

 

 

Bez nazwy.png

Edytowane przez esko9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Jeżeli pobiera, a nie odtwarza, to problem leży po stronie plików muzycznych, a nie samego pluginu

Polecam mój poradnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem jedną muzyke z tej twojej paczki wyżej, zmieniłem nazwe na 55.mp3, w configu także zmieniłem, a reszte usunąłem i dalej nic, także to nie wina plików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Z której paczki? Podaj mi ten kawałek + config. Wgram to do siebie na testówkę i sprawdzę, bo nadal uważam, że problem leży po stronie plików skoro plugin poprawnie je pobiera

6 godzin temu, esko9 napisał(a):

W konsoli pokazuje failed to load song i ścieżke do pliku

Nie podałeś też dokładnego błędu, a to też ważne

@ esko9skończę pracować i spojrzę na to. dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, -_- napisał(a):

Z której paczki? Podaj mi ten kawałek + config. Wgram to do siebie na testówkę i sprawdzę, bo nadal uważam, że problem leży po stronie plików skoro plugin poprawnie je pobiera

Nie podałeś też dokładnego błędu, a to też ważne

 

Wrzuciłem 5.mp3 z paczki Wrzesien2022 i zmieniłem po prostu nazwe na 55.mp3

 

config:

"qRES"
{
    "file_path" "marzec"       // Muzyke wgrywasz do csgo/sound, a tutaj podajesz sciezke wewnętrzną, czyli bez csgo/sound
    "no_winner" "1"                                    // Uruchom gdy nie było drużyny zwycięskiej
    "info_chat" "1"                                    // Informowac na czat o nazwie piosenki, ktora leci

    "55.mp3" // tutaj nazwa pliku w folderze
    {
        "name" "2115 - TURYSTA"     // Nazwa muzyki wyswietlana w menu oraz na czat
        "volume" "1.0"              // Głośność muzyki
        "team" "0"                  // Id druzyny zwycięskiej dla której ma grac (0 - wszyscy | 2 - TT | 3 - CT)
    }
}

a błąd w konsoli jest następujący:

[Sound] S_StartSound(): Failed to load sound '*\marzec\55.mp3'. File is missing from disk or is invalid.

 

Uprzedzając pytania - tak, restartowałem serwer po zmianach

 

Działa. Brakowało mi dwóch plików muzycznych odpowiadających za rangi mianowicie level_down i level_up, gdy je wrzuciłem roundsound zaczął działać xd

Edytowane przez esko9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności