Skocz do zawartości

[DYSKUSJA] Zmiana map


Besi523

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałam, bo wyświetlało mi się jedynie jedno słowo, nie wiem czemu XD

 

A co do mapy do ja chciałabym zobaczyć tu overpass albo train (kilka osób o tej mapie wspominało dziś na serwerze) :D

Edytowane przez Kasiaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo koniec miesiąca, a więc czas na mową mapę!

 

1.Ze względu, że na cache wiele osób wychodzi, chcę usunąć tą mapę z cyklu.

2.Również, powróciłabym do "starych" map jako podstawowych, wiele osób właśnie pyta się o Inferno i chciałabym, żeby mapa wróciła czyli: 

 

DD2/Mirage/Inferno

 

Ale #1! Mapy nadal będą zmieniane.

 

Więc, moja propozycja jest taka, aby teraz wymienić Mirage na inną mapę. W cyklu zostałyby DD2/(Wasza propozycja)/Inferno, czyli: 

 

Aktualne mapy:

DD2/Mirage/Cache

|

|

\/

Marzec:

DD2/(Wasza propozycja)/Inferno

|

|

\/

Kwiecień:

(Wasza propozycja)/Mirage/Inferno

|

|

\/

 i tak co miesiąc...

 

 

Ale #2!  Każda nowa mapa, na której są spadki graczy "wypada" z proponowanych map, a na jej miejsce powraca "podstawowa" mapa, aż do następnej zmiany. Oczywiście będą wyjątki z "wyrzuconymi" mapami.

 

Ale #3!  Oczywiście jest to tylko luźna propozycja, czekam na wasze odczucia oraz inne propozycje. :D 

 

 

 

 

 

Mapy o których gracze wspominali:

-Train

-Overpass 

-Cobblestone

-... czekam na kolejne propozycje 

Edytowane przez Kasiaaa
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ludzie chcą cache, teraz wychodzą, dd2 i mirek to są praktycznie najbardziej oblegane mapy przez graczy, wyrzucicie mikra za tydzień znowu go wrzucicie bo ludzie z traina będą wychodzić/nikt nie będzie grał? Albo zostawcie stałe 3 mapy, albo wymieniajcie tak jak to zostało zaczęte, czyli zostawcie tego cache, dodajcie overpassa/traina, nie dodawajcie żadnego inferno, jak ludziom będzie zależało to będą głosować w następnym miesiącu- proste. Moim zdaniem dust 2 nie powinien być w ogóle zmieniany, na tej mapie gra najwięcej graczy i dużo osób wchodzi jak jest dd2 (ostatnio słaba frekwencja na serwie), to jest klasyka klasyki (nie, nie jestem dzieckiem piasku). Zrobicie jak uważacie, ale im więcej zmian tym większy cyrk = utratą graczy. Również im mniej popularne mapy = mniej graczy. Pamiętajcie że tutaj grają też gracze mało doświadczeni (raczej ta grupa przeważa), oni wolą klasyczne mapy, z obserwacji na wielu serwerach wiem że na trainie/overpassie/cbble trochę graczy znika.  

 

P.S 

Słyszałem od wielu graczy, że jak mirage zniknie to nie będą grać. Może warto pomyśleć o stałym duscie2 i mirage, i zrobić 2 mapy które by były wymieniane? Z tego wszystkiego serwer by się stał 4 maps, z czego 2 by były stałe 2 ruchome, zawsze to jakiś kompromis (zostaną 2 najbardziej oblegane mapy przez graczy, a i będzie urozmaicenie wymianą pozostałych 2 map).

 

@edit 

Albo zostawić dd2, mirage i tylko wymieniać jedną mapę. To jest chyba najlepsze rozwiązanie.

Edytowane przez Sziroki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ludzie chcą cache, teraz wychodzą, dd2 i mirek to są praktycznie najbardziej oblegane mapy przez graczy, wyrzucicie mikra za tydzień znowu go wrzucicie bo ludzie z traina będą wychodzić/nikt nie będzie grał? Albo zostawcie stałe 3 mapy, albo wymieniajcie tak jak to zostało zaczęte, czyli zostawcie tego cache, dodajcie overpassa/traina, nie dodawajcie żadnego inferno, jak ludziom będzie zależało to będą głosować w następnym miesiącu- proste. Moim zdaniem dust 2 nie powinien być w ogóle zmieniany, na tej mapie gra najwięcej graczy i dużo osób wchodzi jak jest dd2 (ostatnio słaba frekwencja na serwie), to jest klasyka klasyki (nie, nie jestem dzieckiem piasku). Zrobicie jak uważacie, ale im więcej zmian tym większy cyrk = utratą graczy. Również im mniej popularne mapy = mniej graczy. Pamiętajcie że tutaj grają też gracze mało doświadczeni (raczej ta grupa przeważa), oni wolą klasyczne mapy, z obserwacji na wielu serwerach wiem że na trainie/overpassie/cbble trochę graczy znika.  

 

2. P.S 

Słyszałem od wielu graczy, że jak mirage zniknie to nie będą grać. Może warto pomyśleć o stałym duscie2 i mirage, i zrobić 2 mapy które by były wymieniane? Z tego wszystkiego serwer by się stał 4 maps, z czego 2 by były stałe 2 ruchome, zawsze to jakiś kompromis (zostaną 2 najbardziej oblegane mapy przez graczy, a i będzie urozmaicenie wymianą pozostałych 2 map).

 

3. @edit 

Albo zostawić dd2, mirage i tylko wymieniać jedną mapę. To jest chyba najlepsze rozwiązanie.

 

1: Można przemyśleć zostawienie dust2 i mirage a rotacje 3 mapy jak gracze by chcieli

2: Mówiono już nie jeden raz że -_- nie zgadza się na 4 mapy.

3: Można to przemyśleć. 

 

Ja też osobiście nie jestem za Train to że na forum 5 osób powiedziało że Train bedzie okey to spoko, ale trzeba wiedzieć że dla nowych graczy Train nie jest łatwą mapą.

 

Ale można spróbować zrobić Dust2/Mirage/Train na okres tygodnia :)

Edytowane przez RocketAsh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ludzie chcą cache, teraz wychodzą, dd2 i mirek to są praktycznie najbardziej oblegane mapy przez graczy, wyrzucicie mikra za tydzień znowu go wrzucicie bo ludzie z traina będą wychodzić/nikt nie będzie grał? Albo zostawcie stałe 3 mapy, albo wymieniajcie tak jak to zostało zaczęte, czyli zostawcie tego cache, dodajcie overpassa/traina, nie dodawajcie żadnego inferno, jak ludziom będzie zależało to będą głosować w następnym miesiącu- proste. Moim zdaniem dust 2 nie powinien być w ogóle zmieniany, na tej mapie gra najwięcej graczy i dużo osób wchodzi jak jest dd2 (ostatnio słaba frekwencja na serwie), to jest klasyka klasyki (nie, nie jestem dzieckiem piasku). Zrobicie jak uważacie, ale im więcej zmian tym większy cyrk = utratą graczy. Również im mniej popularne mapy = mniej graczy. Pamiętajcie że tutaj grają też gracze mało doświadczeni (raczej ta grupa przeważa), oni wolą klasyczne mapy, z obserwacji na wielu serwerach wiem że na trainie/overpassie/cbble trochę graczy znika.  

 

P.S 

Słyszałem od wielu graczy, że jak mirage zniknie to nie będą grać. Może warto pomyśleć o stałym duscie2 i mirage, i zrobić 2 mapy które by były wymieniane? Z tego wszystkiego serwer by się stał 4 maps, z czego 2 by były stałe 2 ruchome, zawsze to jakiś kompromis (zostaną 2 najbardziej oblegane mapy przez graczy, a i będzie urozmaicenie wymianą pozostałych 2 map).

 

@edit 

Albo zostawić dd2, mirage i tylko wymieniać jedną mapę. To jest chyba najlepsze rozwiązanie.

I właśnie dla tego powracają podstawowe mapy.

Nie chcę tracić graczy, bo "np. Nie znają mapy i nie chcą grać." Zmiana map miałabyć odskocznią od starych map, ale nie za bardzo to wyszło.

 

Czterech map nie będzie, bo właściciel nie wyraża na to zgody.

 

Każdy przyzwyczaił się do starych map i chcę do nich wrócić.

 

Są osoby którym zmiana się spodobała, ale jest też większość której to troszkę przeszkadza i wychodzą z cache. Przez co nie ma tam kto grać. Przywołam sytuację z wczoraj. Gramy Mirage jest około godziny 21. Jak zwykle w tym czasie było wielu graczy. Niestety nie wczoraj. Zaczął się Cache, a na serwerze pustki. Śmiałam się na ts'ie, że potrzebuję sztucznego tłumu, żeby ktoś wbił. Zmieniłam na DD2 i od razu kilku graczy. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

 

A, więc od następnego miesiąca wracają podstawowe mapy, czyli DD2/Mirage/Inferno.

 

Ale! Czekam jeszcze na wasze propozycje nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomysł zmiany mapy co jakiś czas jest dobry. Powinien zostać dd2 i mirek a trzecia mapa powinna być zmieniana (inferno nie jest aż tak popularna jak mirage lub dd2), tylko może nie co miesiąc ale co 2 tygodnie. Miesiąc to sporo czasu i może się nudzić. Co do graczy, na Waszym serwerze ogólnie po 21 w normalny dzień tygodnia gra mało osób, tak samo jak o 15-16. Myślę że to nie zależy od mapy, ale od tego że gra mało osób. Sam jak widzę że jest 5 graczy to nie wchodzę bo małą przyjemność sprawia gra 3 vs 3 albo 2 vs 2. Jeżeli na serwerze będzie grać dużo osób i będzie fajna atmosfera, żeby trochę porozmawiać ze znajomymi/pośmiać się to gracze będą sami wchodzić niezależnie od mapy ;). Bo nawet jak ktoś zrobi 0/20 a będzie mu się podobał "klimat" jaki panuje na serwerze to zostanie, natomiast jak będzie cały czas cisza i drętwo to nawet jak ktoś zrobi 15/0 to mu się znudzi i wyjdzie. Więc raczej nie szukałbym problemu małej liczby graczy w mapach, podobno mówią że 70% sukcesu to ludzie którzy grają na serwerze hehe. Trzeba jakoś zareklamować ten serwer, przyjdą nowi gracze, będzie więcej osób, na 100% trafią się jacyś fajni goście, to nawet jak będzie vertigo to będzie full serwer. Sam jak widzę że gra huek, miszor albo ktoś ze znajomych to wchodzę na serwer ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomysł zmiany mapy co jakiś czas jest dobry. Powinien zostać dd2 i mirek a trzecia mapa powinna być zmieniana (inferno nie jest aż tak popularna jak mirage lub dd2), tylko może nie co miesiąc ale co 2 tygodnie. Miesiąc to sporo czasu i może się nudzić. Co do graczy, na Waszym serwerze ogólnie po 21 w normalny dzień tygodnia gra mało osób, tak samo jak o 15-16. Myślę że to nie zależy od mapy, ale od tego że gra mało osób. Sam jak widzę że jest 5 graczy to nie wchodzę bo małą przyjemność sprawia gra 3 vs 3 albo 2 vs 2. Jeżeli na serwerze będzie grać dużo osób i będzie fajna atmosfera, żeby trochę porozmawiać ze znajomymi/pośmiać się to gracze będą sami wchodzić niezależnie od mapy ;). Bo nawet jak ktoś zrobi 0/20 a będzie mu się podobał "klimat" jaki panuje na serwerze to zostanie, natomiast jak będzie cały czas cisza i drętwo to nawet jak ktoś zrobi 15/0 to mu się znudzi i wyjdzie. Więc raczej nie szukałbym problemu małej liczby graczy w mapach, podobno mówią że 70% sukcesu to ludzie którzy grają na serwerze hehe. Trzeba jakoś zareklamować ten serwer, przyjdą nowi gracze, będzie więcej osób, na 100% trafią się jacyś fajni goście, to nawet jak będzie vertigo to będzie full serwer. Sam jak widzę że gra huek, miszor albo ktoś ze znajomych to wchodzę na serwer ;)

 

I właśnie klimat, ja nie gryzę i nie banuję (aż dziwne, bo aż od miesiąca) i nadal nie wiem czemu nikt się nie odzywa.

Nie chcę rezygnować z DD2 i Mirage, bo to najbardziej lubiane mapy, wyrzucenie ich miałoby zły skutek.

Spadki na cache są za duże, żeby tego nie zauważyć. 

Dlatego! Od następnego miesiąca, wraca Inferno.

Ale #1! Tylko na 2 tygodnie. Po tym czasie mapa zostanie zmieniona na inną, wybraną przez was. 

Ale #2! Musi być haczyk, nawet kilka. Tak jak wcześniej napisałam w poście wyżej, spadki graczy na mapie skutkują zmianą na mapę podstawową.

Ale #3! Zawsze na początku miesiąca będzie Inferno. (Może się to też zmienić.) 

Ale #4! Mapa która "wypadła" aktualnie z obiegu to Cache,  ale jak napisałam również w poście wyżej "są wyjątki". Mapa może wrócić.

Ale #5! Brak aktywności  w tym temacie, skutkuje zaprzestaniem zmiany mapy.

 

Czyli, będzie to wyglądać tak: 

 

Mapy w pierwszej połowie Marca:

DD2/Mirage/Inferno 

|

|

\/

Mapy w drugiej połowie Marca:

DD2/Mirage/(Wasza propzycja)

|

\/

Pierwsza połowa Kwietnia:

DD2/Mirage/Inferno 

(chciałabym zostać przy Inferno, bo wiele osób przyzwyczaiło się do tej mapy niektórzy wręcz ją uwielbiają (ja również),

ale też zostawiłabym ze względu, że ta mapa jest tu od zawsze i każdy na swój sposób ją polubił)

|

|

\/

I tak co 2 tygodnie...

 

 

Czekam na wasze propozycje :D

 

Ps. Mapy zmienią się 1 Marca (Wtorek). 

Edytowane przez Kasiaaa
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś powróciła mapa Inferno.

 

Za tydzień zrobię głosowanie czy dalej zmieniać mapę, czy zostawić tak jak było od zawsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak będę miał czas wbić na serwer gdzie jest dosyć dużo ludzi mogę to głosowanie zrobić i dać ci znać na steam lub wbije na ts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie chcę sprawdzić, czy w ogóle jest jakiś sens zmiany mapy.

Był to bardzo dobry pomysł, ale nie wyszło to na dobrze serwerowi. 

 

Wczoraj powróciło inferno, serwer stał przez kilka godzin prawie full (pierwszy raz od kilku tygodni), zobaczę jeszcze przez kilka dni czy dalej tak będzie. Bo nie ma sensu zmieniać mapę na tą którą chce połowa graczy, którzy pograją, a ta druga pójdzie gdzieś indziej, bo mapa im nie pasuje. W tym temacie udzieliło się za mało osób, żeby mieć to tym jakieś zdanie. Może każdego to zdziwić, ale niby tylko powrót starej mapy, a na pw na steam nie nadążałam odpisywać. 

 

A, więc: Zawieszam zmianę mapy do odwołania. 

​Poczekamy, zobaczymy, czy to miało jakiś sens. W tym momencie chciałabym, aby na serwerze grało dużo/więcej osób i przybyło Vip'ów. (każdy tak chce, więc żadna nowość)

 

Ps. Decyzja nie jest jeszcze ostateczna. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobiła tak jak mowil ktos wczesniej, aby zmieniać ostatnia mapę raz na 2 tygodnie lub nawet tydzien. Mapa DD2 oraz Mirage pozostać musi gdyż tam jest największy przypływ graczy, a na inferno bywa rożnie. Proponuje po prostu pod koniec tygodnia pytać na serwerze jaka chcą mapę na nast tydzien z możliwością pozostawienia aktualnej i według gustu graczy tak dobierać ostatnia mape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobiła tak jak mowil ktos wczesniej, aby zmieniać ostatnia mapę raz na 2 tygodnie lub nawet tydzien. Mapa DD2 oraz Mirage pozostać musi gdyż tam jest największy przypływ graczy, a na inferno bywa rożnie. Proponuje po prostu pod koniec tygodnia pytać na serwerze jaka chcą mapę na nast tydzien z możliwością pozostawienia aktualnej i według gustu graczy tak dobierać ostatnia mape.

 

Tak mogłoby być, ale w tym temacie nikt prawie się nie udziela. W którymś moim poście wyżej właśnie tak zaproponowałam, kilka razy na serwerze się o to spytałam, ale za dużo osób się o tym nie wypowiedziało. Nie ma sensu wciskać mapy na siłę, nie jest to też dobre, bo gracze wychodzą. 

Dla tego też mówię, że na razie zmianę mapy zawieszam. Poczekam i po jakimś czasie może znów mapy będą zmieniane. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z głosowaniem na serwerze ? tam gdzie jest najwięcej głosów to logiczne ze gracze chcą tą mapę 

 

Tak bardzo logiczne ,ale też logicznie graczy nie powinno wtedy dużo ubywać, bo wybrali taką mapę. A jednak tak było. 

Na serwerze często zmieniają się gracze, przez pewien moment są jedni. Następnie już inni, wracają wcześniejsi gracze i tak w kółko. Mapę trzeba dopasować do wszystkich nie do mniejszości. Może, część chce zmiany mapy, ale niestety jest to ta mniejszość która nie gra ciągle na serwerze. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc,

Na zebraniu adminów po przedyskutowaniu, podaniu za i przeciw zdecydowałam, że zmiana map zostanie zaprzestana. Czyli, Inferno zostaje.

 

Można podać wiele map którymi można by było zamienić Inferno, ale zawsze znajdą się dwie grupki graczy, czyli pierwsza która zna mapę i chce tam grać i druga co nie za bardzo nawet zna, a jak nie zna to nie gra. I w tym jest największy problem, wiele osób przyzwyczaiło się do aktualnych map i jakakolwiek zmiana prowadzi do tego, że stali bywalcy już tam nie zajrzą.

Przykładowe mapy, za i przeciw:

-Cobblestone - za duża mapa, mało osób zna

-Overpass - według niektórych trochę za duża i również mało znana

-Cache - była na serwerze, nie grało tam dużo osób

-Nuke - wielu graczy ma tam spadki fps'ów, a ja nie chcę serwera tylko dla wybranych

 

Swoją decyzję, również oparłam o wypowiedzi graczy. Wiem, że niektórzy za mną nie przepadają, a po tym jeszcze bardziej znienawidzą, ale musicie się jeszcze ze mną pomęczyć.

 

Rozgrywkę urozmaicimy wam inaczej, szykuje się w najbliższym czasie niespodzianka, mam nadzieję, że przyjmiecie ją pozytywnie.

 

Na tą chwilę temat uznaję za uśpiony.

* Nadal możecie pisać swoje propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- odpiął/ęła ten temat
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności