Jump to content

#1 Wydanie


wuwunio
 Share

Recommended Posts

Dodany obrazek

1. Powitanie
2. Akcje *zadania* do Photoshopa
3. Przydatne tutoriale - strony.
4. Dodatki
5. Coś od autorki czyli małe co nie co.

Dodany obrazek


Witam, jest to pierwsze wydanie mojej gazetki graficznej. Jest już nawet późno, ale mimo tego postanowiłam wziąć się do roboty. W wydaniach mojej gazetki będę Was wtajemniczała w mały świat grafiki komputerowej, choć nie jestem jakąś profesjonalistką to chciałabym pomóc innym, a tych co jeszcze nie mieli styczności z grafiką, zachęcić ich i pomóc w przygodzie z Photoshopem. Co dzisiaj poznacie? Na pewno coś przydatnego dla miłośników obróbki zdjęć. Na pewno dodam coś od siebie i mam nadzieję, że jak na pierwszy raz przypadnie Wam gazetka do gustu i będziecie z zaciekawieniem śledzić jej dalsze losy. Zatem zapraszam i miłej lektury.

Dodany obrazek

Na pewno każdy z Was lubi bawić się różnorodnymi zdjęciami.. nawet sygnaturami bądź avatarami. Dla uzyskania lepszego efektu stosujemy zawsze różne tekstury, bawimy się kontrastem, barwami, nasyceniem itp. Czasami zajmuje nam to dużo czasu, a nie każdy jest aż tak bardzo cierpliwy, żeby ciągle się męczyć nad jedną pracą. Producenci Photoshopa ze swojej miłości do nas (haha) pomogli nam, wymyślając coś takiego jak zadania (z ang. actions). Co to właściwie jest?

Akcje w Photoshop'a to mini programy, które zostały stworzone po to, aby ułatwić użytkownikowi pracę z grafiką poprzez automatyzacje zadań. Akcja to po prostu zestaw nagranych kolejnych kroków, które są zapisane i poprzez jedno kliknięcie można je zastosować na jednym lub wielu zdjęciach. (źródło dabble.pl)


Jest to z pewnością wielkie ułatwienie dla każdego użytkownika, który pracuję w AP. Z takich akcji korzystam już od kilku lat i jestem z nich ogromnie zadowolona. Nie zawsze jednak jest taki sam efekt.. wiadomo, wszystkie zdjęcia różnią się np. barwą bądź kontrastem i na każdym innym te akcje inaczej działają.

Skąd w ogóle wziąć takie akcje i jak z nich korzystać? Na internecie jest mnóstwo stron, z których możemy je pobrać. Najczęściej korzystam ze strony www.deviantart.com z pewnością wielu z Was ją zna. Wpisujemy po prostu w wyszukiwarce w języku angielskim ADOBE PHOTOSHOP ACTIONS i wyskakuje Wam pełno plików od różnych użytkowników. UWAGA! Nie każde akcje działają, niektóre z nich mogą zadziałać w nowszych wersjach Photoshopa, a w tych starszych już nie. Wybieramy sobie akcję, która nam się spodoba przykładowo ta akcja. Ściągamy ją i rozpakujemy. Następnie otwieramy Photoshopa i ją wgrywamy, wykonując następujące czynności:

1. Dodany obrazek
2.Dodany obrazek

Wybieramy nasz obrazek, który chcemy poddać obróbki i naciskamy strzałeczkę play (rzuca się w oczy jest w zadaniach na samym dole obok kółeczka). Gotowe! Oto porównanie oryginału z naszym obrobionym już zdjęciem. Użyłam tej samej akcji, którą Wam podałam.

Dodany obrazek

Podoba się?:) Mam nadzieję, że tak.

Dodany obrazek

Tutaj daję Wam listę do stron z fajnymi tutorialami.

http://psd.tutsplus.com/
http://www.photoshopstar.com/
http://www.noupe.com/
http://layersmagazine.com/category/tutorials/photoshop
http://www.psdvault.com/
http://sixrevisions.com/

Dodany obrazek


Jak obiecałam, to dotrzymuję słowa. Jeden z kolegów poprosił o tekstury do avatarów. Więc przekazuję do Waszej dyspozycji 45 teksturek, które nie są mojego autorstwa, a na prawdę można uzyskać dzięki nim fajne efekty, a Wasze avatary z pewnością będą ładniejsze.

http://speedy.sh/taEnv/tekstury.rar

Dodany obrazek

Chciałabym pod koniec pokazać Wam fajny sposób na zrobienie swoich własnych tekstur.. a czym? Chociażby zwykłym aparatem w komórce. Najlepiej to wychodzi nocą, kiedy mamy jakieś fajne lampki, albo inny dostęp do światła. Sprawdza się to też z fajerwerkami, wtedy wychodzą niezłe, świetlne tekstury. Dużo osób na deviantarcie takie dodaje. Wystarczy robiąc zdjęcie pomachać kilka razy komórką, aby światło się rozmazało. Potem wystarczy wrzucić na kompa, a dalej co z tym robicie to już Wasza sprawa. W moim wypadku tato kupił takie małe lasery, dwukolorowe i zrobiłam normalne zdjęcie komórką, a z tej racji, iż było ciemno, a laser świecił na ścianę i sufit, to zrobiłam zdjęcia. O to moje efekty :) Jeżeli ktoś chce, może je śmiało używać.

Podgląd 1
Podgląd 2


Dodany obrazek

Więc na dzisiaj to już tyle. Przepraszam, jeżeli coś wyszło nieestetycznie bądź za mało informacji Wam przekazałam, ale robiłam to między 22 a 23 godziną, więc pomysłów za dużo nie miałam i siły też. Jeżeli chcecie jakieś dodatki,tutoriale na życzenie to pisać w komentarzach. Z góry dziękuje za wszystkie komentarze i opinie.
Link to comment
Share on other sites

Spisać to sobie możesz testament. Widać, że w ogóle nie czytałeś tej gazetki, bo wyraźnie napisałam, że jest wykonana przeze mnie, a jedyne co skopiowałam to jedną definicje. Więc pozdro :* I doceń na przyszłość czyjąś pracę :)

Link to comment
Share on other sites

Nie mam zamiaru się kłócić, ale ten typek mnie wkurza bo wszystkim pod gazetkami itp pisze takie komentarze, widocznie mu się nudzi albo ma jakieś kompleksy ;c

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines