Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Tarzan" (1999)


Rias Gremory

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy dobrze zna historię dziecka wychowanego w dziczy przez małpy czy też inne zwierzęta. Dzisiaj ocenię i opiszę film, który potrafi sprawić, że ktoś taki jak ja, uroni łezkę.

 

Tarzan_cover.jpg

 

Wyprodukowany w roku mych narodzin, 1999, przez studio Walt Disney Pictures, film animowany pt. "Tarzan" przedstawia nam dobrze znaną historię o ludzkim dziecku, królu dżungli.

 

Po katastrofie morskiej, rozbitków spotkało większe nieszczęście - uwięzieni na bezludnej wyspie, otoczeni z każdej strony dzikimi zwierzętami, muszą przetrwać. Przez pewien incydent giną rodzice naszego głównego bohatera. Tarzan, bo takie nosił imię, został przygarnięty i wychowany przez gorylicę, Kalę. Wychowała go jak własne dziecko, nauczyła jak żyć w dziczy i otoczyła matczyną miłością. Tarzan wyrósł na dobrego mężczyznę, który zawsze dba o swoje stado. Wolny czas spędza na różnych zabawach ze swoimi przyjaciółmi: słoniem - Tantorem, i gorylicą - Terk.

Pewnego dnia na ich wyspę przypływa statek z misją badawczą dotyczącą goryli. W skład załogi wchodzi piękna panna Jane, jej ojciec oraz najemnik Clayton. Tarzan zaintrygowany istnieniem innych osobników jego gatunku, poznaje załogę i uczy się o świecie. Wszyscy byli szczęśliwi do momentu, gdy Clayton pokazał swoje złe zamiary i przerwał tę sielankę.

 

Obsada:

 

Tarzan

avatars-tarzan-474536.jpg

Tony Goldwyn (głos)

Andrzej Nejman (polski dubbing)

 

Terk

char_30226_thumb.jpg

Rosie O'Donnell (głos)

Joanna Wizmur (polski dubbing)

 

Jane

avatar_e0ef277e8ad7_128.png

Minnie Driver (głos)

Edyta Olszówka (polski dubbing)

 

Clayton

71852_original.jpg

Brian Blessed (głos)

Marcin Troński (polski dubbing)

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jest to jeden z pierwszych filmów jakie widziałem w życiu i tak jak i wtedy, tak i teraz po obejrzeniu go 50 raz, uważam, że jest wspaniały. Świetna animacja, cudowna, nagrodzona Oscarem ścieżka dźwiękowa, działa na mnie teraz, tak samo jak te lata temu i sprawia, że czuję się jak dzieciak. Jeden z moich ulubionych filmów animowanych. Moja ocena to 10/10, film idealny dla całej rodziny.

 

Filmweb: Tarzan

 

Pozdrawiam Marek

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że ja też to oglądałam kilkakrotnie. Moją ulubioną postacią była właśnie małpa, Terk.

Szczerze mówiąc jakoś nigdy nie uroniłam przy tym łzy.

Odnośnie ścieżki dźwiękowej to nie pamiętam czy to dokładnie z tego, ale od razu kojarzy mi się z " Teraz pokaż, w co naprawdę wierzysz..to Ty i światy dwa " - dokładnie nie pamiętam czy tak to szło, ale melodia mi została. Możliwe, że to z czegoś innego, na obecną chwilę nie jestem prwna. W każdym razie..wielki plus za pracę i dzięki za przypomnienie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ścieżki dźwiękowej to nie pamiętam czy to dokładnie z tego, ale od razu kojarzy mi się z " Teraz pokaż, w co naprawdę wierzysz..to Ty i światy dwa " - dokładnie nie pamiętam czy tak to szło, ale melodia mi została. 

Tak, to z Tarzana.

 

Dalej trzymam Tarzana na DVD, zawsze za małego oglądałem i nigdy mi się to nie znudziło. Za recenzje oczywiście zasłużony plusik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności