Skocz do zawartości

Co to są bindy/do czego służą.


Nemciooo

Rekomendowane odpowiedzi

-Co to są bindy?

 

W wielu poradnikach dotyczących głównie skryptowania pisze, że bind to inaczej komenda definiująca (podpinająca) inną komendę pod dany klawisz, po naciśnięciu którego komenda zdefiniowana jest wykonywana w grze. I to prawda. To dzięki tej magicznej komendzie nasza postać z gry wykonuje to, co my jej "nakazujemy" wciskając odpowiednie klawisze. Ale teraz coś innego: jak wygląda w praktyce to całe podpięcie komendy pod dany klawisz? Jak się okazuje - banalnie prosto. Wzór wygląda tak:

bind "KLAWISZ" "komenda"

stosując ten schemat z łatwością będziemy edytować ustawienia klawiszy w grze, ale o zmienianiu będzie trochę później. Aby przetestować komendę bind odpalmy Counter-Strike'a (najlepiej stwórzmy serwer przez New Game) i po wczytaniu mapy uruchamiamy konsolę gry (domyślnie klawiszem ~. Znajduje się on pod Esc) i wpisujemy do konsoli poniższą rzecz:

bind "p" "say TEST KOMENDY BIND"

klikamy ENTER. Wyłączamy konsolę i wciskamy klawisz P. Po jego wciśnięciu powinien pojawić się napis na czacie: TEST KOMENDY BIND. Jeśli tak się nie stało, uruchamiamy konsolę i wpisujemy jeszcze raz:

bind "p" "say TEST KOMENDY BIND"

jednocześnie zwracając uwagę na cudzysłowy. Znów wciskamy ENTER i potem P. Jeśli nadal nic nie pokazuje się na czacie, sprawdźmy, czy na przycisku nie mamy innej funkcji w: options->keyboard (I tam szukamy czy jest coś pod "p". Jeśli już odznaczymy tą literę z "legendy" możemy jeszcze raz sprawdzić. Na 80% wtedy powinno zadziałać, jeśli zaś nie zadziała musimy mieć problem z configami w naszym komputerze(to głębsza sprawa).

(Oczywiście to omówienie jest dla graczy, którzy nie wie wiedzą co to bind, wiec jeśli będą komentarze typu "każdy to wie" to proszę zachować dla siebie :D nie którzy nie wiedzą, a np. chcą się dowiedzieć)

 

MYŚLĘ, ŻE PORADNIK SIĘ SPODOBAŁ POZDRAWIAM SERDECZNIE ->NeM0o_! :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż poradnik się spodoba, gdy temat bindów rozszerzysz i pokażesz ludziom jak tworzyć bindy w styku np. (na coda) wybiera sklep, w sklepie zakładkę x i pozycję y. 

 

ale o zmienianiu będzie trochę później.
Mam nadzieję, że w tych słowach zawarty jest plan następnego poradnika z tej "serii" i tam ten temat rozwiniesz (choć nie ukrywam, że wyżej -i możliwe, że nie tylko ja- bym sobie cenił dłuższy, ale wyczerpujący całe zagadnienie poradnik). Poza tym dobrym pomysłem -nawet w tak banalnych rzeczach jak up- mogłyby być zdjęcia. Przyczyniłyby się a) do urozmaicenia, w tym graficznego, bo tekst mimo podziału na akapity jest trochę hmm monotonny, ale nie w sensie stylu, a wyglądu. b) klarowniejszego wyjaśnienia pewnych kwestii c) rozrostu objętościowe poradnika  :giggle: Co do szukania w ustawieniach czy dany klawisz jest już przypisany/zdefiniowany, nie wiem czy tak się robi, bo zdaje mi się (mogę się mylić, przydałby się tutaj głos kogoś naprawdę obcykanego w tej materii), że -przynajmniej na czas danej sesji- "funkcja" klawisza zostanie nadpisana. Mógłbyś chyba dopisać, że szybkim sposobem na "wyczyszczenie" klawisza jest komenda unbind klawisz.

No, to w sumie tyle. Nie wiem czy taki poradnik jest już na forum, ale doceniam Twoje próby rozkręcenia tego działu, życzę powodzenia :) Poradnik może komuś się przyda.

Serdecznie pozdrawiam,
Darker

 

 

Ps. Początek (wiem, że tylko cytujesz, ale mimo wszystko) to dla laika takie ignotum per ignotum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności