Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pre_1475262700__ru-0-r-660660-q-80-n-87a

Dołącz i Ty!

Większość z was na pewno ma fb i widziało wydarzenie: 

https://www.facebook.com/events/1659773451018196/

Jeśli nie to, to może chociaż wydarzenie z twojej okolicy.

O co tu chodzi?

 

Czarny poniedziałek, czyli akcja organizowana pod nazwą "Ogólnopolski strajk kobiet" odbędzie się 3 października 2016 roku. Czym jest "czarny poniedziałek"? Dlaczego kobiety postanowiły strajkować?
 


Ogólnopolski strajk kobiet, zwany też czarnym poniedziałkiem, odbędzie się 3 października 2016 roku. Inspiracją do organizacji tego wydarzenia stały się słowa Krystyny Jandy, odnoszące się do strajku kobiet w Islandii z 1975 roku. Na czym polega akcja czarny poniedziałek? Po pierwsze - aborcja. Po tym, jak Sejm odrzucił projekt ustawy obywatelskiej proponującej liberalizację przepisów prawa aborcyjnego, w mediach społecznościowych wybuchła burza. W tym samym czasie do dalszych prac sejmowej komisji trafił projekt ustawy o całkowitym zakazie aborcji. Oburzone kobiety najpierw zaangażowały się w akcję czarny protest. Kilka dni później na Facebooku zostało utworzone wydarzenie pod nazwą "Ogólnopolski strajk kobiet" ustalone na 3 października 2016 roku. Liczba zainteresowanych akcją rosła i rośnie z dnia na dzień. Na czym polega i jakie są główne założenia strajku kobiet? Twórcy wydarzenia zachęcają wszystkie kobiety do takiego strajku, na jaki zdecydowały się Islandki w 1975 roku.
- Wzorem kobiet w Islandii, które 41 lat temu sparaliżowały swój kraj, robimy jednodniowy protest ostrzegawczy przeciwko ustawie procedorowanej w polskim parlamencie. 3 października: - bierzemy urlop na żądanie - bierzemy dzień wolny na opiekę nad dzieckiem - nie idziemy na uczelnię - bierzemy urlop bezpłatny - korzystając z jakiejkolwiek innej legalnej możliwości - nie idziemy do pracy i na uczelnię! - czytamy w opisie "Ogólnopolskiego strajku kobiet".

Strajk kobiet obejmie całą Polskę. W większych miastach organizowane będą spotkania i manifestacje, biorących udział w akcji Polek. Strajk kobiet w Warszawie to przede wszystkim manifestacja na Placu Zamkowym, która rozpocznie się o godzinie 15:30, a zakończy się o godzinie 18:00. W ramach "Ogólnopolskiego strajku kobiet" w stolicy odbędzie się również pikieta pod biurem PiS na Nowogrodzkiej 84/86 (godz. 10:00 - 13:00) oraz publiczne czytanie książki Kathy Pollitt "Pro: odzyskajmy prawo do aborcji" na Placu Powstańców Warszawy (godz. 12:00 - 15:00).


 

Źródło: http://www.se.pl/wiadomosci/polska/czarny-poniedzialek-ogolnopolski-strajk-kobiet-gdzie-i-o-ktorej-protesty-harmonogram_897377.html



Dlaczego? Dlatego, że:

Projekt całkowitego zakazu aborcji odziera Polki z konstytucyjnych praw: prawa do opieki medycznej, do godnego traktowania, do wolności od tortur. Jeśli zostaną zaostrzone obecne przepisy antyaborcyjne, już i tak najbardziej (oprócz Malty) restrykcyjne w Europie wówczas kobiety:

  • będą zmuszane do kontynuowania ciąż zagrażających ich życiu;
  • będą musiały rodzić dzieci chore, niezdolne do samodzielnego życia;
  • będą musiały rodzić dzieci z wadami genetycznymi;
  • będą musiały rodzić dzieci spłodzone podczas gwałtów, również gwałtów zbiorowych i szczególnie okrutnych;
  • będzie to dotyczyło również nieletnich dziewczynek.

Każda, która zajdzie w ciążę, będzie musiała urodzić. Nawet, jeśli będzie miała np. 11 lat. Nawet, jeśli sprawcą ciąży będzie jej własny ojciec. Nie ma zgody na piekło kobiet. Musimy zrobić wszystko, aby się nie rozpętało. Ratujmy kobiety!



 

 

MEM2.png

 

MEM5.png

 

MEM8.png

 

MEM10.png

 

CHCĄ ODEBRAĆ KOBIETOM PRAWA! Nie godzimy się na to! Zróbmy im #czarnyponiedzialek


Co robimy w tym czasie?
- spotykamy się - organizujemy protesty i happeningi w swoich miastach! Uczestniczymy w organizowanych wydarzeniach! 
- spotykamy się w gronie kobiecym! wybieramy się na spacer, zapełniamy miejsca publiczne ubrane na czarno!
- robimy coś pożytecznego - oddajemy krew (za to również przysługuje nam dzień wolny), jedziemy wyprowadzić psy w schronisku, robimy zbiórkę rzeczową!

 

Niektóre Gwiazdy i Osoby Publiczne które popierają ta akcję oraz ich wypowiedzi:

(w miarę możliwości będę dodawać więcej link'ów do artykułów z poza forum)

https://www.facebook.com/jerzyowsiak/posts/1115599721852352

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kaczynska-o-zakazie-aborcji-to-rozwiazanie-iluzoryczne,679037.html

http://wyborcza.pl/7,75398,20757048,janda-o-zakazie-aborcji-dwa-razy-w-zyciu-bylam-w-takiej-sytuacji.html

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,115167,20748311,czarnyprotest-to-za-malo-krystyna-janda-proponuje-paraliz.html

 

Radzę przeczytać, niby jest to dużo, ale warto wiedzieć czym to jest dokładnie. 

Dla mnie to nie ludzkie oraz wielka ingerencja w wolną wolę kobiet lub całkowite zabranie, nie chcę być zmuszana do tego.

Równouprawnienie? W tym momencie chcą to nam, Kobietom, zabrać. 

 

Wiem, że nie zrobię za dużo taki postem, ale chociaż będę pewna, że przekazałam to dalej!

 

Źródła: https://www.facebook.com/events/1659773451018196/

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/czarny-poniedzialek-ogolnopolski-strajk-kobiet-gdzie-i-o-ktorej-protesty-harmonogram_897377.html

http://www.ratujmykobiety.pl/

 

Więcej na:

http://www.ratujmykobiety.pl/

 

Myślę, że te kolory nie są "nieregulaminowe"? xD

Nie pisałam swojej wersji, bo nie warto w tym jest tylko jeden przekaz, nie pozwólmy na to.

Za wszelkie powtórki przepraszam.

Edytowane przez Kasia!
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietą wszystko przeszkadza ,rozumiem i w jakimś stopniu popieram ,ale nie do końca.
- Dziewczyny puszczają się już w wieku 12 lat i zachodzą w ciąże ,jeżeli prawo Aborcyjne zostanie zaostrzone ,takie dzieci nie będą mogły usunąć ciąży i dla mnie to dobre rozwiązanie ,za przyjemność trzeba płacić ,tak jak facet prostytutce.
- Mówi się o usunięciu ciąży podczas gwałtu ,jaką mamy pewność że dziecko zostało poczęte podczas gwałtu ? Dziewczyny chodzą po imprezach puszczają się a potem wmawiają rodzicom że zostały zgwałcone i tutaj pojawia się szeroki Feminizm ,jeżeli dziewczyna w rzeczywistości nie została zgwałcona a chce usunąć ciążę ,to zapomina się o zgodzie Ojca dziecka i to jest niekonstytucyjne.

Kobiety zawszę walczą o swoją d**e zapominając o Facetach i dzieciach ,ważne by było im dobrze bo w końcu to ich ciało ,kiedyś nie było z tym problemu a dzisiaj świat stoi do góry nogami właśnie przez kobiety..........
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety zawszę walczą o swoją d**e zapominając o Facetach i dzieciach ,ważne by było im dobrze bo w końcu to ich ciało ,kiedyś nie było z tym problemu a dzisiaj świat stoi do góry nogami właśnie przez kobiety.......... Pozdrawiam.

 

 

To co mówisz akurat nie jest prawdą. Wiele takich "dziewczynek" zostało zgwałconych, ale one tego na pewno nie chciały. Nie mówmy tu o kilku przypadkach, tego jest więcej, ale tego się w mediach nie mówi. 

Że walczymy "o swoją d**e"? Człowieku tobie to nie przeszkadza, dajmy przykład, Twoja dziewczyna zachodzi w ciążę, a po jakimś czasie dowiaduje się, że ów ciąża w wielkim stopniu zagraża jej życiu, a dziecko jeśli nawet ciąża była by utrzymana dalej  i tak umrze. Chciałbyś stracić oboje, czy pozwolić na to, żeby chociaż ona ci została?

 

 

- Dziewczyny puszczają się już w wieku 12 lat i zachodzą w ciąże ,jeżeli prawo Aborcyjne zostanie zaostrzone ,takie dzieci nie będą mogły usunąć ciąży i dla mnie to dobre rozwiązanie ,za przyjemność trzeba płacić ,tak jak facet prostytutce.

 

Zaostrzone? To jest kompletny zakaz, również dla kobiet które przez taką ciążę mogą umrzeć, to nie tylko zakaz dla małolatów i owoców ich głupoty. 

 

I to nie jest feminizm, lol. Tylko walka o swoje prawa, do tej pory był spokój i prawo było "akurat", nie wiem czemu, ale widzę, ze zagorzałym katolikom się to nie podoba, chociaż kościół w gorszych przypadkach zezwala na takie postępowanie. Nie negują, jak to robią niektórzy niedoinformowani.

 

Przeczytaj całość, a nie tylko urywki. 

Nie pozdrawiam. 

Edytowane przez Kasia!
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dowierzam w to co czytam.

Śpiochu, dajmy na to, że masz siostrzyczkę w wieku np. 12/13 lat. Została brutalnie zgwałcona i w wyniku tego zaszła w ciążę. W takim momencie też powiesz jej, że za przyjemność trzeba płacić?

 

Nie rozumiem myślenia niektórych osób. Gdybyście chociaż przez moment potrafili postawić się na miejscu kobiet i spróbowali je zrozumieć mówilibyście zupełnie inaczej.

 

Nie będę tego komentować, jestem w szoku i brak mi słów. Pomimo tego, że jestem patriotką powoli zaczynam rozumieć dlaczego ludzie chcą uciekać z tego kraju.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpochu, gdybyś Ty był kobietą to też byś walczył o to, o co walczą teraz one, bo nikt nie chce umierać na darmo, ani rodzić cudzych dzieci. Myślałeś kiedyś jak czuje się kobieta, która została zgwałcona? Jaki wstręt czuje do swojego ciała i do dziecka, które urodziła z nasienia jakiegoś faceta, który potraktował ją jak bydło? Gdyby ktoś zrobił Ci kiedyś największą krzywdę w Twoim życiu, a Ty byś patrzył na efekt tej krzywdy to raczej nie pojawiałby się uśmiech. Pomyśl czasem co mogą myśleć inni i jak się czują, a nie patrzeć na sprawę tylko ze swojej perspektywy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na ten temat, jeśli kobiecie nie zagraża utrata życia, a ma usunąć dziecko - to fajnie ma na chacie. Istnieje takie coś jak dom wychowawczy ;)

 

Każdy ma swoje zdanie na ten temat, i tego nie zmienisz :)

 

 

 

Nie będę tego komentować, jestem w szoku i brak mi słów. Pomimo tego, że jestem patriotką powoli zaczynam rozumieć dlaczego ludzie chcą uciekać z tego kraju.

Większość ludzi wyjeżdża tylko za granicę do pracy (zarabiają pieniądze w e czy w $ i wymieniają w kantorach na pln).

 

Pewnie teraz wielka fala hejtu spadnie i na mnie 

Edytowane przez Umciaak *
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co w ogóle jest ten czarny protest... Dotychczas było wszystko okej, zakaz aborcji, lecz w przypadku gwałtu była ona dozwolona.

Jeśli mają już wprowadzić tą całą "dozwoloną aborcje" niech będzie to zrobione w sposób przemyślany, bo wydaje mi się, że gdy to wprowadzą dziewczyny w wieku 14-15 lat pomyślą, że przecież i tak mogą usunąć i będą co chwile zachodziły w ciąże.

Oraz w przypadku zagrożenia życia oczywiście.

 

Takie moje zdanie, jestem za częściowym poparciem aborcji :)

Edytowane przez Marina.
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne stanowisko co Marina. Jak dla mnie to za dużo szumu się narobiło, a projekt dopiero jest w fazie początkowej.

 

Dzisiejszy news:

http://pikio.pl/kaczynski-interweniuje-ws-aborcji-nakazal-stworzyc-liberalny-projekt-ustawy/ .

 

@Edit: Z tego co rozumiem to rząd chce wprowadzić nową ustawę, ponieważ jest za dużo aborcji jak i jest niż demograficzny.


 

Edytowane przez polaczekkkkkkkkkk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgodzę się z Mariną że ustawa o Aborcji powinna być w 100% dobrze przemyślana a nie na odwal się.
Dziewczyny ja was rozumiem ,wasze ciało wasze decyzję ,ale do ku**y nędzy zrozumcie że Aborcje do których dochodzi obecnie i nie tylko w Polsce ,ale w większości krajów Europejskich to minimum 60-65% nie z gwałtu czy z zagrożonej ciąży ,tylko dlatego że kobieta puszcza się na prawo i lewo bo wie że może potem iść usunąć ciążę i zrozum jedna z drugą że usuwanie takich ciąż ,też ma uboczne skutki dla kobiecych jajników ,tego już nie bronicie co ?
A co tam jajnik ,wgl to należy do ciała kobiety ? - Coś takiego rozumiem z waszych słów.


Dzisiaj na FB przeczytałem coś ciekawego i akurat pasuje to tutaj do dyskusji.
"Zatem twierdzisz ,że przy chrzcie nikt nie pyta dziecka o zgodę i że samo powinno wybrać sobie religię gdy dorośnie ,a jednocześnie jesteś za tym ,by matka mogła decydować o usunięciu ciąży bez pytania dziecka czy chce umrzeć"

I proszę mi nie pisać nawet takich rzeczy że początkowo to tylko jakaś tam zwykła komórka ,embrion itd bo to też żyje ,jak krwinka czy białko w naszym ciele ;)
Pozdrawiam normalnych.

Edytowane przez SpiochuxD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ustawa aktualna jest dobra pod względem warunków. Są sytuacje, w których u dziecka nie wykształciły się pewne narządy i już się nie wykształcą, po narodzinach dziecko umrze, a tym bardziej jeśli w tym samym czasie ciąża zagraża życiu matki. Mają umrzeć obie osoby, tylko dlatego, bo dziecko, które nawet nie weźmie swojego oddechu nie mogło być usunięte. Umrze dziecko, umrze matka, więc kolejnego dziecka nie będzie, a mężczyzna również zostanie sam. W ten sposób łatwiej doprowadzić do pogłębienia niżu demograficznego. Kobiety z chorym dzieckiem w ciąży również będą żyły pod stresem tego, że mogą trafić do więzienia, jeśli dziecko umrze nawet wbrew jej woli. Ciągły stres tym bardziej może spowodować śmierć czy wady u dziecka. My tu rozmawiamy o życiu i zdrowiu, a nie o przypadkach, gdy jakieś dziewczyny puszczają się, bo część z takich wyjedzie wykonać aborcję gdzie indziej. 

 

PS. Inaczej czas zacząć budować nowe domy dziecka, więzienia dla kobiet i psychiatryki :)

Edytowane przez Esme
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to kobieta powinna decydować sama czy chce rodzić dziecko, czy tego nie chce. Wybaczcie  ale te wszystkie pseudomanifestacje przeciwko aborcji są po prostu żałosne. Dlaczego ktoś ma decydować za kobietę? 

Pierdolone państwo kościelne. Nie dla aborcji, bo to wbrew kościołowi, a 90% z nas polaków uprawia/uprawiało seks przed ślubem z kilkoma lub więcej osób. - Czemu tego wątki nikt nie poruszy? 

 

Niż demograficzny? Przecież on od dobrych 30 lat był ujemny, a to że się powiększa ujemny procent tego, to nic nowego. Hej! Żyjemy w 21 wieku, technologie i medycyna rozwijająca się prężniej od technologi komputerowej, mówi wam to coś? No tak, co z tego, że ludzie żyją coraz dłużej, przecież powołujmy się na bezsensowny argument, bo to też będzie się liczyło w naszym "sprzeciwie".

 

Tak czy owak, według mnie kobieta = człowiek - który ma (lub powinien mieć) prawo do decydowaniu o sobie i swoim ciele w każdym przypadku, z racji tego, że znajdujemy się w UE, gdzie człowiek ma prawo być wolnym. To nie jest 15 wiek. I pieprzenie, że to jest życie, jest żenadą, bo jeżeli takie dziecko ma się urodzić np. z mukowiscydozą (taka choroba) i mamy oglądać je w każdej przerwie reklamowej z matką, gdzie oboje są nieszczęśliwi (bo kto byłby szczęśliwy z faktu, że jego dziecko będzie niepełnosprawne bądź upośledzone i będzie trzeba się nim zajmować do końca życia), to jak dla mnie "do dupy jest taka robota".

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ktoś podbił temat, więc napiszę w nim trochę swoich przemyśleń. Po założeniu tego tematu za bardzo nie wiedziałem o co chodzi, ponieważ jak dla mnie była to kolejna szopka w wykonaniu lewackich organizacji. Nie za bardzo się pomyliłem :)

Do sejmu wpłynęły dwa projekty obywatelskie. Oba skrajne. Jeden w lewo, drugi w prawo. Projekt skrajnie lewicowy dopuszczał aborcję w każdym możliwym miejscu - pewnie nawet w kiosku ruchu itd. Drugi, skrajnie prawicowy złożony przez fundację pro-life (mogę się mylić). W głosowaniu w sejmie lewicowy został totalnie odrzucony, a drugi został klepnięty do dalszej pracy nad nim czy coś w tym stylu.

  Nie rozumiem dlaczego ludzie atakują w tym przypadku rząd skoro to nie jest ich ustawa. Z tego co wyczytałem ostatnio to jest w planie napisana kolejna ustawa przez rząd - może będzie bardziej ludzka.

   Dlaczego napisałem wyżej, że to kolejna szopka w wykonaniu lewackich organizacji? Ponieważ nadmuchali aferę wokół tego jakbyśmy mieli się cofnąć do średniowiecza. Straszyli gdzie mogli mijając się po trochu z prawdą. Ten właśnie strach wywołał takie ruszenie wśród społeczeństwa w większości kobiet.

   Obecnie w naszym prawie jest ustawa z 1993 roku dot. aborcji. Jest to wywalczony konsensus i jak dla mnie nie powinno się go ruszać. Chyba, że wraz z postępem cywilizacji powinno się wprowadzić drobne zmiany.

   Reasumując. Żaden zdrowo myślący rząd nie wprowadziłby takiej ustawy w życie. Jest to kolejna afera, która prawdopodobnie mogła nawet zostać wywołana specjalnie, ponieważ dość głośno jest o tajnych głosowaniach nad umową CETA. Niemniej jednak społeczeństwo po raz kolejny zostało wypuszczone w maliny, tak samo jak to było z TK.
Amen ;)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa Polska. Po pierwsze robienie sztucznego szumu, ta ustawa to nic pewnego ale przecież trzeba wyleźć na ulicę i pokazać jak to nam niedobrze. Idąc tym tropem, wyjeżdżam jutro do Warszawy bo mi nie pasuje sytuacja rolników. 1/3 ludzi z tej manifestacji to istna patologia, tam nawet dzieci z gimnazjów poszły "protestować" bo do szkoły można nie iść. Ciężko się wypowiadać na takie tematy ale jestem zdania że aborcja powinna być legalna tylko i wyłącznie gdy poród zagraża życiu matki i w przypadku naprawdę brutalnego gwałtu, jeszcze w przypadku gdy dziecko ma zostać "warzywem". Nie ma co się oszukiwać połowa nastolatek w tym kraju kurwi się na lewo i na prawo. Wóda, narkotyki wszystko jak leci, 9 miesięcy później rodzimy dzieci. 

"Jak można żyć, patrzeć na dziecko i przypominać sobie moment gwałtu?" A jak można kurwa zabić dziecko i żyć z tym? Jak dla mnie wybór trudny mocno. 

Najlepsze jest to że najwięcej do powiedzenia mają ludzie którzy nigdy nie byli w takiej sytuacji, nie potrafią sobie nawet wyobrazić czegoś takiego. Ciemnym ludem łatwiej się zarządza, witamy w Polsce. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja coś dodam co do samego pomysłu tej ustawy. Ja osobiście jestem przeciwna, ale też nie do końca. Owszem nie potrafię zrozumieć motywu, że kobieta ma donosić ciążę z dzieckiem,które np. Ma urodzić sie tylko po to, żeby móc cierpieć przez parę godzin i umrzeć (lepiej dziecko skazać na cierpienie niż mu to zaoszczędzić? W ówczesnym świecie medycyna jest bardzo rozwinięta i bardzo szybko można wykluczyć bądź nie różne choroby genetyczne) albo przez swoje narodziny ma umrzeć matka i dziecko, bo załóżmy jest to ciąża pozamaciczna( np. rozwój zarodka w jajowodzie czyt. rozrywa kobiete od środka). Na to bym się mogła zgodzić. Co do gwałtów. Ciężko to samemu stwierdzić, bo my tego nie przeżyliśmy. Ja osobiście nie usunęłabym tego dziecka tylko oddała. Tak mi sie wydaje. Kobieta moim zdaniem sama powinna o tym zadecydować, ale z drugiej strony. Co dziecko no dobra jeszcze niby zarodek, ale kim my jesteśmy, żeby wybierać czy ktoś ma żyć czy nie? Nie musisz go wychowywać... Plus jeszcze zakaz badań prenatalnych? Nie wiesz co sie z Twoim dzieckiem dzieje przez 9miesięcy? Cudownie.

Edytowane przez Weronikaa
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jezu serio? Nawet o forum od csa tym trzeba napierdalać? Każdy wie, że jest ten czarny protest gdzie nie popatrzysz to wszędzie to jest. Już się rzygać tym chce, a i tak wiadomo, że wpierdalanie tego wszędzie na neta nigdzie nic nie da. Tak samo to "łańcuszki" na fb. "NO DAJCIE 500 LAJKÓW TO USTAWA NIE PRZEJDZIE" Kappa.

Widzę te też drętwe durne teksty typu. "NOO ZOBACZYMY JAK CIĘ ZGWAŁCĄ I CZY BD CHCIAŁA URODZIĆ TE DZIECKO". Każdy normalny człowiek "który się interesuje" wie, że są tabletki, które tam do 3 dni czy jakoś tam po stosunku można wziąć i będzie wszystko fajno. (TAK SĄ LEGALNE W POLSCE i USTAWA TEGO NIE ZABRANIA)

Takie narzekanie tu na forum i sztuczne kłótnie nic nie dadzą. No całe NIC.

Jak wam na prawdę zależy to idźcie na ten protest i tam róbcie zadymę polityką a nie tutaj.

 

Btw. jeżeli dostanę za tego posta warna bo przeklina to sorry. No, ale wiecie. "Moje przekleństwa, moja sprawa". Proszę o nie ukrywanie tego komentarza, tylko ewentualnie o usunięcie wulgaryzmów no i o un warna (donator).

 

 

 

fckvtVq.jpg

 

 

DWlJo9f.jpg

 

Edytowane przez SzeregowiecPL
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeregowiec ale to nawet i lepiej że wszędzie tego pełno, ludzie szybciej się na to wysrają, zapomną i będą cisnąć bekę. Wyleźli na ulicę nie widząc czego tak naprawdę chcą, nie rozumiejąc dobrze o co chodzi i takie są efekty. W Poznaniu zamieszki z policją :v Słuchając wypowiedzi kobiet z protestu z Warszawy można uśmiać się lepiej niż na niejednym kabarecie. "Moje ciało mój wybór" idąc tym tropem proszę o legalizacje marihuany bo przecież moje płuca to mój wybór, kokainy bo mój nos to mój wybór, zniesienia ciszy nocnej bo moje mieszkanie to mój wybór. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę was, ta ustawa to tylko taki ruch żeby wzbudzić w społeczeństwie zainteresowanie tematem, w tym czasie przepychana jest CETA, czyli cytuje: 

 

Kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa (CETA) to efekt niedawno zakończonych negocjacji między UE a Kanadą. Umowa zapewni unijnym przedsiębiorstwom więcej atrakcyjnych możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w Kanadzie, a także przyczyni się do tworzenia miejsc pracy w Europie.

  Co to oznacza w praktyce? Że Kanada (3 na świecie pod względem produkcji żywności GMO) zaleje nasz rynek śmieciowym jedzeniem + odejmie masę miejsc pracy dla rolników.  Słyszeliście coś o tym? No właśnie, nic, bo media zajęte są tematem który budzi wielkie kontrowersje w społeczeństwie. 

 

A co do samej ustawy, polecam także obejrzeć film niżej, w nim dowiecie się, że ten protest jest całkowicie bez sensu, a 95% osób nawet nie wie przeciwko czemu protestuje, bo została nakarmiona nie prawdziwymi informacjami na temat ustawy. Ba, większość nawet jej nie przeczytała ze zrozumieniem. 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności