Jump to content
Sign in to follow this  
GryTrean

Jailbreak CS:GO: Jak zacząć

Recommended Posts

Siema!

Nigdy nie grałeś na serwerze jailbreak? Nie wiesz czemu CT Cie zabili? Jeżeli tak, to ten poradnik jest dla ciebie.

 

      W tym poradniku nauczysz się:

  • Czym jest jailbreak?
  • Gdzie i jak należy zacząć?
  • Ważne słowa

Ważne słowa

CT=Anyterrorysta=Strażnik

TT=Terrorysta=Więzień

Bunt:

Więzniowie przestają słuchać się strażnika/Uciekają i próbuja zabić CT.

Freeday:

Dzień wolny od poleceń, więzniowie mogą robić co chcą.

Killday:

Na serwerze są również rózne zabawy, jedną z nich jest Killday(Również nazywany "KD"). KD zostaje automatycznie włączony w każdy piątek jednak prowadzący może go włączyć w każdy dzień(Prócz FD) przez menu. "Rozgrzewka" killday'a trwa 60 sekund. Po 30 sekundach TT dostaje broń która nie jest zawsze taka sama. Gdy TT już się rozbiegnie oraz licznik dojdzie do zera włącza się walka. TT walczy z TT, ostatni TT ma życzenie. Na KD jest zakaz kampienia, sojusze mogą być maksymalnie 2 osobowe.

Freekill:

Gdy CT zabije TT który dobrze wykonywał polecenia i się nie buntował jest freekill(Który również jest nazywany "FK"). Jeżeli jest dostępny admin na serwerze gracz może domagać się zrespienia. Jeżeli nie ma admina albo gracz nie chce zostać zrespiony może on domagać się freedaya w następnej rundzie. Jeżeli CT zrobi FK to musi wpisać killa w konsoli w miejscu gdzie TT nie będzie mogło podnieść broni.

Prowadzący:

Prowadzący to osoba przebywająca w CT która wydaje polecenia. Osoba prowadząca ma niebieski model aby się wyróżniać od reszty strażników.

Życzenie:

Ostatni żywy terrorysta ma życzenie. Może on wtedy wpisać "!lr / /lr" aby wybrać życzenie albo wymyślić coś samemu, np Killday w następnej rundzie.

 

 

Czym jest jailbreak?

Jailbreak jest trybem który ma przypominać więzienie. Prowadzący wydaje polecenia które TT musi wykonywać. Nie są to jednak polecenia typu "O 12 idziemy na spacerek, o 13 ćwiczymy a o 14 macie czas wolny". Są to polecenia w których CT próbuje zabić jak największą ilość więźniów aby doprowadzić do momentu gdzie zostaje tylko 1 więzień, który dostaje życznie. Są też dni w których są rózne typy zabaw, o których możesz przeczytać więcej w regulaminie: http://forum.cs-classic.pl/topic/39427-regulamin-csgo-jailbreak/

Jak zacząć?

Pierwsze co powinieneś/powinnaś zrobić to przeczytać regulamin który znajdziesz tutaj: http://forum.cs-classic.pl/topic/39427-regulamin-csgo-jailbreak/ . Po przeczytaniu regulaminu możesz już wejść na serwer oraz dołączyć do drużyny terrorystów. Nie dołączaj do CT póki chwili nie pograsz, tak abyś mogł ogarnąć co się dzieje, kogo zabijać oraz żeby nie zrobić FK. Za FK możesz nawet dostać bana! Grając w tt nie potrzebujesz nic prócz myszki, klawiatury oraz głosników/słuchawek. Powinieneś zacząć od słuchania się poleceń strażnika, najtrudniejsze na początku dla większości graczy to pamiętanie o tym że zakazy oraz totalny bezruch trzeba odwołac więc pamiętaj o tym! Gdy już trochę pograć możesz już przejść do tego co ja uważam za najfajniejsze w tym trybie, BUNT! Nie musisz się słuchać poleceń strażnika, możesz znaleść broń, uciec, starać się zabić ct jednak pamiętaj o tym że możesz wtedy zostać zabity. Pomocne rzeczy do buntu możesz znaleść w celach, w secretach które najpierw trzeba znaleść albo w sklepie który znajdziesz pod komendą !menu. Pod tą komendą są też inne przydatne informacje. Gdy pograsz jeszcze więcej, zaczniesz już na prawdę ogarniać możesz przejść do ct, miejsca gdzie będziesz mógł prowadzić. Zanim jednak tam przejdziesz polecam przeczytać pare tematów. Linki do nich znajdziesz niżej:

Pierwszy link gdzie znajdziesz przykładowe zabawy oraz opis do nich które możesz zrobić jako prowadzący.

Link: http://forum.cs-classic.pl/topic/39432-przyk%C5%82adowe-zabawy-dla-prowadz%C4%85cego/

Drugi link gdzie znajdziesz przydatne komendy i bindy.

Link: http://forum.cs-classic.pl/topic/39705-komendy-na-serwerze-jailbreak-csgo/

 

Podsumowując:

Jailbreak to mod w którym ct wydaje polecenia które możesz słuchać albo możesz się zbuntować.

 

Mam nadzieję że nic nie pominąłem. Jeżeli jednak tak się stało to poinformujcie mnie o tym niżej a ja postaram się to dodać do poradnika.

Pozdro

GryTrean

Edited by GryTrean
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę chaotycznie napisane, zdania są źle ułożone składniowo. I nie "znaleść" tylko "znaleźć". Ogólnie przydatny.

Edited by nukkuA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automatycznie wygenerowana wiadomość.

Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

 

Powód: Brak aktywnosci

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy

Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines