Skocz do zawartości

Aktywność I Zaangażowanie


UnT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzień dobry, cześć.

Dużo osób pewnie mnie kojarzy, część może nie, ale nieważne.

Gram i adminowałem na tym serwerze od dłuższego czasu albo pod nickiem UnT albo O Co Ci Chodzi?. Serwer bodajże od kwietnia-maja-czerwca chodzi pusty. Oferowałem pomoc wtedy jak widziałem, że z serwerem robi sie coś nie tak, no bo jeśli serwer przeważnie był pełny i nagle robi sie coraz mniej osób to wiadomo, że trzeba działać. Mówiłem, ze możemy rozreklamować serwer tak porządnie, że nawet pomoge przy ftp, nawet jesli miałbym miec opiekuna czy zastępce, potem serwer ogarniał Crew z Piotrem(do teraz). Od czerwca jak pisałem z crew, chciał zebym zaczął mu pomagać, powiedziałem że teraz już troche za późno na moją pomoc, dałem tam z 30 zł na reklamy i powiedziałem, ze jeśli wy tez sie dołożycie to ja znów coś dorzuce, powiedzieli mi że okej,  oferowałem chcialem dobrze, ale każdy mowił tak tak bedzie dobrze, że sie ogarnie to. No to mówie okej, wporzo. 

Minął miesiąc od tego gadania serwer dalej pusty, mówili mi że ciężką z kasą na reklamy itp, a szczerze mi powiedzcie, czy np 50 czy 100 zł na miesiąc to dużo dla osoby pracującej ? Ja wiem, że kasa jest potrzebna, ale jeśli serwer by był dobrze zareklamowany to wszystko wróciło by sie z vipów, który jest na serwerze, grałoby dużo ludzi, organizowało by się jakieś turnieje/konkursy żeby tylko jeszcze więcej ludzi przybywało, zrobiłby sie na prawdę konkretny DD2, zrobić potem 32 sloty i idzie grać, adminów przyjmować tylko doświadczonych,  nie dzieci, nie kogoś kto raz miał admina, po prostu doświadczonych, najlepiej starszych. 

 

DD2 to jest najprostszy serwer chyba do ogarnięcia, nie ma skomlikowanych rzeczy tak jak np na ZM czy COD, a mapa nigdy sie nie znudzi i ludzie zawsze będą grać, a jeśli widzą, że inni grają i przychodzą ciągle nowi to będą sie trzymać tego serwera tak jak wcześniej było, Ci stali gracze teraz odeszli, bo nie widzą aktywności, było dużo stałych graczy i stałych adminów, a w przeciągu 3 miesięcy serwer jest pusty, zagra tam maksimum 5-7 osób na dzień, jeśli bierze sie rangę to po co nią świecić, albo coś robicie panowie albo zrezygnujcie.

Panie właścicielu czy Ty tego nie widzisz ? Nie chodzi oto ze Crew albo Piotr są źli, bo lubie ich, ale jeśli wzięli pod siebie rangę opiekunów to niech coś robią, bo od 3 miesięcy serwer jest pusty, finansów nie wkładają, a z tym trzeba się też liczyć.

Był to jeden z lepszych DD2 , ale teraz jest dramat, mam nadzieje, ze wypowiedzą sie osoby wyższe tez pod tym postem, a nie tylko użytkownicy/ gracze/admini.

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem już z Tobą na PW, jak i z innymi osobami o tym samym i w kółko tłumacze to samo.

Serwery 1.6 które nie posiadają reklamy nigdy już nie będą przyciągały graczy. Kiedyś gdzie 1.6 był bardziej popularny to serwer nawet nie musiał być zareklamowany, w przeciwieństwie do teraz gdzie 1.6 upada, i trzymają sie dobrze tylko serwery, gdzie w reklamę jest pakowana masa kasy.

Godzinę temu, UnT napisał:

a szczerze mi powiedzcie, czy np 50 czy 100 zł na miesiąc to dużo dla osoby pracującej ?

Mówiłem Ci już, że ja nie pracuje, Crew w sumie też nie (chyba). Żeby reklama miała jakikolwiek skutek potrzebne jest 150zl/msc +boosty które też troszkę kosztują ale dają razem o wiele lepszy efekt. Nawet jakbym sie miał składać co miesiąc z Crewem to po 2 miesiącach był bym spłukany, a do tego mam własne wydatki...

Godzinę temu, UnT napisał:

Nie chodzi oto ze Crew albo Piotr są źli, bo lubie ich, ale jeśli wzięli pod siebie rangę opiekunów to niech coś robią

Ja zajmuje się serwerem od strony technicznej, dużo pracy tu nie ma ale cały czas staram się wprowadzać jakieś nowości. Crew zajmuje sie adminami i roundsound'ami (fakt faktem nie ma nowych od 2 miesięcy, ale było to spowodowane jego urlopem, a ja no cóż gustu muzycznego nie mam i nie chciałem sie za to zabierać xD). O finansach wspomniałem u góry

Godzinę temu, UnT napisał:

adminów przyjmować tylko doświadczonych,  nie dzieci, nie kogoś kto raz miał admina, po prostu doświadczonych, najlepiej starszych

Jak bym miał chociaż w czym wybierać...

Oznaczam jeszcze właściciela, może też wyjaśni parę spraw.

@-_-

Edytowane przez PIOTR_xD
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, UnT napisał:

adminów przyjmować tylko doświadczonych,  nie dzieci, nie kogoś kto raz miał admina, po prostu doświadczonych, najlepiej starszych.

Dla mnie jest to konkretna głupota, przyjmować tylko "doświadczonych" adminów... Gdyby każdy miał takie podejście na serverach by były teraz tylko chłopy po 40 lat :P Zrozum, że te "dzieci" często bardziej się zaangażują w server niż nie jeden z Bóg wie jakim stażem. 

DD2 niestety powoli upada, sam często siedziałem na serverze po 2h licząc, że ktoś wejdzie. Co prawda server jest dobry, ludzie na nim jeszcze lepsi, ale 1.6 to już nie to samo co GO. Nie oszukujmy się, że w 1.6 grają tylko "starzy wyjadacze", którzy często już mają dzieci, prace, po prostu własne problemy i nie mają kiedy zagrać w grę, a szczególnie na serverze gdzie są po 3 osoby... 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprobowalismy reklamy, nowe dodatki, zmiany itp. troche sie zmienilo jakis czas i znowu to samo

Ludzie przestancie z tym ze opiekunowie nic nie robia i serwer stoi pusto, to co sie dzieje na serwerze to wszystko wy robicie. Zaproponujcie dalej jakies dodatki na serwer, zglaszajcie o pomoc finansowych do wlaszczyciela @-_- lub (do nas z @PIOTR_xD). Zawsze cos trzeba sprobowac na serwer aby sie zmienilo, osoby te ktore chca pomoc serwerowi pisac priv do nas, jesli chodzi o finansach, a dodatki, zmiany tutaj    

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Nie oszukujmy się. Czasy CS 1.6 minęły, a teraz cały rynek wygląda następująco

1. Nie skłamię jeśli stwierdzę, że 90% polskich graczy NS jest przypiętych do Cssetti
http://cssetti.pl/statystyki

Nie przekraczają ostatnio nawet 50k, a mieli jeszcze ponad miesiąc temu 50-60k, czyli spadek ogromny, zwłaszcza, że są wakacje, a odkąd prowadzę sieć (6 lat) wrzesień-listopad były najgorszymi miesiącami jeśli chodzi o graczy.

Liczba serwerów reklamowanych podobna, a stawki które coś dadzą? 

5 zł za dzień i 30-40 zł za groupboost codziennie, czyli razem średnio 35 zł za dzień. Tyle trzeba by było ładować by mieć jakikolwiek wynik na serwerze, ale to też nie zapewniłoby go w pełni

http://cssetti.pl/masterboost_stawki

Tutaj macie same stawki z reklamy głównej, bez groupboost i bez mastera od mastercs któego przejęli, a jak widać są tam stawki 70 ZŁ! za dzień.
5 zł za dzień to jest tam stawką dla dopiero około 100 serwera, a więc popatrz, że ten serwer na liśćie tych graczy byłby dopiero ~100, a więc bardzo daleko.

 

2. https://steamcharts.com/app/10

Gracze STEAM. NAJMNIEJSZA liczba graczy Steam od początku tej gry. Podobnie (ale nadal lepiej) było 2017 roku we WRZEŚNIU. Można łatwo wywnioskować, że spadki będą przeogromne

 

Reasumując

Czemu są takie spadki?

Po 1, doszło do zaniedbania serwera przez opiekunów, którzy urzędowali tutaj przed aktualnymi. Tutaj chodzi o okres październik/listopad-marzec. To w tym czasie serwer stracił najwięcej i to właśnie jest winą głównie opiekunów, którzy wtedy opiekowali się serwerem

Po 2, koszty reklamy. Każdy serwer, który ma graczy ładuje hajs w serwer. Kazdy serwer który jest przynajmniej w połowie zapełniony ładuje już o wiele więcej kasy w reklamę, a ja nie jestem w stanie ładować hajsu w serwery, bo nie widzę sensu, tym bardziej, że nie szastam aż tak hajsem by dokładać do sieci i jeszcze oferować ciągle reklamę dla serwerów. Straty jakie generują te serwery są naprawdę duże i to od bardzo dawna, a ja stwierdziłem, że 1.6 stała się tak toksyczna, że nie opłaca się w to pchać.

Teraz serwery CS 1.6 mają być dojarką hajsu i na tym zależy właścicielom takich serwerów.

Mnie prowadzenie CS 1.6 zaczęło nużyć już dłuższy czas temu gdy barzdiej zainteresowałem się CS:GO. Uważam, że ta gra już nie jest czymś co kiedyś i strasznie straciła przez to co się aktualnie dzieje na tej scenie. 

Czy CS:GO jest gorszy? Uważam, że ma swoje plusy i minusy, ale przyjemniej mi się pracuje przy nim niż przy 1.6, a nie chciałbym czegoś robic na siłę, dlatego na 1.6 serwerami zajmują się opiekuni prwaie w całości, a na CS:GO kwestia techniczna spoczywa tylko na mnie.

 

No i dodam, że jeżeli naprawdę chcecie postawić serwer na nogi, to trzeba mieć jednak takie fundusze, a na ten moment kończy się ważność serwera, a ja znowu muszę do niego dokładać. Tylko skąd mam brać na to ciągle kasę skoro serwery CS:GO nie należądo tanich, a ja nie zarabiam na nich aż tak dużo by pozwalać sobie na takie dodatkowe wydatki?

Dopóki nie znajdzie się parę osób, które znajdą jakieś fundusze i kupią reklamę oraz nie zapełnią tego serwera stałymi graczami, którzy chętnie będą kupować vip by potem to szło od razu na opłatę reklam, serwer nie ruszy, bo nie ma jak

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności