Skocz do zawartości

Chipsy by Monka Własny przepis :)


Monka ;D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś przygotujemy sobie zajebiste chipsy w 2h ale można zmniejszyc czas do 60 minut :)ok zaczynamy1. potrzebujemy 1kg ziemniaków 2. Tłuczek ( nie mamy nikogo zabijać ;D)3.Miske na chipsy , folie przezroczystą i jakąś podkładke :P4. Składnik z którym zrobicie chipsy ja wezne ketpuchowe :)5.moździerz (ale nie taką jaką myślicie :D)6.Taca (taka do piekarnika ameliniowa :D )PRZEPIS1. Kładziemy ziemniaki na podkładkę kroi dosyć gubo tak z 3-5mm nakrywamy je folią i napierdalamy ile mamy sił ;D wkładamy chipsy do miski teraz zdejmujemy folię bierzemy nasz składnik mój jest ketchup2. Aby odpowiednio przygotować posypke ketuchpową nalezy nalać na podkładke wjebać go na grzejnij albo pod suszarke ( testowałem szybciutko :D ) i zdzieramy do moździerzy a nastepnie upierdalacie moździerzą tą zeschnięta papke i robicie z niech proszek ;* i wua la oto nasz składnik teraz posypujemy nasze chipsy wpierdalamy je na tacke i pieczemy z 5-15 minut zalezy kto jakie chce wyciągamy z piekarnika zdejmujemy folię i mamy zaciesz na ryjkach :> wszystko mi zajeło jakieś 2h roboty ale chipsów mi starczyło na tydzień Przepis wymyślony na poczekaniu więc prosze o wyrozumiałość :)Pozdro Monka ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności