Skocz do zawartości

#2 Wydanie


wuwunio

Rekomendowane odpowiedzi

Dodany obrazek

1. Powitanie
2. Colourmylife
3. Kawa czy herbata?
4. Dodatki
5. Konkurs
6. Zakończenie



Dodany obrazek


W moim poprzednim wydaniu pokazałam Wam akcje do Photoshopa oraz sposób na wykonanie własnej tekstury. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, że w Photoshopie możemy również pobawić się w... kolorowanie zdjęć. Jest to naprawdę prosta i szybka metoda. O czym jeszcze będzie dzisiejsze wydanie? Będziemy porównywać dwa programy graficzne, bardzo Wam znane.. oraz jak zwykle przygotowałam dla Was jakiś dodatek. Miłej lektury!

Dodany obrazek

Pokoloruj moje życie. Tak się nazywa dzisiejszy tytuł mojego mini tutorialu do Photoshopa. Właśnie to siedząc w szkole, w ten ponury i deszczowy dzień przypomniało mi się, że jeszcze 2 lata temu dowiedziałam się, jak można pokolorować czarno-białe zdjęcia. Troszkę mnie to wkręciło. Gdy nudziło mi się, a nie miałam za dużo chęci na wykonywanie jakiś sygnatur to bawiłam sie zdjęciami. Dlaczego Wam to pokazuję? W sumie każdy z Was pewnie pomyślał, że jest to nic ciekawego ani przydatnego. Jednak możemy dzięki takiej zabawie rozwinąć troszeczkę naszą wyobraźnię. Zastanawiał się ktoś z Was.. jakby to się wyglądało w innym kolorze włosów bądź oczu? W sumie, można to sprawdzić. Jaka jest wada tego tutorialu? Nie zawsze wychodzi dobry efekt.. to niestety nie jest taka profesjonalna koloryzacja zdjęć, jeżeli zdjęcie jest za jasne.. kolor nie wychodzi.. Jedynie na czym można tak najbardziej testować to, to zdjęcia o ciemnych barwach o dobrej jakości. Kolor także nie jest rzeczywisty, tylko sztuczny i da się to zauważyć. Więc, jeżeli będziecie chcieli spróbować pokolorować takie zdjęcie, to bądźcie cierpliwi, bo niestety do tego jest Wam to potrzebne. Zresztą precyzja, przy wykonywaniu czegoś takiego jest też ważna.. będzie trzeba się namęczyć z usuwaniem gumką miejsc, wyjechanych pędzelkiem poza postać itp. Traktujmy to jednak jako małą graficzną zabawę na nudne wieczory. Jak w ogóle zrobić coś takiego? Jest to bardzo prosta rzecz.

1.Wybieramy dowolną czarno białą fotografię.. - bądź kolorową (możemy zmienić jej tryb na szary (ctr+shift+u)
2.Wybieramy miękki pędzelek o dowolnym rozmiarze.
3.Tworzymy nową warstwę i ustawiamy jej tryb na Nakładka. (możemy kombinować z trybami)
4.Używamy naszej wyobraźni i się bawimy w artystę.
Moja praca jest troszkę niestarannie wykonana, ale robiłam to na szybko.

Dodany obrazek



Dodany obrazek

Kawa czy herbata, czyli Photoshop czy Gimp?
Nie wszyscy z nas używają tych samych programów graficznych. Jest ich naprawdę setki, niektóre są bardzo znane i używane przez większość grafików, a niektóre nie. Najbardziej znanymi programami graficznymi są Adobe Photoshop i Gimp. Firma Adobe słynie z wielu dobrych produktów do różnego rodzaju grafiki. Z naszego "Fotoszopka" korzysta z pewnością najwięcej osób w tym ja. Gimp jest to polski program graficzny, wiele szkół zakupiło go na potrzeby zajęć informatycznych. W mojej szkole też jest Gimp, jeszcze w.. 1 i 2 klasie gimnazjum korzystaliśmy z niego.. Moje zdanie? Nie lubiłam, nie lubię i nie będę lubiła pracować w nim. Program owszem polski, każdy powinien więcej zrozumieć, ale Gimp jest po prostu skomplikowany. Żeby zrobić najprostszą rzecz, trzeba dużo się naszukać. Ja osobiście miałam z tym najwięcej problemów. Nawet wykonanie wypukłego napisu sprawiało mi trudności. W Photoshopie tego nie ma.. po prostu wchodzimy w opcje mieszania i mamy wszystko pod ręką. To jest duży plus AP, nie jest on skomplikowany w swojej budowie. Ma też również dużo uproszczeń, przykład? Nasze akcje do Photoshopa, które ułatwiają nam przerabianie zdjęć itp. Dużo osób narzeka, że jest w angielskiej wersji językowej, ale możemy przecież ściągnąć spolszczenie i problem z głowy. Ogółem Gimp nie jest wcale gorszy, wystarczy się poduczyć pracy w nim i się do niego przyzwyczaić. A Wy jaki program graficzny preferujecie? :)


Dodany obrazek

Dzisiaj praktycznie znów to samo, czyli mój nowy nabytek.. tekstury świetlne ;) Użyłam ich już parę razy do sygnatur, które zamieściłam do swojej galerii. W paczce znajduje się tych tekstur bodajże ok. 25. + 6 obrazków do Waszej dyspozycji. Idealne do przeróbki. Teksturki najlepiej używać na Nakładce. (lepszy, wyrazisty efekt)

[hide]

http://speedy.sh/DRk9y/tekstury.rar
[/hide]


Dodany obrazek

Już od jakiegoś czasu zastanawiałam się, czy warto zrobić jakiś konkurs graficzny. W końcu się zdecydowałam i podjęłam odpowiednią decyzję. Otóż ogłaszam konkurs na najładniejszą pracę związaną z jesienią.. może to być sygnatura, tapeta, cokolwiek chcecie, aby tylko była związana z podaną przeze mnie tematyką. Pracę przesyłajcie mi na PW do 17 października. Jaka jest nagroda? Mini bannerek oraz piwa (ilość zależy od zajętego miejsca) Żeby nikt sobie nie myślał, że chodzi o te prawdziwe piwa haha ;D Także im więcej prac, tym bardziej sprawicie mi radość. Wyniki zostaną ogłoszone przy następnym wydaniu gazetki czyli 18 października.


Dodany obrazek

Na dzisiaj to już niestety tyle. Cały czas kombinuje, jakie tematy poruszać w mojej gazetce i uwierzcie mi, że nie jest to wcale łatwe. Następne wydanie będzie już dłuższe, na pewno będzie więcej tutoriali i inne dodatki. Także pomysły na następne wydanie powoli mi przychodzą do głowy. Dziękuje za przeczytanie drugiego wydania Gazetki Graficznej, która została napisana w całości przeze mnie. Chciałabym również podziękować za opinie do pierwszego wydania. Ciesze się, że zainteresowaliście się tym i pozytywnie oceniacie moją pracę.
Dodany obrazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :) No tematyka jest akurat pasująca do sytuacji, w końcu mamy jesień.. jesienią się urodziłam i dlatego ;D W sumie wykonywanie takich prac jest spoko. Szkoda, że mało jest chętnych osób..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności