Jump to content

Huczin

Donator
 • Content Count

  213
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4
 • Time Online

  16d 2h 27m 53s

Huczin last won the day on January 9

Huczin had the most liked content!

Community Reputation

256 Milutki

About Huczin

Informacje o Profilu

 • Nick
  Huczin
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Gram na
  JailBreak CS:GO
 • Zainteresowania
  Polityka, Książki, Historia, Psychologia, Zjawisko przestępstwa, Ideologia, Sztuka, Muzyka, Wierszopisarstwo
 • Steam Custom URL
  https://steamcommunity.com/id/huczin/

Recent Profile Visitors

6,670 profile views

 1. @Scroll Gdy w końcu nauczysz się grać
 2. "Grosza daj wiedźminowi" po śląsku lepszy niż jakakolwiek inna wersja

   

  1. Gemciu

   Gemciu

   no proste

    

  2. SnuFFy

   SnuFFy

    To the best

 3. @freshman Ta konkretna sytuacja nie ma dla mnie aż takiego znaczenia, bo skupiam się na ogólnym problemie, który opisałem wyżej. Już trzeci raz tłumaczę że już wyjaśniono mi dlaczego guard tak myślał, a nie inaczej. Nie mam za złe nikomu za tę sytuację. Irytuje mnie sprzeczność interpretacji regulaminu przez graczy jak i administrację. Rozpocząłem tę dyskusję po to, aby upewnić się, że jest to duży problem i nie tylko mi on przeszkadza. Ważne żeby się przekonać czy jest możliwe ten problem w jakikolwiek rozwiązać. A jeśli tak, to w jaki sposób można zminimalizować tego typu zjawiska do minimum. Zachęcam abyś ty @freshman, jako opiekun, oraz reszta administracji się do tego ustosunkowali tutaj na forum, ponieważ w głównej mierze to was dotyczy i tylko od was zależy czy rzeczywiście można coś z tym zrobić. Bo do tej pory tak naprawdę wypowiedział się tylko jeden guard (który raczej nie prezentuje stanowiska was wszystkich) oraz były opiekun, który nie gra od trzech tygodni na serwerze, więc ciężko w ten sposób o wartościową dyskusję. Oczywiście dobrze byłoby gdyby inni gracze również się wypowiedzieli na ten temat, bo reakcje/lajki na posty niewiele dają. @freshman Poczekam do momentu włączenia się innych graczy do dyskusji. Jeśli rzeczywiście nie będzie zainteresowania, to dyskusję sam zamknę. Jeśli ktoś się zgłosi, wtedy porozmawiamy o regulaminie
 4. Dobra, jak czytam to wszystko następnego dnia to mogę przedstawić oczywiste wnioski: - nie wszystkiego da się zapisać w regulaminie -kazdy opiekun może rozumieć regulamin na swój sposób - administracja powinna umieć interpretować regulamin... - ...najlepiej aby to robiła w uzgodniony i jednomyślny sposób I tu się odnoszę do ostatniego podpunktu, którego wcześniej, chyba jednak tak wyraźnie, nie przedstawiłem, a reszta osób tutaj o nim zapomniała. @SnuFFy Nie zrozumiałeś mojej krytyki wobec tłumaczenia się zdaniem opiekuna. Nie chodzi o to, że każdy opiekun inaczej rozumie regulamin. Gracze często miewają wrażenie, że opiekun przekazuje swoje interpretacje, w sposób nieskuteczny, reszcie administracji. Niby wytłumaczy adminom jak teraz mają tłumaczyć serwer graczom, ale zawsze jest tak, że dwóch, a nawet więcej adminów rozwiązuje daną sytuacje w odmienne sposoby, Gdyby to zjawisko dotyczyło tylko obecnego składu administracji to nawet nie rozpoczynałbym tej dyskusji. To się powtarzało za kadencji Patrika, Snuffika, Gemcia i teraz Freshmana. Łatwo zauważyć, że to nie tylko występuje podczas stanów przejściowych po zmianie opiekuna, ale również po dłuższym czasie ich "rządzenia". Nawet były systuacje, że opiekun z zastępcą różnie intepretowali pewne aspekty regulaminu i przez jakiś czas był niezły cyrk na serwie. Najlepszym przykład duetu Patrik-Snuffy, którzy mieli obaj swoje własne wizje dotyczące kontrabandy. Przedstawili je graczom oraz administracji, a ci później nie mogli się dogadać, więc dochodziło do nieporozumień i absurdalnych sytuacji. Co prawda obaj później doszli do porozumienia w taki czy owaki sposób, ale nie mówcie, że takie zjawisko jest czymś normalnym. Wiem jak sposoby komunikowania się administracji wyglądają od środka bo przecież dwukrotnie sam do nich należałem. Grupa na forum oraz wspólna konwersacja na FB nie wystarczają, aby zminimalizować omawiane wyżej zjawisko. I tu moje pytanie! Co zrobić aby dochodziło do takich sytuacji jak najrzadziej? Nie wiem czy opiekun @freshman stosuje inne, nieznane mi metody komunikowania się z adminami, ale czy są skuteczne? Nie wiem, za rzadko gram od jego przejęcia serwera jako opiekun. Mogą to potwierdzić albo temu zaprzeczyć gracze, którzy częściej grają ode mnie, jak i sama administracja.
 5. Interpretować spoko, ale szkoda, że nie jest to robione w jednomyślny sposób
 6. W propozycje niewiele osób zagląda. Chodziło mi o dyskusję na ogólny problem który przedstawiłem, a nie uregulowanie tej konkretnej sytuacji i dalej się z tym męczyć. Jest to problem uciążliwy od dłuższego czasu, i widzę po reakcjach, że nie tylko ja tak uważam. Dyskusje takie są potrzebne, a dział propozycji ich nie zastąpi. ROK TEMU. Mało kto pamięta właśnie sytuacje z przed roku, bo nie wszyscy z tamtego czasu grają teraz, a jest przecież wielu nowych graczy, którzy nie wiedzą w jaki sposób się zachowywać w takich sytuacjach, szczególnie gdy admini mają z tym problem. Poza tym co z tego, że poprzedni opiekun rozwiązał taką sytuację w ten sposób, skoro nigdzie jej w regulaminie nie uregulował, a następny opiekun może mieć inne zdanie na ten temat? Szczególnie jest to widoczne, gdy zmienia się opiekun. Nowy wprowadza własne porządki i zasady oraz każe zachowywać się adminom w taki, a nie inny sposób. Wszystko fajnie, pięknie, ale co z tego, jeśli nie poinformuje o tym oficjalnie na forum? Niby to samo, ale inaczej. Ten post nie ma na celu oczernienia admina, bo również nie widzę w tym jego winy. Dla mnie zawinił ogólny, dość luźny stosunek do regulaminu, który mam wrażenie trwa od może ostatnich 3 kadencji, może nawet dłużej. Mam nadzieję, że ta dyskusja poskutkuje zmianą podejścia do regulaminu, ponieważ do tej pory takie pisanie i uczenie ludzi w "luźnych" postach nie miało sensu, bo po prostu z czasem one tracą na znaczeniu @Gemciu @offen @SnuFFy @Medve Nie skupiam się na wymienionej przeze mnie sytuacji, ale chodzi o ogół problemu. Jestem osobą, która uważa: Regulamin o tym nie mówi? No to tego nie ma!! Ale najwyraźniej są osoby, którym wystarczy argument "Bo tak opiekun powiedział" i mogą żyć dalej, kiedy mnie skręca od środka!
 7. Przypominam, że to dział dyskusyjny, więc pisanie kolejnych postów jest nawet wskazane, żeby w ogóle się w tej dyskusji odnaleźć. @Medve Jeśli administracja jest słabo zorganizowana, nawet od zawsze, to oznacza coś tutaj jest nie tak. Nie może być, że coś nie działa, ale tego się nie naprawi bo było tak od zawsze i nikomu się nie chce tego zmieniać. Coś nie działa to się to naprawia. Proste! Oczywiście, że nie da się absolutnie każde sytuacji uregulować regulaminem, jeśli nie miały one wcześniej miejsca, bo to mija się z celem, jest niemożliwe. Ale chodzi o to, że powinien być on regularnie aktualizowany (no niby jest ale...), i bogacony o te sytuacje, które miały swój "pierwszy raz" na serwerze. Mój zamysł jest taki: Coś się wydarzyło o czym regulamin nie mówi? To jak najszybciej administracja powinna uzgodnić, co robić w takich sytuacjach w przyszłości i dodać punkt do regulaminu. Jeśli admin jest w takiej w sytuacji, to oczywiste jest, że musi zareagować w najlepszy sposób jaki może: nic nie zrobić/upomnieć/kick/ban. CO zrobi to już zależy od niego i jego oceny sytuacji. Nie przeszkadza mi to, że admin musi sobie sam radzić bo w regulaminie o tym nic nie ma. Ale chodzi o to, że nie jest to regulowane tak szybko tak jak powinno. W odniesieniu do tamtej sytuacji. Wiem, że nie byłem winny, ale wiem też że tamten admin jest sam w tym wszystkim pokrzywdzonym, z racji jak to wszystko funkcjonuje. Dlatego nie mam mu nic za złe To, że mógłby podczepić to pod ten punkt to rozumiem, ale czemu jest tak że wcześniej admini/gracze tego nie robili, a teraz niektórzy robią? Bo nie wiadomo czy powinniśmy odnosić się do tej zasady w przypadku ruletki. Nie zirytowało mnie to, że musiałem dać zabawę i nie chodzi tylko o tę sytuację. Bo takich sytuacji było wiele na serwerze, zbyt wiele według mnie. To się we mnie zbierało od bardzo dłuższego czasu i dlatego postanowiłem napisać ten post. Nie zrobiłem tego dlatego, że:
 8. Piszę tego posta, ponieważ dzisiaj miała pewna sytuacja z częścią administracji, która nie wie tak naprawdę jakie zasady panują na serwerze. Na pewno wielu z Was nieraz miało taką sytuację na serwerze, że administracja mówiła o pewnym zasadach, które okazuje się nie są nigdzie zapisane na naszym forum. Albo jeden admin powiedział jedną rzecz, a drugi admin kompletnie co innego, gdy obaj się starali rozwiać problemy wątpliwości graczy w związku niejasnością regulaminu. Z czego to się bierze? Niezdarność adminów? Niedoinformowanie adminów o nowych zasadach? Słaba organizacja? Przykład Byłem wardenem. Zaprowadziłem więźniów na ruletkę na mapie. Miała to być pierwsza zabawa dla nich (nie przypuszczałem, że ostatnia). Wszyscy więźniowie weszli do jednego pomieszczenia, ze śmiechem, że co ja teraz zrobię. To nie była pierwsza taka sytuacja na tym serwerze, więc wiedziałem jak to się może dla nich skończyć. Oczywiście klasyczny początek: "pierwsza reakcja..." "wybrany kolor...". Nieszczęśliwie padło na śmierć wszystkich TTków. Oczywiście wszyscy zginęli zgodnie z zasadami: sami wybrali pomieszczenie, a jeden z TT zdecydował o właściwości wybranego koloru. Admin/guard (nie będę podawał jego nicku, żeby nie robić mu możliwego przypału) powiedział, że jestem zmuszony dać zabawę dla TT. Dlaczego? Ponieważ, w każdej zabawie powinna przeżyć minimum połowa więźniów oraz zabicie wszystkich więźniów na zabawie to jest Gra pod kille. Gdy poprosiłem o podanie konkretnych punktów regulaminu, to kazano mi to samemu sprawdzić, później stwierdził, że co prawda nie ma takiego punktu, ale Opiekun mu tak powiedział, to tak ma być. Tłumaczenie się opiekunem nie jest żadnym argumentem, dlatego że zauważyłem, że każdy opiekun/zastępca opiekuna w historii JB miał na pewne tematy różne opinie, a nie były odzwierciedlane one w regulaminie, a powinny być (według mnie). Gdy zasięgnąłem rady od innego admina to odpowiedź brzmiała "Bezsens, przecież od zawsze się wszystkich zabiło" To w takim dużym skrócie Sedno sprawy O co się czepiam? O to, że tak naprawdę administracja kieruje się zasadami, które nie mają oparcia w regulaminie oraz zasady te są przez adminów różnie interpretowane. A zdanie opiekunów przestało mieć dla mnie znaczenie od dłuższego czasu, ponieważ każdy z ostatnich lat wymyślał sobie zasady tak z tyłka, a na ich podstawie gracze byli karani. Przypominam, że podstawą do karania graczy powinien być regulamin, do którego dostęp ma każdy i za jego pomocą można szybko zweryfikować zachowania administracji jak i graczy. Więc, albo niech zasady te będą zapisywane w konkretnym miejscu na forum lub niech administracja poprawi swoją organizację i niech się nauczą informować siebie o wszystkim, nie myląc przy tym graczy! Może być tak, że przesadzam, ale wolę to mieć oficjalnie wyjaśnione, niż dalej się irytować tym zjawiskiem. Jestem ciekaw co inni myślą na ten temat Pozdrawiam PS: Celowo nie piszę do opiekuna wyjaśniać tę sprawę, ponieważ to nie jest pierwsza taka sytuacja na tym serwerze. Podczas kadencji poprzednich opiekunów było to samo. Także czat prywatny mija się z celem, a chciałbym żeby również inni mogli wyrazić swoją opinię na ten temat. Miałem wiele więcej do powiedzenia związaną z tą sytuacją, ale nie chciałem się rozpisywać. Poczekam na wszelkie odpowiedzi
 9. A ja się zastanawiam tylko, czemu ten film nie był ani razu na karcie "na czasie" z tak dobrą oglądalnością, a można znaleźć tam filmiki, których ilość wyświetleń w tym samym okresie czasu jest dużo mniejsza. Ktoś mi to wytłumaczy? Filmik zacny, a nowe energole od Chajzera są tak zajebiste, że można dostać ataku paniki!
 10. XD Beka z typa! Nara mordeczko, 3maj się! Pamiętaj co jest w życiu ważne -.-/
 11. Nie dajcie się zwieść pisiorom! Stonoga was kocha!

 12. Huczin

  Propozycje

  Przed tym całym, niedawnym problemem z GOTV (że demek nie było i coś tam jeszcze) nazwy plików były rzeczywiście zdecydowanie krótsze. Nie wiem niestety od czego to zależy i czy da się to zmienić bez ponownego "psucia" GOTV. Jeśli jednak byłaby możliwa zmiana bez jakichkolwiek problemów, to myślę, że skrócenie nazwy pliku do wyłącznej daty i nazwy mapy ( jak kiedyś) nikomu by nie przeszkodziła. A nawet ułatwiłoby to życie takim leniom jak offen czy ja
 13. Pozdrawiam cieplutko z rodzinką @cyprianeq
 14. Ty mąciwoda jesteś @freshman
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines