Marina.

Właśnie przeczytałem/łam.

W tym temacie proszę dodawać książki które przeczytaliście ale nie chce wam się pisać recenzji.

 

Temat stworzony dzięki propozycji @Darker za co serdecznie dziękuję :)

 

Wzór:

 

 

 

Tytuł książki:

Gatunek:

Krótki opis:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tytuł książki: Ps:Kocham cię

Gatunek: Powieść

Krótki opis: Holly i Gerry byli razem od dziecka.Ich bratnie duszę które się odnalazły nie pozwalały nikomu na rozdzielenie ich,dopóki nie zdarzyło się coś nieoczekiwanego.Śmierć ukochanego zniszczyła Holly,w dniu jej trzydziestych urodzin Gerry do niej wraca,zostawił jej kilka listów które które wprowadzają ją w życie bez niego-w każdym liściku na końcu było dopisane "Ps:Kocham Cie"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tytuł książki: Cień Wiatru


Gatunek: Hmm przygodowe z pierwiastkiem powieści detektywistycznej?  :hmmm:


Krótki opis: W Barcelonie można znaleźć miejsca, o których nie śniło się filozofom, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać. Dziesięcioletni Daniel Sampere w jednym z takich miejsc ma wybrać książkę swojego życia. Jeszcze nie wie, że książka będzie dla niego źródłem wielu smutków i niesamowitych przygód, zwłaszcza iż wszystko wskazuje, że tajemniczy autor powieści miał porachunki z samym diabłem.


Share this post


Link to post
Share on other sites

Tytuł książki: Rutto i Kodama ( w wersji japońskiej ,,Rutto to Kodama'')

Gatunek: Manga

Krótki opis: Kodama przenosi się do nowej szkoły. Jako że stało się to jakiś czas po rozpoczęciu roku szkolnego, niemal wszystkie miejsca w internacie są już zajęte. Jedynie w pokoju Ruizakiego, miejscowego gbura i chuligana, jest wolne łóżko. Kodama nie ma innego wyjścia, jak zacisnąć zęby i jakoś ułożyć sobie życie w nowej rzeczywistości. Okazuje się jednak, że zła opinia, jaką cieszy się jego współlokator, jest zdecydowanie przesadzona, zaś sam Ruizaki to dobry i szczery chłopak.
Na tyle szczery, że po niedługim czasie bez skrępowania wyznaje Kodamie swoje uczucia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tytuł książki: W pułapce pamięci

Gatunek: thriller/sensacja/kryminał

Krótki opis:  Detektyw Amos Decker na skutek urazu głowy, którego doznał w młodości, zyskał niezwykłą zdolność: niczego nie zapomina. Umiejętność, która pozwala mu znakomicie wykonywać policyjną robotę, staje się jego przekleństwem – mężczyzna nie może wymazać z pamięci szczegółów żadnego morderstwa. Po przeżyciu osobistej tragedii detektyw znalazł się na dnie – stracił dom, pracę, a przede wszystkim sens życia...

Edited by Samobójca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tytuł książki: Carrie

Gatunek: horrror

Krótki opis: Główną bohaterką powieści jest młoda dziewczyna – Carrie White. Wychowywana jest przez samotną matkę – fanatyczkę religijną. W szkole jest nielubiana, inni młodzi ludzie dokuczają jej. Wraz z pierwszą miesiączką, dziewczyna odkrywa w sobie moce telekinetyczne (ma między innymi możliwość przesuwania przedmiotów za pomocą myśli, może częściowo kontrolować umysły innych osób). Za ich pomocą zaczyna szukać zemsty na prześladowcach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tytuł książki: Ostatnie życzenie

Gatunek: Fantasy 

Krótki opis: Zbiór opowiadań o Geralcie z Rivii. W pierwszym opowiadaniu "Wiedźmin", Geralt otrzymuje zlecenie na odczarowanie strzygi od samego króla Foltesta. W "Ziarno prawdy" Wiedźmin przypadkowo trafia do zamku gdzie spotyka Nivellena, który jest pod wpływem klątwy. Podczas przebywania w Blaviken w "Mniejsze zło" Geralt spotyka starego znajomego, czarodzieja Stregobora, który znajduję się w tarapatach oraz prosi wiedźmina o pomoc w zabiciu pragnącej zemsty Dzierzby. Uczte w Cintrze na, której Geralt był ważnym gościem w "Kwestia Ceny" przybywa nagle Lis z Erlenwaldu, który przyjechał po swoją własność, czyli obiecaną mu przez zmarłego Króla, dziecka niespodzianki. Podczas podróży z Jaskrem na "Kraniec świata" Biały wilk dostaje zlecenie na pozbycie się z wioski Silvana, lecz nie zabijania go. Podczas gonitwy za Diabołem Geralt zostaje staranowany przez konie i budzi się w tarapatach wśród elfów z gór. W "Ostatnie życzenie" Rzeźnik z Blaviken poznaje czarodziejke Yennefer oraz pomaga jej z Dżinem, który wymykał się jej spod kontroli. W przerwach między opowiadaniami, w "Głos Rozsądku" zawarty jest czas kuracji Geralta w świątyni Melitele.  

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now