Skocz do zawartości

Pytanie dnia v61


Tim0rE

Rekomendowane odpowiedzi

Chwilowa samotność może pozwolić nam przemyśleć sobie pewne sprawy, które krążą nam po głowie, lecz moim zdaniem na dłuższą metę może nam zaszkodzić na wiele sposobów. Każdy człowiek potrzebuję kontaktu z drugą osobą, bo z innymi jest łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziecko niewidome od urodzenia nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie widzi, dopóki ktoś mu tego nie uświadomi. A nawet wówczas ma bardzo słabe pojęcie na temat tego, czym jest ślepota. Tylko ci, którzy przedtem widzieli, potrafią pojąc całą istotę i złożoność problemu. Ben Hanscom nie zdawał sobie sprawy ze swojej samotności, gdyż zawsze był samotny. Gdyby to było dla niego czymś nowym albo gdyby w jego życiu nastąpiła radykalna zmiana, przypuszczalnie zdołałby to zrozumieć, ale samotność, która go otaczała, zawładnęła nim bez reszty. Po prostu była. Jak kciuk o dwóch stawach albo śmieszny mały występ w jednym z jego przednich zębów, występ, po którym wodził językiem zawsze wtedy, kiedy się denerwował."

Nie wiem czemu to cytuje XD 
ale to robię bo mogę

 

To moje zdanie

ten cytat. 

Niech kto zgadnie z czego to jest :V

  • Like 1
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Nowy Nick napisał:

"Dziecko niewidome od urodzenia nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie widzi, dopóki ktoś mu tego nie uświadomi. A nawet wówczas ma bardzo słabe pojęcie na temat tego, czym jest ślepota. Tylko ci, którzy przedtem widzieli, potrafią pojąc całą istotę i złożoność problemu. Ben Hanscom nie zdawał sobie sprawy ze swojej samotności, gdyż zawsze był samotny. Gdyby to było dla niego czymś nowym albo gdyby w jego życiu nastąpiła radykalna zmiana, przypuszczalnie zdołałby to zrozumieć, ale samotność, która go otaczała, zawładnęła nim bez reszty. Po prostu była. Jak kciuk o dwóch stawach albo śmieszny mały występ w jednym z jego przednich zębów, występ, po którym wodził językiem zawsze wtedy, kiedy się denerwował."

Nie wiem czemu to cytuje XD 
ale to robię bo mogę

 

To moje zdanie

ten cytat. 

Niech kto zgadnie z czego to jest :V

Hanta? 

Co do samotności to ciężko wypowiedzieć się na ten temat osobom, które nie przeżyły tego. Sądzę, że na dłuższą metę nie jest to dobre, bo zostawia to jednak ślad na całe życie i w niektórych momentach może się to również na nas odbić. A jeśli mowa o samotności "chwilowej" to jest całkowicie dobra sprawa, bo to chwila kiedy możemy się wyciszyć, przemyśleć wszystko i po prostu w spokoju pobyć samemu ze sobą. Taka samotność pomaga na wyobraźnie, na głębsze poznanie samego siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie samotność ma swojego plusa ponieważ gdy stanie sie akcja że dziewczyna cie zdradziła lub coś ten teges to potrzebujesz takiej chwili przestrzeni bycia samemu by ułożyć sobie milion myśli które krążą nam po głowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że samotność jest zła ponieważ człowiek samotny prędzej czy później zagubi się w świecie go otaczającym, rozmowa z innymi i przebywanie w świecie realnym jest bardzo dla naszego samopoczucia i naszej psychiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kasia! zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności