Skocz do zawartości

Poradnik na serwery typu Deathrun jak zostać lepszym graczem.


krawcu76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w tym poradniku chciałbym podzielić się z wami moim doświadczeniem i tym czego się nauczyłem i w jaki sposób to osiągnąłem.

 

Na serwerach AutoBh strefy to podstawa bez tego nigdy nie będziemy dobrymi graczami.

Napisze trochę dokładniej na czym polegają strefy:

Strefy polegają na tym, że musimy dokładnie równo z ruchami myszki klikać odpowiednie klawisze, a dokładnie A i D broń Boże trzymać przy robieniu stref/bh W!

Poprzez robienie stref nabieramy prędkości co się przekłada na szybsze przechodzenie mapy i dalsze skoki do trenowania stref jak najbardziej polecam serwery typu speedrun ponieważ tam mamy po prawej stronie mamy napisane ile robimy stref i z jaką dokładnością ( synch.) Stref nie da się wyuczyć od TAK trzeba dużo trenować bo to wyjdzie samo w praktyce. Możemy oglądać filmiki patrzyć na innych doświadczonych graczy, ale za dużo nam to nie da trzeba grać grać i jeszcze raz grać, a na pewno zauważycie postępy!

Kolejnym Bardzo ważnym czynnikiem jest FPS. Ogólnie jest to jedna z najważniejszych rzeczy na serwerach typu Deathrun z pluginem AutoBh.

 

Dajmy, że mamy 60 Fpsów. Z tak małą ilością robienie stref jest bardzo bardzo ciężkie i przy 60 trzeba robić wolne i szerokie strefy żeby było to opłacalne. 

Wymienię wam jak według mnie wygląda gra na określonej liczbie FPS. (Dodam też, że jeśli macie Non-Steam to powyżej 500 FPS występuje efekt Slow mo, który jest bardzo nieopłacalny i nie warto mieć powyżej 500 FPS jeśli przechodzicie mapę dla rekordu, ale warto jeśli chcecie bić v-maxa. Jeśli chcecie bić rekordy, a macie ponad 500 to polecam zakupić Cs'a na steamie.)

100 FPS - No już trochę łatwiej, ale dalej jest ciężko i trzeba mieć bardzo dobre synchro żeby przynosiło jakiekolwiek korzyści.

150-200 FPS - W tym zakresie jest łatwiej. Nie musimy już mieć idealnego synchro żeby nabierać prędkości, ale dalej trzeba trzymać je na dość wysokim poziomie

333 FPS - Od tego momentu zaczyna się przyjemna gra po lekkiej wprawie możemy naprawdę nieźle się rozpędzać nie robiąc przy tym idealnego synchro na tym FPS'ie możemy robić naprawdę dobre czasy,

500 FPS - Jest to moja ulubiona ilość najczęściej na takiej gram w tym zakresie możemy już robić naprawdę szybkie i efektywne strefy przy synchro nawet 50-60%

1000 FPS - Tu już można zaszaleć i samemu wywnioskować, że jest to bajka.  :D Nawet bez umiejętności przy tak ogromnej ilości FPS będziemy nabierać ogromną prędkość przy jakichkolwiek strefach z nawet  niskim synchrem, ale zalecam robić wolne i szerokie to będziecie nabierać bardzo szybko naprawdę dużego speeda no i nawet bez jakichś większych umiejętności powinniście wbić się do /top15 na serwerze. 

 

(Zalecany jest stały FPS, ale ja gram na skaczących bo jest mi tak po prostu wygodniej.)

 

Dużo osób powie, że FPS to nie wszystko i grać za ciebie nie będą i nie mają jakiegoś mega wielkiego znaczenia. Prawda. Coś w tym jest jednak w mojej opinii FPS mają naprawdę duże znaczenie i im więcej ich mamy tym łatwiej i przyjemniej się nauczyć grać.

 

Jeśli kogoś nie interesuje moja historia jak FPS'y zmieniły mnie na Deathrunach to może to ominąć napisałem to dla osób zainteresowanych.

 

Powiem na swoim przykładzie jak to było ze mną. Wiadomo mistrzem nikt się nie rodzi swojego czasu też byłem zwykłym laikiem który się uczył grać. Nie wpisywałem wtedy komend grałem bo grałem ''Dla przyjemności'' bym wtedy powiedział. Nie ukrywam, że zachwycałem się grą niektórych osób i bardzo często rzucałem tekstami typu ''Jak tak szybko latasz?'' ''Nauczysz mnie robić bh?'' Często przy rozmowach z graczami lepszymi ode mnie padało hasło, że mają tyle i tyle FPS. No więc naszła mnie kiedyś myśl żeby trochę potrenować i być lepszym więc szperałem w necie co i jak i w końcu doczytałem żeby zwiększyć FPS. Ba, ale jak? Miałem stałe 60 komendy typu fps_max 500 developer 1 nie pomagały... Co robić? Część już pewnie wie o co chodzi... A mianowicie coś tak złego i wrednego jak "Synchronizacja Pionowa  :))"  (Później napiszę o co dokładnie chodzi i jak to wyłączyć.) No i tak jak miałem 60 FPS to po wyłączeniu wskoczyło mi ponad 300 i uwierzcie mi na słowo, że pierwsza gra na 300-400 FPS'ach była czyms świetnym już wtedy z automatu umiałem grać byłem zdziwiony, że FPS tak na mnie mnie wpłynęły odblokowanie ich spowodowało u mnie taką poprawę skilla dzięki temu nabierałem dużo szybciej i dużo większego speeda co się przekładało na przyjemniejszą i bardziej profesjonalną grę.

 

Każdemu kto zaczyna swoją przygodę na Deathrunie polecam zacząć z jak największą ilością FPS bo jeśli mamy np. 500 to  wtedy skill przychodzi dużo dużo szybciej niż na 60.

 

Wyłączanie Synchronizacji Pionowej w karcie graficznej serii NVIDIA

 

Napisze w punktach myślę, że będzie najprościej.

 

Wyłączyć synchronizację pionową możesz tylko wtedy, kiedy masz zainstalowane sterowniki do swojej karty.

 

1. Zaczynamy od kliknięcia na wolnym polu na pulpicie PPM (prawy przycisk myszki) i wybraniu opcji Panel Sterowania NVIDIA.

https://scr.hu/LnPLyA

 

2. Następnie po lewej stronie w kolumnie wybieramy opcje Zarządzanie ustawieniami 3D w moim przypadku 4 od góry.

https://scr.hu/77pLy9

 

3. Ostatnią rzeczą jaką robimy jest już wyłączenie synchronizacji pionowej.

https://scr.hu/eZa91a

 

4.Mogę jeszcze podesłać parę screenów jak wyglądają moje ustawienia. Kto będzie chciał to może skorzystać. (Starałem się ustawić wszystko pod wydajność z myślą o Deathrunie.)

https://scr.hu/4KgLnL

https://scr.hu/myao4J

 

Można jeszcze wiele rzeczy ustawić pod wydajność. Polecam też ustawienie tej opcji pod wydajność: https://scr.hu/LnPLek i pobranie configu skonfigurowanego pod Deathrun. Osobiście używam config by Deny.

Można się też bawić z personalizacją Windowsa, ale to już odsyłam do poradników na YT.

 

To chyba byłoby na tyle z mojej strony mam nadzieję, że się komuś ten poradnik przyda mimo, że jest to głownie teoria. Mam nadzieję, że ktoś go przeczyta heh :d

Może ktoś doceni czas włożony w napisanie tego amatorskiego poradnika i nagrodzi mnie jakimś skromnym plusikiem. ( Wiem wiem często powtarzam słowa i nic z tym niestety nie zrobię :P )

 

Uwaga: Dodam też od siebie, że nie jestem, a tym bardziej nie uważam się za jakiegoś kozaka prosa czy kogokolwiek myślę po prostu, że jestem ponad przeciętną osobą i na naszym serwerze praktycznie na każdej mapie znajduje się w top 5 nie rzadko w top 1 więc myślę, że mam jakieś tam pojęcie i chętnie chce się nim podzielić. Jeśli kogoś to interesuje to na Deathrunach spędziłem około 5 lat.

 

Jeśli nie dodałem czegoś ważnego lub coś pominąłem to proszę o napisanie tego w komentarzach to z chęcią to dodam i może sam się czegoś nauczę.

 

Poradnik nie ma na celu obrażania kogokolwiek. Został napisany z myślą, że może się komuś przydać.

 

YourMom

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik dobry, obszerny, lecz niestety dość subiektywny, zaczynając od tego, że nie każdy może pozwolić sobie na takie ilości fps'ów. Osobiście jestem przeciwko gotowym cfg i lepiej je samemu zmodyfikować i tu właśnie zabrakło mi podstawowych komend typu fps_max, fps_override (Steam), fps_modem (NonSteam), wyłączenie radaru czy pogody cl_weather 0, hideradar, co również podnosi FPS'y. Jeżeli ktoś zdolny i ćwiczy to i na 60 fps'ach da sobie radę. Ale ogólnie leci +.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozpisałeś się
Jak dla mnie to na serwerach typu DeathRun największą rolę odgrywa sprzęt bo strefy nie są mocno skomplikowane nawet te moje "gwałtowne" to tydziń wprawy.
Jeżeli się czegoś uczepić to drobne literówki z pośpiechu :D
Tak to dobra robota
początkującym się przyda i leci plusik ;) +

/Tomek w takim razie dużo więcej osób powinno otrzymać warna tak samo ja ;)
latasz tylko i piszesz głupoty

Edytowane przez VORDEN
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby być dobrym na DR trzeba mieć bardzo dobry sprzęt (mówimy o 18 letniej grze, a koszt komputera, na którym będziemy mieli stałe 999fps to nie lada wydatek) i wyczucie. Jednak moim zdaniem: komp > synchronizacja.

Tak jak zostało napisane w poradniku:

 

1000 FPS - Tu już można zaszaleć i samemu wywnioskować, że jest to bajka.  :D Nawet bez umiejętności przy tak ogromnej ilości FPS będziemy nabierać ogromną prędkość przy jakichkolwiek strefach z nawet  niskim synchrem

 

Synchronizacja się przydaje na serwerach typu kz/bhop (bez autobh).

 

Co do configów, jestem zwolennikiem gry na czystym CS i tak jak 10 lat gram, tak nie używam różnych gotowców pod jakieś serwery/fpsy czy inne pierdoły, ale jasne, jeśli komuś to ma pomóc - niech sobie używa, tylko lepiej się upewnić czy config nie zawiera zakazanych skryptów lub aliasów, które tym bardziej ujmują umiejętności użytkownikowi.

 

Co do poradnika: tak po prawdzie to tytuł odnosi się tylko do pierwszej części "strefy". Opis fpsów czy następnie jak zwiększyć ich ilość, niejednokrotnie na forum już był. Jednak całokształt jest spoko. Wstawka "Twojej historii" obrazuje sytuację wielu graczy i tylko potwierdza to, że FPS > SKILL, ale nawet najwięksi speedrunowcy i deathrunwcy zwykle mają tyle syfu w CS, że przy 250 fpsach grają jak przy 999 i synchro 100%. Definicja PRO na DR ma wiele wersji.

 

Dobra robota!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Esme na pewno wezmę to pod uwagę jeśli będę kiedyś pisał jakiś poradnik dotyczący Deathruna i oczywiście na 60 fpsach da rade, ale nie jest to łatwe. :D

Vorden dzięki za miły komentarz.

Tomek wybacz niestety jestem na forum od niedawna starałem się jak mogłem. Chciałem żeby było jak najczytelniej następnym razem zastosuję się do twoich porad.
Ogólnie jest to jeden z moich pierwszych poradników wcześniej się tym jakoś specjalnie nie zajmowałem i śmiało mogę się przyznać, że mam nie duże doświadczenie w tej dziedzinie, ale na pewno wezmę do serca wasze rady. Dzięki! :)

Rias racja zgadzam się z tobą. Nie poruszałem kwestii hns, bhopów itp bo mógłbym jeszcze dużo dużo więcej pisać, a chciałem to w miarę sensownie skrócić, ale nie ukrywam, że lubię się rozpisać, a co do twojego ostatniego zdania fakt to prawda i osobiście znam kilka takich osób. Jeszcze raz dzięki postaram się wyciągnąć wnioski z waszych wypowiedzi! :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności