Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Zanim się pojawiłeś" (2016)


Shanell

Rekomendowane odpowiedzi

VHS6Hni.png

zanim-sie-pojawiles-duze.jpg

 

5F9p9qC.png

Dramat

DIEL9fh.png

10 czerwca 2016 w Polsce

2 czerwca 2016 na świecie

FGfPG5m.png

Stany Zjednoczone

l6IiLGu.png

Thea Sharrock

gotXdao.png

Jojo Moyes

 

 

 

fhFirh2.png

386764.2.jpg Emilia Clarke -----> Lou Clark

371885.2.jpg Sam Claflin -----> Will Traynor

384474.2.jpg Janet McTeer -----> Camilla Traynor

407151.2.jpg Charles Dance -----> Stephen Traynor

 

JcI0bl2.png

Film oparty jest na książce autorki Jojo Moyes.

W piękną Lou wciela się Emilia Clarke, która jest mocno ekscentryczną kobietą i próbuje sił w wielu dziedzinach zawodowych.

Po wielu próbach znalezienia pracy, zostaje opiekunką Will'a Traynor'a, młodego i przystojnego mężczyzny.

Jego tragiczny wypadek odmienił jego życie w pasmo problemów i nieszczęść, bowiem stał się kaleką.

Dziewczyna postanawia pokazać mu, jak można cieszyć się życiem... 

 

jDB29Pd.png

"Zanim się pojawiłeś" jest typowym dramatem, który w niczym innym się nie wyróżnia od reszty.

Dwójka dobrze dobranych aktorów, nieszczęśliwy wypadek, niechęć z początku - później wielka miłość.

Jest bardzo przesłodzony, nie zaskakuje, być może oprócz Lou - sympatycznej kobiety, wiecznie uśmiechniętej, z pozytywnym podejściem, która ma bardzo krzykliwy gust modowy.

 

632121_1.2.jpg  637977.3.jpg

 

Reżyserowi i autorce książki, głównie chodziło o przesłanie całej historii. Pokazać to ma, że bohater nie cierpi na chorobę śmiertelną, ale jedynie na nieuleczalną.

 

Melodramaty mają to do Siebie, że mają przykuć uwagę widza w sposób zdjęć, kostiumów, scenografii i pokazać, że cała magia istnieje.

Tutaj ewidentnie można zaliczyć to z 100% pewnością.

"Zanim się pojawiłeś" to bomba emocjonalna. Mieszanie radości ze smutkiem, marzycielstwa z gorzką prawdą, czarnego humoru z ironią, sarkazmem, szczerości z kłamstwem - dostarcza przy tym wiele uczuć. 

 

Zatem, mimo iż oglądając film wiedziałam co zaraz się może wydarzyć oglądałam go z przekonaniem i z przyjemnością śledziłam losy bohaterów, która dostarczała całą gamę uczuć i emocji. 

 

Oceniam go 5/10. 

 

632118_1.2.jpg

bSYENK5.png

Na nakręcenie filmu przeznaczono 20 mln dolarów.

Był on kręcony od kwietnia do czerwca 2015 roku. 

Rok później został wydany film.

 

cbN0y0G.png


 

cJvkDFx.png

 



 

 

 

GcTpHv7.png

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wyskoczyć jeszcze na to do kina, więc wstrzymuję się z oglądaniem w necie. Słyszałem o tym filmie wiele dobrego, a Twoja opinia mnie jeszcze bardziej zachęciła. 

Napisy jak zwykle cudowne, w sumie nie mam się do czego przyczepić, zasłużony +, oby tak dalej :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodramaty mają to do Siebie, że mają przykuć uwagę widza w sposób zdjęć, kostiumów, scenografii i pokazać, że cała magia istnieje. Tutaj ewidentnie można zaliczyć to z 100% pewnością.

 

 

 

losy bohaterów, która dostarczała całą gamę uczuć i emocji.

 

Wydaje mi się Shanell, że za szybko piszesz. Nie powiem co jest nie tak z tymi cytatami, bo to raczej każdy wyłapie.

Dam Ci radę: zanim dodasz reckę, przeczytaj całość kilka razy żeby się upewnić, że wszystko jest tak jak powinno. Sam tak robię i zdarzy się, że coś jeszcze poprawię.

 

Co do całości: no moim zdaniem jest nieźle. ;d Fajny pomysł z tymi zdjęciami w "mojej opinii", a napisy jak zwykle cudo. ;d Dobra robota dziewczyno!

 

@edit

To teraz z jednej strony się cieszę, że mogę pomóc, a z drugiej jakoś mi głupio xd

Edytowane przez Rias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się Shanell, że za szybko piszesz. Nie powiem co jest nie tak z tymi cytatami, bo to raczej każdy wyłapie.

Dam Ci radę: zanim dodasz reckę, przeczytaj całość kilka razy żeby się upewnić, że wszystko jest tak jak powinno. Sam tak robię i zdarzy się, że coś jeszcze poprawię.

 

Co do całości: no moim zdaniem jest nieźle. ;d Fajny pomysł z tymi zdjęciami w "mojej opinii", a napisy jak zwykle cudo. ;d Dobra robota dziewczyno!

Dziękuję, ogólnie coś czułam że się przyczepisz xd jeżeli chodzi o czytanie to czytam i 10 razy ale niestety u mnie problemy są z błędami stylistycznymi i tak mam od 3 klasy gimnazjum i przynajmniej pisząc recki to ćwiczę ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie! Tyle czekałam :D Oczywiście +, obstawiam, że niezbyt przepadasz za tym gatunkiem :p

 

Uwierz mi, że nie mogłam go obejrzeć, a nie było nigdzie w necie na początku, a do kina nie chciałam iść. Jeżeli chodzi o gatunek to lubię, ale film musi wciągnąć, a ten jakoś był taki zwykły xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga może być spoileeeer.

 

Film mi sie podobał bardziej jako całość historii, a nie wykonanie czy postacie ( momentami chcialam zabić główną bohaterkę za jej mimike twarzy ). Płakałam na tym oczywiście jak głupia, bo całe te poświęcenie jej wyszło tak naprawdę na marne ( no może trochę jedynie pomogło mu w jego ostatnich momentach).

 

Aktualnie czytam właśnie tą książkę i musze stwierdzić, że to był błąd, ze zrobilam to po obejrzeniu filmu. Jest o niebo lepsza od ekranizacji i każdemu ją gorąco polecam.

PS Recenzja fajnie napisana :)

PS 2 Jest druga część tego na internecie:D

Edytowane przez Weronikaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności