Skocz do zawartości

Metin2 na STEAM??


StyX

Rekomendowane odpowiedzi

Słowem wstępu

Musiałem to napisać, dodam jeszcze, że piszę tutaj tylko o polskim metinie, jeśli ktoś chciałby zaczerpnąć wiedzy jak to widać w świecie niech skorzysta z google.

Metin2 - MMOG z Dalekiego Wschodu

Już od niepamiętnych czasów oddech Boga Smoka czuwa nad królestwami Shinsoo, Chunjo oraz Jinno. Niestety, nad fascynującym światem magii zwisło śmiertelne niebezpieczeństwo. Gwałtowne uderzenie Kamieni Metin nie tylko rozdarło kontynent i pozostawiło straszliwą pustkę, lecz także spowodowało olbrzymi chaos i zamęt wśród mieszkańców. Rozgorzała bezlitosna i niekończąca się wojna między królestwami. Dzikie zwierzęta przeistoczyły się w drapieżne bestie, zmarli ożyli i przeobrazili się w krwiożercze kreatury szerząc strach i przerażenie. Zostań sprzymierzeńcem Boga Smoków i walcz z mrocznym wpływem Kamieni Metin. Zbierz swoje siły i chwyć za broń, aby chronić swoje królestwo przed przyszłością pełną lęku, cierpienia oraz przed całkowitą zagładą! Rzuć się w wir walki i rozpocznij przygodę teraz. Gra dostępna już na Steam!!!

NA STEAM ?! SAY WHAT?!

Tak to prawda... Ale o co chodzi? Jakim cudem? Po co?

Nie znam osoby, która nie wie co to metin2 - w końcu to nasza ulubiona gra. Każdy z zapytaniem "Czy jest możliwe żeby Metin2 był na Steam?" odpowiedziałby z pogardą i śmiechem, trudno się dziwić, zapewne wśród nas nie było takiej osoby, która już od dłuższego czasu (i nie mówię tutaj o miesiącach) zastanawiała się "A co gdyby metin2 był na steam?"

Więc dlaczego Gameforge postanowił wypuścić Metin2 na Steam i to dopiero teraz?

Zanim to wyjaśnię, najpierw przedstawię działania i strategię GF'a.

Mianowicie chodzi tutaj o GameForge, który próbuje przeciwdziałać wykorzystywaniu "wyciekowi kodu" czego skutkiem stały się jakże popularne prywatne serwery. Celem jak na razie jest pozbycie się wszystkich filmików związanych z prywatnymi serwerami, po przez usuwanie różnych trailerów, let's play'ów youtuberów niezwiązanych z którąkolwiek grą wydaną przez GF'a.

MbMRuHd.png

Jest to informacja z oficjalnego FB.

Dlaczego dopiero teraz Gameforge zainteresował się Metinem? Nie trudno stwierdzić, że Metin2 PL stracił mnóstwo graczy na rzecz prywatnych serwerów. Kiedyś na serwerach żeby przedostać się przez m1 w jinno trzeba było uzbroić się w cierpliwość, teraz natomiast nie ma z tym problemu, lagów nie ma, graczy nie ma, pieniędzy nie ma, gf postanowił coś z tym zrobić i pierwszym jego krokiem były właśnie roszczenia tysięcy filmików na YT związanych z privami., zaprzestania ich publikacji. Najprościej mówiąc na pewno poprawi to sytuacje Polskiego Metina, na razie nie wiadomo w jakim stopniu. Możliwe, że GF nie poprzestanie na samych roszczeniach filmów na YT, być może zastosuje jeszcze jakieś bardziej radykalne działania możliwe, że nawet drogą sądową, choć w to wątpię. Początkowo Gameforge miał w głębokim poważaniu to, że ktoś tam stawia privy (mimo że takie osoby nie miały praw autorskich do tych plików), gdyby było inaczej, już od samego początku zaczęliby walczyć o swoje, lecz teraz sytuacja, w której znalazł się metin2 zmusiła GF do stosownych działań. GF w końcu ma prawa do tego tytułu więc to wykorzystuje, a więc skoro metin2 pl nie ma się za dobrze, warto by było pokasować parę tysięcy filmików na YT nie związanych z ich tytułem, może to coś da.

Co Metin2 PL robi na platformie Steam?

Możliwe jest, że chodzi tu głównie o mutlikonta, przez co powstały tysiące botów na polskich serwerach. Nie jest to do końca jasne jak mniej więcej wyglądałoby to przedsięwzięcie.

Kolejne plotki mówią o znanym każdemu użytkownikowi STEAM blokowaniu VAC, mnie jednak nie chce mi się w to wierzyć.

Najsensowniejszą plotką jest zwiększenie popytu na metina umieszczając go w platformie mającej ponad 100 milionów użytkowników.

Zaznaczę jeszcze, że Metin2 na Steam oficjalnie jest dopiero od 9 maja, więc nie trudno się dziwić, że Gameforge'owi, pozostało jeszcze kilka kwestii usprawniających.

 

Jak metin2 wygląda na steam?

Na pierwszy rzut oka Metin niczym się nie różni. Ale jak to w przypadku steam możliwy jest dostęp do społeczności Steam (Shift+Tab). Aktualizacje gry nie będą już pobierane przez launcher tylko ze Steam. Zrezygnowano z logowania w początkowym oknie metin2, teraz po wejściu w grę od razu tworzy nam się konto. Czy, wszyscy znajomi steam zsynchronizują się z listą kontaktów metin2? Czy teraz zamiast szeptu w grze będzie szept na steam? Jak na razie, nie zapowiada się na coś takiego, tym bardziej, że nie rezygnują całkowicie z GF Live.

Jestem wyrozumiały dlatego rozumiem, że metin na steam wygląda tak, a nie inaczej.

GameForge ma bardzo ambitne plany, chce przyciągnąć większą liczbę ludzi z powrotem na PL'a, dodatkowo zwiększył ceny w Smoczych Monet, czy to oznacza że chcę jeszcze bardziej wycisnąć z ludzi kasę, na tą chwilę nie wygląda to dobrze bo za marne 2,4k monet musimy zapłacić, aż 99 euro choć standardowo za taką kwotę otrzymywaliśmy 4k sm. Nie mniej jednak GF ma zmienić ceny na Steam, na takie jakie są na stronie.

Dodatkowo zauważyłem wielki problem, jakim jest problem z logowaniem na metin2.pl mając konto ze steam, na razie nie można, tak twierdzi CoMa GameForge :)

Metin2 PL darzę ogromną sympatią i nostalgią i cieszę się, że GameForge w końcu wziął się za moją ulubioną grę i jednak nie postanowił odprawić jej na tamten świat.

Smutne jest dlaczego robi to dopiero teraz. Za jakiś czas wrócę do PL'a, tak myślę i was też zachęcam, żebyście kiedyś odwiedzili metin2, szczególnie steamowców, ponieważ w metin2 znajdują się karty kolekcjonerskie, a kto nie lubi ich zdobywać i zwiększać swój poziom steam lub portfel? Tym bardziej, że to nie byle jakie karty, a karty z metin2.

FAQ znajduje się pod tym linkiem Metin2: Steam FAQ

A jak wy uważacie, czy jest to dobre posunięcie GF względem Metina, czy warto dać im kolejną szansę? Czy lepiej powiedzieć stanowczo nie?

Dołączcie się do dyskusji.

Edytowane przez StyX
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kasia! zablokował(a) ten temat
  • -_- odblokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności