Skocz do zawartości

Recenzja anime Shiki


Shikkibane

Rekomendowane odpowiedzi

Shiki, czyli wampiry, wilkołaki i inne takie.


Nazwa anime: Shiki

banner_1568.jpg


Liczba odcinków: 22

Gatunek: Thriller

Shindenik:

 



Shiki to anime, którego akcja rozgrywa się w małym, odciętym od reszty świata, górskim miasteczku. Od pewnego czasu w okolicy dochodzi do zgonów, wywołanych pewną, nikomu nieznaną, śmiertelną "chorobą". Z początku ofiarami padają ludzie starsi, więc mieszkańcy niespecjalnie przejęli się panującą epidemią. Dopiero gdy umiera młoda dziewczyna, Megumi, w miasteczku wybucha poruszenie. Dziwnym zjawiskiem zainteresowali się między innymi młody chłopak, Natsuno, w którym zauroczyła się Megumi, jednak on uczuć nie odwzajemniał, oraz miejscowy lekarz imieniem Toshio. Doktor zaniepokojony rosnącą liczbą zgonów postanowił za wszelką cenę odkryć tajemnicę "choroby". Okazuje się, że za epidemią nie stoi żaden nieznany wirus, lecz (nie do końca)żywe istoty... Shiki to dosyć specyficzne anime. Jego fabuła jest bardzo płytka, owiana jest jednak ogromną ilością wątków pobocznych oraz genialnie pokazanymi relacjami i historiami poszczególnych postaci. Jednym z również istotnych treści, jest nawiedzanie miejscowego mnicha, Seishina, przez nikomu nieznaną, lekko przerażającą dziewczynkę, której wygląd i charakter budzą lekki niepokój...


Sunako-Kirishiki-shiki-24189353-600-338.






Osobiście anime bardzo mi się podobało, było to jedno z niewielu, które udało mi się obejrzeć w całości w ciągu jednego dnia. Bardzo gorąco polecam serial każdemu, kto lubi w anime dozę tajemniczości, a zwłaszcza fanatykom wampirów czy też wilkołaków. Kreska nie wyróżnia się niczym specjalnym, to samo tyczy się ścieżki dźwiękowej, nie mam co do obu żadnych zastrzeżeń. Za to na moją ogromną, ponowną pochwałę zasługują GENIALNIE ukazane postacie, ich historie czy też relacje, jest to ogromny plus tego anime.




Moja ocena:


Bohaterowie: 11/10 (!!!)

Fabuła: 6/10

Kreska: 8/10

Ogólna ocena: 8/10

Źródła:

shiki.wikia.com


 

Edytowane przez Rias
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności