Skocz do zawartości

Synchronizacja Pionowa.


Lucky Luck

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.
Przybywam z zapytaniem "Jak wyłączyć synchronizację pionową karty AMD Radeon WIN 7?"
Nie wiem czy brak "Catalyst Control Center" oznacza brak sterownika do mojej karty graficznej? 

Ponoć Synchronizacja ta blokuje parę fps, wiem to z wielu for które odwiedzałem i chciałbym to sprawdzić. :O 

Z góry dziękuję! ;)
 

Pozdrawiam.
ℓυ¢куℓυ¢к 

Edytowane przez Lucky Luck
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Lucky Luck napisał:

Ponoć Synchronizacja ta blokuje parę fps,

Ta synchronizacja blokuje równo do 60 fps i to max, który można mieć na synchronizacji pionowej, więc czy to w opcjach gry czy gdziekolwiek polecam wyłączyć.

44 minuty temu, Lucky Luck napisał:

Nie wiem czy brak "Catalyst Control Center" oznacza brak sterownika do mojej karty graficznej? 

Niekoniecznie, choć jest to dziwne, że nie masz kontrolera do sterowników, polecam pobrać jakiś program od Radeona (np nvaidia ma geforce experience, ściśgnij coś tego typu tylko pod radeony)  i spróbuj zaktualizować sterowniki, teoretycznie w sterownikach kart graficznych synchronizacja pionowa jest domyślnie wyłączona (przynajmniej ja nigdy się nie spotkałem, aby była domyślnie włączona) możesz sprawdzić w ustawieniach gry czy masz w grze włączoną synchronizację pionową, bo możliwe, że to właśnie w tym jest problem, nie w sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Browar napisał:

Ta synchronizacja blokuje równo do 60 fps i to max, który można mieć na synchronizacji pionowej, więc czy to w opcjach gry czy gdziekolwiek polecam wyłączyć.

Niekoniecznie, choć jest to dziwne, że nie masz kontrolera do sterowników, polecam pobrać jakiś program od Radeona (np nvaidia ma geforce experience, ściśgnij coś tego typu tylko pod radeony)  i spróbuj zaktualizować sterowniki, teoretycznie w sterownikach kart graficznych synchronizacja pionowa jest domyślnie wyłączona (przynajmniej ja nigdy się nie spotkałem, aby była domyślnie włączona) możesz sprawdzić w ustawieniach gry czy masz w grze włączoną synchronizację pionową, bo możliwe, że to właśnie w tym jest problem, nie w sterowniku.

Jak w ustawieniach Gry? Chodzi mi konkretnie o CS 1.6.

 

Edytowane przez Lucky Luck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach praktycznie wszaystkich gier masz opcję "synchronizacja pionowa" i przeważnie jest ona włączona, musisz poszukać po ustawieniach, choć głowy nie dam, że to rozwiąże problem, mogą to też być właśnie sterowniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę, Catalyst jest przeznaczony do różniących się od mojej modeli kart graficznych AMD. Mój model ma końcówkę "Graphics", lecz catalyst jest przeznaczony do modeli kart z końcówką "Series" :

Modele pasujące do Catalyst:
AMD Radeon R9 290 Series
AMD Radeon HD 6550D Series
AMD Radeon R9 280 Series
AMD Radeon HD 6530D Series
AMD Radeon R9 270 Series
AMD Radeon HD 6500 Series
AMD Radeon R7 260 Series
AMD Radeon HD 6410D Series
AMD Radeon R7 250 Series
AMD Radeon HD 6370D Series
AMD Radeon R7 240 Series
AMD Radeon HD 6310D Series
AMD Radeon HD 7900 Series
AMD Radeon HD 6300 Series
AMD Radeon HD 7800 Series
AMD Radeon HD 6200 Series
AMD Radeon HD 7700 Series
ATI Radeon HD 5900 Series
AMD Radeon HD 7660D Series
ATI Radeon HD 5800 Series
AMD Radeon HD 7560D Series
ATI Radeon HD 5700 Series
AMD Radeon HD 7300 Series
ATI Radeon HD 5600 Series
AMD Radeon HD 6900 Series
ATI Radeon HD 5500 Series
AMD Radeon HD 6800 Series
ATI Radeon HD 5400 Series
AMD Radeon HD 6700 Series
AMD Radeon HD 6600 Series

Mój model: 
AMD Radeon HD 7310 Graphics
 

Edytowane przez Lucky Luck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.dobreprogramy.pl/AMD-Catalyst,Program,Windows,20168.html

Spróbuj np ten program, mimo, że nie jest np napisany twój model grafiki, to nie znaczy, że nie zadziała, podam na własnym przykładzie, Nvidia GeForce Experience nie obsługuje teoretycznie grafiki, którą mam ja, mianowicie Nvidia GeForce GTX 745, a mimo to, mogę pobierać za pośrednictwem tego programu aktualizacje sterowników, tylko po prostu nie mogę korzystać z wszystkich możliwości tego programu, spróbuj, może się uda

PS: Jeśli program nie zadziała polecam wpisać w google frazę "AMD Radeon HD 7310 Graphics Drivers" i pobrać najnowsze sterowniki ręcznie

Edytowane przez Browar
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sterowniki polecam ten program, przez który sam pobieram sterowniki do mojego pc -> https://www.dobreprogramy.pl/SlimDrivers,Program,Windows,25819.html

Jeśli chodzi o wyłączeni synchronizacji pionowej dla cs'a jeśli masz steam -> wchodzisz w opcje->video-> i odznaczasz opcję wait for vertical sync (nie jestem pewien czy to jest od tego, lecz mi to zwiększa fps'y)

A jak nie to w konsoli wpisz komendę -> gl_vsync 0

Ta komenda wyłącza synchronizacje dla cs 1.6

  • Like 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kasia! zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności