Skocz do zawartości

Call of Duty/ Battlefield Mod


pfkers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Ostatnio zacząłem pisać plugin, który dziś zaczyna sie przeobrażac w modyfikacje i tu nasuwa sie pytanie na czym się wzorować.

Ponieważ modyfikacja jest oparta na różnych trybach rozgrywek, które możemy znaleźć w najnowszych grach.

Na dzień dzisiejszy mam napisane 2 tryby rozgrywek.

 

Pierwszy tryb to Dominacja:

Na mapie znajdują się 3 punkty. Alpha,Bravo i Charlie. Każda z drużyn za cel ma przejęcie i kontrolowanie tych punktów.

Za kontrolę nasza drużyna będzie zdobywać Bilety,Kupony,Punkty (do ustalenia) i gdy osiągnie wyznaczony cel wygrywa rozgrywkę.

 

Drugi tryb to Capture Coins (nazwa do ustalenia w zależności co będziemy zbierać)

Na mapie znajduje się 16 monet. Rozgrywka przypomina Deathmatch gdyż gramy każdy na każdego i w razie śmierci po chwili się odradzamy.

Za zbieranie monet gracz otrzymuje punkty,które pozwalają mu się wspiąć w puktacji najlepszych graczy (efekt aktualnej listy w HUD).

Za zebranie Kolekcji czyli 5 monet gracz otrzyma dodatkowe punkty lecz to nie jest takie łatwe gdyż po śmierci nasz zabójca nas z nich okrada :)

 

Jakieś pomysły na kolejne rozgrywki?

 

Co do silnika to wprowadzam małą innowacje.

Tutaj trochę sie wzoruję na FPS'ach z klasami. Więc tak samo klasy są dostepne i ich specjalizacje.

 

Klasy - Po wejściu na serwer każdy gracz ma możliwość stworzenia własnej unikalnej klasy. Czyli wymyśla jej nazwę oraz trenuje specyfikację wybraną przez nas samych.

Zastanawiam sie nad broni,skinów aby urozmaicić troche gre.

 

Specyfikacje - Jest ich 14 jak na razie. Głownie to co już znacie czyli:

- HP na start

- Większy procent obrażeń

- Mniejszy Recoil

- Gdy upadniemy nie dostajemy obrażeń

- Niewidzialność

itp.

 

Szału nie ma lecz te Specyfikacje są wyodrębnione na pasywne i aktywne. Więc jak sie domyślacie powyższe Specyfikacje można używac wszystkie razem w tym samym czasie ponieważ są pasywne. Mniejszy Recoil,150 HP i +10% dmg brzmi nieźle razem co  ? :)

Każda z tych Specyfikacji jest "levelowana". Możemy je zwiększać płacąc walutą na serwerze.

Oczywiście odpowiedni balans Specyfikacji pod względem koszta zrobi na serwerze zróżnicowanie klas.

 

To tak ogólnie. Walute będziemy zdobywać za wygrane tryby (więcej waluty), za remis (troche mniej) i przegrane (najmniej).

Aby uniknąć przechodzenia graczy pod koniec mapy do zwycięzkiego teamu aby dostać nagrode napisałem pewien wzór, który między innymi

pobiera czas, który gracz spędził w danym teamie. Więc jeśli gracz przejdzie na pare minut przed zakończeniem mapy dostanie zaledwie pare %. która jest przeznaczona dla wygranego teamu. Z doświadczenia i testów wyglądało na to że lepiej było zostać w swoim teamie i przegrać niz dołaczyć po przeciwników pod koniec i wygrać.

 

Także tak z grubsza opisałęm to. I jak sądzicie ? Czego się złapać? Na czym sie dalej wzorować?

Może macie własny koncept tego... Zapraszam do dyskusji i dziękuję za pomysły,pomoc.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawe, szkoda że tak małe zainteresowanie tematem jest ale życzę powodzenia ;] Te pomysły są świetne, ale musisz sobie przypomnieć że to stary FPS z 99r i nie można na siłę wnosić czegoś nowego, tutaj akurat mówię o skinach bo to będzie przeciążenie i zmieni smaczek gry - raczej to powinno zostać niezmienne.

Mam pytanie odnośnie tego pierwszego trybu - Dominacja, skoro normalna, średnia mapa ma 2 bs'y a tutaj mamy 3 punkty to prawdopodobnie nie będzie to normalna mapa, ale większa lub robiona na nowo (+powiększana) aby utytułować te 3 punkty. Co do drugiego trybu proponuje rosyjskie rozwiązania ds. cheatów ;v Obecnie (znany) mi tylko jeden serwer korzysta z takich filtrów które utrudniają, a nawet wykrywają i banują blisko 95% wszystkiego, kiedy reszta ma problemy.. a tutaj cheater oznaczałby utrudnienie - zabijając gracza z 5 monetami, ten poprzedni traci wszystko. Więc filtry to jest podstawa całości i trzeba to rozłożyć żeby serwer stabilnie działał, pierwsze te wymogi spełnić potem podstawa i krok po kroku dodawać rozsądnie reszte. Po mojemu brakuje 3 trybu bardziej 'funny' , nie wiem czy to by wypaliło ale są serwery (lub były) zombie escape, zrobić coś w tym stylu tylko z CT i TT bez dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności