Jump to content
Sign in to follow this  
Esme

Ich Troje

Recommended Posts

Zespół Ich Troje

 
 Jest to polski zespół pop-rockowy założony w 1995 roku w Łodzi przez Michała Wiśniewskiego, Jacka Łągwę i Magdę Femme. Fenomenu zespołu w czasach świetności nie da się wytłumaczyć w prostych słowach. Jest to tak samo skomplikowane jak historia wokalistek, których finalnie do teraz było łącznie 6. Mimo takich zmian nadal wielu ludzi cieszą ich utwory same wpadające w ucho, bardzo melodyczne i świetnie nadające się do zabawy czy też karaoke.
Ich Troje prezentowali dwukrotnie Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji, za pierwszym razem w 48. edycji z piosenką "Keine Grenzen - Żadnych granic", która została wykonana w trzech różnych językach: polskim, niemieckim i rosyjskim.


 
 Drugim razem, była to 51. edycja konkursu, zespół zaprezentował utwór "Follow My Heart", który nie pozwolił im przedostać się do finału. Piosenka z ewidentnymi akcentami muzyki azjatyckiej, wykonywana w sumie w pięciu językach: polskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim i rosyjskim. Uważam, że to zbyt duży mix wszystkiego, może dlatego nie zabojowali sceny eurowizyjnej.


 
 Popularność przyniósł im utwór "Powiedz" z płyty Ad. 4, dzięki któremu zdobyli nagrodę publiczności na festiwalu w Opolu oraz wygrali Festiwal Piosenki Nadbałtyckiej Karlshamn.


 
 Ponadto zespół stworzył wiele ciekawych utworów, przy których ciężko nie tupać nogą czy też nie nucić ich, szczególnie, jeśli kiedyś już je słyszeliśmy.


 


 
 W tym roku zespół wydał dwupłytowy album, zawierający utwory z solowej kariery Michała oraz zremixowane hity zespołu.

 Mała ciekawostka: Po obejrzeniu teledysków czy występów na żywo można dostrzec elementy musicalowe. Odpowiedzialny za nie jest główny wokalista, który pasjonuje się tego typu grą. Poza tym za farbowanie włosów zarobił niemałe pieniądze. Ponadto za wpuszczanie kamer do swojego domu dorobił się całkiem niezłej sumki, której by chyba nikt nie odmówił.

 

źródła: wikipedia, oficjalna strona zespołu, zdobyta wiedza własna.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines