Jump to content

Zgranie – informacje podstawowe (FUT)


DawciOo

Recommended Posts

W tym poradniku o zgraniu zajmę się podstawami koniecznymi do zrozumienia systemu. Te informacje są niezbędne do budowy dobrej drużyny. 

 

 

Czym jest zgranie? (ang. chemistry)

Główną składnikiem, który odróżnia tryb FUT od klasycznej rozgrywki w grze FIFA, jest współczynnik zgrania. Zgranie odpowiada temu, jak dobrze zawodnicy będą się prezentować podczas gry. Wysoki poziom zgrania będzie skutkował dobrą grą drużyny, podczas gdy niski poziom zgrania będzie obniżał umiejętności zawodników. Zgranie można by podzielić na dwie odmienne wartości:

 
Zgranie indywidualne odpowiada za poziom gry konkretnego zawodnika. Zgranie zespołu (ogólne) jest sumą wartości zgrania indywidualnego. Wysoki poziom zgrania zespołu zależy bezpośrednio od wysokiego poziomu zgrania indywidualnego. Zgranie indywidualne jest na ogół bardziej istotne od zgrania ogólnego, jednak wysoki poziom obu tych wartości jest niezbędny. (Opisujemy to w czwartej części poradnika o zgraniu – link). W celu osiągnięcia wysokiego poziomu zgrania i co za tym idzie dobrej gry drużyny, zespół musi posiadać odpowiednie rodzaje połączeń między zawodnikami. Typy tych połączeń prezentujemy poniżej.
 
Czym są połączenia zgrania? (ang. chemistry links)
 
Połączenia zgrania to nic innego jak linie pomiędzy zawodnikami. Kiedy umieścimy dwóch zawodników obok siebie, utworzą oni połączenie. Połączenie jest reprezentowane przez różnokolorowe linie oraz wartość liczbową.
 
-martwe połączenieczerwona linia. Oznacza brak jakiegokolwiek połączenia.
-połączenie ligowepomarańczowa linia. Zwana jest również słabym połączeniem. Dwaj zawodnicy z tej samej ligi.
-połączenie narodowepomarańczowa linia. Tak samo, jak połączenie ligowe może być nazywana słabym połączeniem. Dwaj zawodnicy tej samej narodowości.
-połączenie ligowe + połączenie narodowezielona linia – Zwana jest silnym połączeniem. Dwaj zawodnicy tej samej narodowości i występujący w jednej lidze.
-połączenie klubowezielona linia. Tak samo, jak połączenie ligowe + połączenie narodowe, nazywana jest silnym połączeniem. Dwaj zawodnicy z tego samego klubu.
-połączenie narodowe + połączenie klubowezielona linia. Zwana jest doskonałym połączeniem. Dwaj zawodnicy z jednego klubu i tej samej narodowości.
 
 
Jakie są wartości liczbowe dla każdego rodzaju połączania?
 
 
-martwe połączenie: 0 punktów
-ligowe połączenie: 1 punkt
-narodowe połączenie: 1 punkt
-połączenie ligowe + połączenie narodowe: 2 punkty
-połączenie klubowe: 2 punty
-połączenie narodowe + połączenie klubowe: 3 punkty
 
 
 
Jaka jest maksymalna wartość zgrania indywidualnego?
 
 
Zgranie indywidualne jest ograniczone do 10 punktów. Ta wartość nie może być już podniesiona w żaden sposób, nawet za pomocą premii menadżera czy przez lojalność.
 
Jak jest maksymalna wartość zgrania zespołu (ogólnego)?
 
 
Ta liczba to 100 punktów, dokładnie tak samo, jak w poprzednich wersjach FUT’a.
 
Jak osiągnąć 10 punktów zgrania indywidualnego?
 
Razem z premią: 10 punktów zgrania indywidualnego łącznie z premią może być zdobyte przez zrównanie całkowitej liczby dostępnych połączeń z całkowitą wartością połączeń. Jednocześnie zawodnik musi być na właściwej pozycji.
Bez premii: 10 punktów zgrania indywidualnego bez premii może być zdobyte przez posiadanie minimalnego stosunku całkowitej liczby dostępnych połączeń do całkowitą wartością połączeń na poziomi powyżej 1,6x. Jednocześnie zawodnik musi być na właściwej pozycji.
Na nie swojej pozycji, z jednym punktem premii: 10 punktów zgrania indywidualnego dla zawodnika na pokrewnej pozycji może być zdobyte przez posiadanie minimalnego stosunku całkowitej liczby dostępnych połączeń do całkowitą wartością połączeń na poziomie równym 1,6x. Jednocześnie musimy posiadać jeden punkt premii.
Na nie swojej pozycji, z dwoma punktami premii: 10 punktów zgrania indywidualnego dla zawodnika na pokrewnej pozycji może być zdobyte przez zrównanie całkowitej liczby dostępnych połączeń z całkowitą wartością połączeń. Jednocześnie musimy posiadać dwa punkty premii.

 

 

 

 

 

 

Poradnik nie jest mojego autorstwa, ale myślę, że dla tych nowszych, albo mniej obeznanych graczy będzie przydatny

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobry poradnik akurat gram w FIFA 15 więc parę informacji na ten temat mi się przyda xd jak masz na PS3 to weź mi napisz na PW to może coś zagramy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Automatycznie wygenerowana wiadomość.

Temat został zamknięty przez któregoś z moderatora.

 

Powód: Brak aktywności.

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy

Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów

Link to comment
Share on other sites

  • -_- unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy