Skocz do zawartości

Wyprowadzka do Polski? Szkoła? Szczecin?


GryTrean

Rekomendowane odpowiedzi

Siemaneczko!

 

Piszę to trochę ze smutkiem, trochę ze strachem, ale moi rodzice chcieliby wrócić do Polski.

Ja, akurat za pół roku, czyli wtedy, kiedy mielibyśmy się wyprowadzać, zaczynałbym technikum.

Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat, bo ja jestem strasznie negatywnie do tego nastawiony, wydaje mi się, że głównie przez strach.

 

Dodatkowo, chciałbym dowiedzieć się, co myślicie o tej szkole: http://szkolykreatywne.pl/

Chciałbym zostać programistą, i w szwecji znalazłem już dokładny kierunek na który miałbym iść, dokładną szkołę, miałem zaplanowane studie.

Taka zmiana tak na prawdę zmieniłaby wszystko.

 

Mama dzwoniła już do Szkoły, i z moimi ocenami w Szwecji nie będzie problemu, by dostać się do owej szkoły, aczkolwiek obawiam się, co będzie później.

Nie ukrywam, że na studia chciałbym później iść do KTH (Kungliga Tekniska Högskolan), czyli tak na prawdę jednej z lepszych szkół technicznych.

Nie wiem jak będzie z dostaniem się tam, jeśli będę wracał po technikum w polsce.

+ Przeprowadzki:

  • Polska, to polska. Nie ukrywajmy, że ma ona w sobie coś specjalnego, ludzie trzymają kontakt itd, w szwecji takiego czegoś nie ma. Ludzie się nie znają, nie rozmawiają na mieście, nie witają się.
  • Tak jak to nazwała moja mama, "Polska Krew", gdzie widać, że polacy są "Wojownikami". Szwedzi próbują wszystkiego unikać, nie wyrażają opinii, bo boją się, że kogoś urażą itd.
  • Duuuuuuuuuuuuuuży dom
  • To może zabrzmieć dziwnie, ale: Polskie "eventy". MeetYT, IEM itd. Zawsze chciałem pojechać na taki Event, ale nie miałem możliwości przez długi dystans do przebycia. Dodatkowo różne spotkania, znajomości dzięki właśnie np. Cs-classic czy chociażby TS gdzie mam admina.
  • Ogółem, polska szkoła, nie ukrywajmy trzyma się na dość wysokim poziomie.

- Przeprowadzki:

  • Co do szkoły, w szwecji już wszystko mam zaplanowane. Technikum, studia, kierunek. W polsce nawet nie wiem, czy wybieram poprawny kierunek, nie wiem o co chodzi z tymi przedmiotami, jak to wygląda...
  • Nikogo tam nie znam, tu mam kolegów, znajomości itd.
  • Język Szw. znam na bardzo dobrym poziomie, gdzie polski, nie ukrywajmy, nie będzie naleział do najlepszych (Chociaż też nie do najgorszych).
  • W szwecji, W momencie pójścia na Studia, mogę "pochwalić" się, że byłem w jednym z najlepszych technikum w Szwecji. W polsce tego nie powiem, bo do jednego z najlepszych technikum w polsce by mnie nie przyjeli.
  • Ja tu mieszkam 13 lat, a będę ich w tym roku miał 16.

 

 

 

Ogólnie jest tego o wiele więcej, zarówno plusów, jak i minusów, ale ciężko jest to pokazać w formie pisemnej.

Chciałbym usłyszeć wasze opinie, co sądzicie, co powinienem zrobić, bo ja nie ukrywam, że ja nie mam bladego pojęcia...

 

Jeśli chcecie wiedzieć coś jeszcze, piszcie.

 

Pozdrawiam,

GryTrean

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzka to nic strasznego. Ja też miałem się wyprowadzać i też problem, że ja nie chcę, itd. Powiem tak: jak się przeprowadzisz to się przyzwyczaisz po pewnym czasie, ale jestem pewien na 65%, że się nie przeprowadzisz. To tylko takie gadanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeślii już się będziemy wyprowadzać, to do szczecina

 

 

 

#Edit - Down

W pewnym momencie, człowiek nie wie co dalej robić. Ja własnie teraz mam taki moment.
Nie mieszkam w Polsce, tak na prawdę nigdy nie mieszkałem, a przynajmniej 90% tego forum aktywnie tam mieszka, więc chciałbym dowiedzieć się co sądzicie o tej szkole i czy opłaca mi się tam wyprowadzić.

Edytowane przez GryTrean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Automatycznie wygenerowana wiadomość.
Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

 

Powód: Brak aktywności.

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy
Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności