Skocz do zawartości

Recenzja anime "Shokugeki no Souma: Ni no Sara"


Rias Gremory

Rekomendowane odpowiedzi

Ci co czytali recenzje lub oglądają anime, pewnie pamiętają taką niewinną serię o jedzeniu noszącą tytuł "Shokugeki no Souma". Przed wami drugi sezon tej zacnej produkcji.


 


193110.jpg


(plakat)


Souma to młody kucharz, którego marzeniem jest przewyższenie w umiejętnościach swój autorytet - ojca. W pierwszym sezonie nasz bohater zapisuje się do najbardziej elitarnej szkoły kucharskiej w Japonii. Wykorzystując wszystkie doświadczenia zdobyte w tejże instytucji od nauczycieli, uczniów, przyjaciół i wrogów, Souma będzie startował w Jesiennych Wyborach. Turniej ten ma na celu wyłonić najlepszego pierwszorocznego poprzez pojedynki.


 


imglatest-picture-food-wars-season-2.jpg


 


Pierwszy sezon przyzwyczaił nas do prostego schematu: Souma jest najlepszy. Zaskoczeniem był jedynie fakt, przegranej w punktach z Hayamą, który nie był przypadkowy. Cała część o Jesiennych Wyborach, skupia się przede wszystkim na pojedynkach. Akcja rozgrywa się szybko i w napięciu, ale nie ma żadnych nieścisłości. Zwykle jeden odcinek jest poświęcany jednej walce i mniej tutaj takiej "codzienności" jak w pierwszej części. Cały sezon opiera się tylko o jeden epizod w historii, ale myślę, że w kulminacyjnym momencie wielu fanów było zaskoczonych i autorzy podgrzali oczekiwania widzów.


Souma jak zwykle daje popis swojej nieprzewidywalności i pomysłowości, ale jesteśmy także świadkami jego wielkiej przemiany. Nasz bohater w końcu postawił pierwszy krok ku Elitarnej Dziesiątce i kolejny ku spełnieniu marzenia.


 


oti3NcT.png


 


 Całość anime oczywiście jest świetnie zaanimowana i genialnie udźwiękowiona (ale tego obiektywnie ocenić, moim zdaniem, się nie da, bo albo Ci się spodoba, albo nie). Shokugeki no Souma: Ni no Sara ma tylko 13 odcinków, czyli praktycznie o połowę mniej niż pierwsza, ale jest tu więcej akcji, więcej pojedynków i więcej o poszczególnych postaciach. Myślę, że ta kontynuacja, jest jednym z najlepszych anime jakie wyszły w tym roku i ma naprawdę mało konkurentów do miana najlepszej serii w tym roku. Moja ocena oczywiście 10/10. Polecam gorąco.


 


Chciałem coś dodać, ale kiepsko z weną.


Także powstało to coś.


Pozdrawiam Marek


  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sezonem 1'szym byłem bardziej zajarany i przyjemniej mi się go oglądało.

 

Jednak moim zdaniem działa to na tej zasadzie, że jeśli drugi sezon byłby jednak tym pierwszym,

to byłby uważany za lepszy.. ponieważ zawsze jeśli widzi się coś pierwszy raz i dopiero się z tym zapoznaję

smakuję to o niebo lepiej, tak jest przynajmniej w moim przypadku.

 

Elegancka recenzja, plusik dla ciebie :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności