Skocz do zawartości

Nie działa mikro :/


Piwerko

Rekomendowane odpowiedzi

Siema ! 

 

Mam taki problem że nie działa mi mikrofon w laptopie (wbudowany) , wcześniej działał normalnie , ale nie działa także na innych portalach społecznościowych , skype itp . także inne podłączane mikrofony , czyli problem tkwi w komputerze , tylko pytanie teraz co gdzie i jak ? ;/ ktoś jest w stanie pomóc ? jakieś pomysły ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaraj się zainstalować sterowniki do karty dźwiękowej to pierwsza opcja. Jeżeli masz zainstalowaną sterowniki to tam weź sobie ustaw na domyślne w mikrofonie i powinno chulać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie często w pokrywie laptopa (tam gdzie znajduje się ekran) mógł zostać uszkodzony przewód (tak tak są cienkie jak włosy) przeważnie w notebookach mikrofon znajduje się na poziomie kamery to taka niewielka dziurka jak na igłę jeżeli instalacja sterowników nie pomoże jak wyżej kolega poradził może to być problem w sprzęcie gdyż te przewody idą przeważnie tą samą drogą jak zawiasy które utrzymują matrycę mógłbyś tylko podać dokładniej model laptopa oraz markę to postaram się pomóć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba Satelite L500 19z

 

inne podłączone mikrofony nie działają także czyli nie wiem czy to wina tego wbudowanego , no ale w kazdym bądz razie o tym wiem ze wlasnie tam jest wbudowany , komputer nie jest nowy faktycznie swoje lata juz ma no ale nie byl używany powinien działać :P sterowniki aktualizowałem i nic , a widnieje napisz w ustawieniach ze "to urządzenie działa poprawnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.toshiba.co.uk/support/drivers/

na tej stronie wybierz kolejno:

Portables

Family - Satellite

Series - L Series

Model - Satellite L500

Short Part Number - (znajduje się na naklejce na spodzie laptopa)

Operating System - (twój system operacyjny domyślnie windows 7 tak obstawiam zależy ile bitowa wersja możesz t sprawdzić w panelu sterowania opcja system)

Driver Type - Pobierz i od Chipsetu gdyż może to być zintegrowane a także od dźwięku (sound driver to będzie realteka)

Country - kraj wybierz domyślnie united kingdom bo łatwiej o sterowniki

Language - myślę że english ponieważ łatwiej będzie o sterowniki po angielszczyźnie niż po polsku

jeżeli sterowniki nowe zawiodą postaraj się przywrócić system do dnia kiedy to działało a jeśli nie zadziała możliwa jest wada sprzętu bądź krytyczne błędy systemu które będą wymagały do postawienia go na nowo (formatowanie bądź partycja recovery)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety , tylko mi narobiło problemów wiekszych na kompie ;p karta sieciowa nie łaczy z internetem , brak reakcji na komendy :p ale stopniowo przywracam ustawienia systemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że utworzyłeś punkt przywracania systemu przed instalacją sterowników, aczkolwiek jeżeli to nie ich wina możliwe że to wada sprzętu ( kabelków ) ale z tym już przez forum Ci nie pomogę bo musiałbym rozkręcić i zajrzeć do środka jeżeli działało ci wcześniej spróbuj któryś punkt przywracania systemu odtworzyć być może jakaś aplikacja/programik zaszkodziła Ci na pliki sterownicze ale jeśli to nie pomoże to ja już pomysłu nie mam prócz rozkręcenia zawiasu od matrycy i wymiany takowej taśmy/okablowania ( groszowe sprawy jeżeli masz zdolności manualne )

Pozdrawiam

Chemik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności