Skocz do zawartości

Recenzja Boku dake ga inai Machi


Shino

Rekomendowane odpowiedzi

Temat bardzo oklepany - cofanie się w czasie. Zaś cofanie się do przeszłości, by zapobiec czyjejś śmierci nie jest już szablonowe.


 


299261.jpg


 


 


Fujinuma Satoru, główny bohater anime to mangaka, który nie potrafi dobrze, z emocjami przelać swoich wrażeń na papier. Ma on zdolność, którą nazywa "Powrotem" i cofa się w czasie, by zapobiec jakiejś katastrofie, tragedii bądź morderstwu. Robi to z własnego poczucia obowiązku.


 


tumblr_inline_o0yncsc3dG1rs0pw0_540.png


 


Pewnego dnia, gdy wracał z pracy zostało pełnione morderstwo, w które został wrobiony. Próbując ocalić ofiarę, cofa się do czasów szkoły podstawowej, dokładnie miesiąc przed zaginięciem Kayo Hinazuki, jego szkolnej koleżanki. Satoru postanawia ocalić dziewczynę i zapobiec jej zaginięciu.


 


186258.jpg


 


Większość historii dzieje się za czasów jego podstawówki. Główny bohater nie wie jak ma ocalić Hinazuki, ma jedynie małe poszlaki jak data jej zaginięcia i śmierci. Jednak ma szansę powstrzymać zabójstwo, uratować koleżankę z klasy i rozwikłać własną zagadkę w sprawie wrobionego morderstwa. Czy uda mu się uratować ją w przeszłości i siebie w swojej teraźniejszości ? Gorąco zapraszam do zapoznania się z tytułem "Boku dake ga inai Machi" ~ "Miasto beze mnie" . Postaci są bardzo dobrze stworzone, każda ma swój unikalny charakter, świetnie każda z osobna wkleja się w książkę z napisem Boku dake. Muzyka zawsze jest nastrojowa,  odpowiednio dobrana do każdej sytuacji. Polecam zasmakować tego tytułu.

Edytowane przez Shinozaki
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skromnie, ale nie będę się czepiać ;p

 

Od siebie dodam, że Boku dake jest moim kandydatem nr1 (myślę, że nie tylko moim) do miana najlepszego anime tego roku. Wciągająca fabuła, cudowna oprawa i świetnie zbudowane postaci sprawiają, że anime ogląda się z przyjemnością, z niecierpliwością i ciekawością co będzie dalej. Jak dla mnie tytuł "must see".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem dużo zdradzać o tym tytule, bo dodając 2 słowa można znacznie zaspoilerować fabułę. Jest to też anime, w której bohater rozwiązuje zagadkę, więc dodając trochę można łatwo wywnioskować tok jego myślenia. Uznałem, że tyle zachęci i nie zdradzi dużo. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności