Skocz do zawartości

Poradnik Nostale - SP1


dzika ryba

Rekomendowane odpowiedzi

 
 
 

Hej, jeżeli ktoś grywający na sieci CSC pogrywa także w Nostalearrow-10x10.png i miał lub ma problem

z przejściem jedej z trudniejszych początkowych misji to myślę, że dobrze trafił.(Przynajmniej chciałabym, żeby tak było. :D Mam nadzieję, że po zamknięciu tego posta uda się niektórym przejść tę misję.)

 

SP1- Jest to pierwsza przemiana.(Pomijając pajamę, pirata itd.) Mogą ją zrobić wszystkie postacie(Mag, Wojownik, Łucznik). Aby móc przystąpić do misji należy posiadać 36lvl.

Gracze, którzy nie wybrali swojego "zawodu" i grają nadal poszukiwaczami przygód, nie mogą

założyć SP.

 

Wiele osób mając ten 36lvl rezygnuje z gry. Dlaczego? Większość nie może poradzić sobie z tą oto misją. Wiem, bo ja również walczyłam z nią na początku bez skutku.

 

Aby móc dobrze przygotować się do misji polecam:

 

- WRÓŻKI -Jeżeli czytasz to i dopiero zaczynasz grę w Nt to polecam uzbierać kasę na wróżkę, którą najlepiej kupić sobie w NosBazarze u graczy. Można ją zdobyć za darmoarrow-10x10.png z cp 25(wróżka ognia) i z cp chyba 34(wróżka wody). Jednak polecam jakąś kupić najlepiej z wysokim procentem, bo to naprawdę zwiększa obrażenia i ochronę. (DLA ŁUCZNIKA BĘDZIE POTRZEBNA WRÓŻKA WODY, A DLA WOJOWNIKA ORAZ MAGA WRÓŻKA OGNIA - MAJĄC NA SOBIE INNĄ WRÓŻKĘ SP NIE ZAŁOŻYCIE.)

- POTY -Jak pewnie wiecie w bodajże cp27(lub26 nie pamiętam sory) uzyskuję się jeden raz po zdaniu misji 50 dużych eliksirów odnowy. Polecam je zatrzymać aż do czasu wykonywania misji SP1. Myślę, że jak macie w miarę dobre eq to 50 powinno starczyć.

- TAŃSZE ŻARCIE -Dobrze też zaopatrzyć się w 3-4x 99 kurczaków, lub innych "obiadków", które można jeść podczas walki (Można zakupić u Evy Energy w Nosville).

- Jeżeli komuś wyposażenie plecaczka (gold) pozwala na dokupienie wspomagających eliksirów, to też polecam.(Eliksir ataku, obrony itd.)

- DROGA W CP - BARDZO WAŻNĄ zasadą jest znać drogę, by móc omijać pułapki (Pokoje, których nie trzeba odwiedzać jednocześnie tracąc cenny czas). Wpiszcie na youtubie "SP1-CP1 CP2 CP3" powinno pojawić się wam pare filmików dotyczących drogi. Polecam przerysować sobie je na małą karteczkę i położyć przy monitorze.

- SKILLE - Trzeba je oszczędzać.. (Tak wogóle to trzeba je mieć!-jeżeli ich nie masz, lub masz, ale mało to tretuj do Calvina i kupuj.) W pokojach, w których są słabe moby(potworki) używajcie swoich słabszych skilli, te lepsze lepiej zostawić na wypadek zagrożenia itd. Jeżeli widzisz, że mob ma już red hp(końcówkę) nie używaj na niego swojego najlepszego skilla, lepiej dobić go czymś słabym.

- NASI PARTNERZY - Co prawda w grupie z kolegą do cp wejść nie można, ale polecam zabrać ze sobą innego pomocnika- Toma (do zdobycia w którymś cp w przedziale 30-34lvl) oraz jakąś owieczkę, lisa czy co tam macie(do zdobycia prawie na każdej mapie). Oprócz Toma myślę, że warto mieć ze sobą Krzakogona (nie jakąś owieczkę), ale nie każdemu się poszczęści wylosowanie go, bądź nie każdego na to stać.

- POKOJE Z DŹWIGNIAMI LUB PRZYCISKAMI - Wchodząc do takiego pokoju należy przez chwilę stać w miejscu. Właśnie tutaj przydadzą się nam nasi pomocnicy. Przekierowujemy na pety(zwierzak i towarzysz) i zbieramy nimi wszystkie moby oczywiście nie zapominając o leczeniu ich potkami lub  "tanim żarciem". Po czym szybko przesuwamy dźwignię/naciskamy przycisk i lecimy dalej.

-POKOJE Z BOSSAMI- W takich pokojach należy zwracać wielką uwagę na nasze hp. W tym pokoju na bossa używamy swoje najmocniejsze skille. Polecam na początku spróbować ogłuszyć/zamrozić. Dobrze też jest być w ciągłym biegu(zatrzymywać się tylko na oddanie ciosu i dalej biec), w ten sposób zmniejszamy ryzyko ogłuszenia nas przez wroga. Nie bijcie innych mobków, skupcie uwagę na bossie.

- BUFFY - Jeżeli macie w skillach buffy to użyjcie je najlepiej wszystkie, pilnujcie też czasu kiedy zgasną aby szybko użyć je ponownie. Ustawiając sobie pod kamieniem SP1 amulet powrotu w Nosville możemy poprosić przypadkowych graczy właśnie o buffy. Najlepiej poprosić wk(SP4 łucznika), ale nie zaszkodzi też kogoś innego. Później szybko tepacie się na cp i jedziecie z koksem. Oczywiście buff się szybko skończy, ale co jak co z buffami od wysokich lvli jest wiele łatwiej.

 

To chyba na tyle. :) Myślę, że nie zapomniałam niczego dopisać, a jeśli mi coś wpadnie

pomocnego do głowy to edytuję post. Tak więc powodzenia ziomki. Mam nadzieję, że chociaż jednej osobie się to przyda. :D :ph34r:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Automatycznie wygenerowana wiadomość.

Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

 

Powód: Brak aktywności.

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy

Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- odblokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności