Skocz do zawartości

Freeday i bronienie GR przez CT


GryTrean

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Na samym początku chcę podkreślić - wiem, że jest osobny temat do propozycji. Uważam jednak, że nie ma trochę sensu pisanie tego typu propozycji tam - chcę usłyszeć opinię innych graczy, a wydaje mi się, że tam wiele osób by jej nie zobaczyło, stąd osobny temat. Jeśli moderatorom to się nie spodoba - następnym razem się dostosuję i przeproszę :D

 

Pojawił się pewien "system" bronienia GR przez CT podczas freedaya, który moim (i z tego co zauważyłem na serwerze - innych również) zdaniem trochę psuję zabawę. Co prawda, głównym założeniem jej jest "korzystanie" z mapy. Jednak mimo to, największą frajdę wielu graczom sprawia próba buntu, i.e. wchodzenie do gunroomu i próba ataku antyterrorystów. CT'ki, aby temu zapobiec, znaleźli sobię taktykę myślę, że każdemu znaną: nieskończona ilość amunicji i P90/Negev + fullauto na wejście. Jak tylko ktoś wejdzie wygrywa w totolotku w którym ma 99.99% szans na wygraną. Nagrodą główną jest kuleczka w główeczkę.

Moim zdaniem psuje to rozgrywkę, i fajnie byłoby to ograniczyć (lub - najlepiej - całkowicie zabronić tak robienia). CT powinno być w stanie obronić GR w inny sposób (Ba! Kiedyś tak się nie robiło, i radę dawaliśmy...). Chociaż oczywiście z chęcią wysłucham zdania innych.

 

Pozderki! <3

Edytowane przez GryTrean
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że grając kiedyś zabawa na freedayu była większa. I tak nikt z mapy nie korzysta, a teraz wygląda to tylko tak, że co freeday jest prucie o to, że "ja nie byłem w gr!!@#!@#!#!@#!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na freedayu powinno się robić to co się chce czyli m.in. buntować. CT powinno się schować w GR, nie wychylać i w miarę możliwości zabijać jak ktoś woli wchodzić do GR niż się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tu zbytnio polemizować ale od twojego departowania z serwera minęło bardzo długo. Wiem jak było kiedyś bo też grałem ale nie można z tego serwera zrobić pierwszej jego edycji. Myślisz, że czemu to jb jest prawie pełne cały czas? Jest dobrze tak jak jest teraz. Każdego irytować będą inne rzeczy, mnie też po części irytuje takie zachowanie CT, ale jeden prosty pick i tego ctka nie ma, to na prawdę nie jest trudne. Założę się, że nikt nie chciałby co każdego freedaya bawić się na mapie, to jest taki typowy dzień na dobrowolne postrzelanie się  CT z TT i każdemu to pasuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, SnuFFy napisał:

Nie chce tu zbytnio polemizować ale od twojego departowania z serwera minęło bardzo długo. Wiem jak było kiedyś bo też grałem ale nie można z tego serwera zrobić pierwszej jego edycji. Myślisz, że czemu to jb jest prawie pełne cały czas? Jest dobrze tak jak jest teraz. Każdego irytować będą inne rzeczy, mnie też po części irytuje takie zachowanie CT, ale jeden prosty pick i tego ctka nie ma, to na prawdę nie jest trudne. Założę się, że nikt nie chciałby co każdego freedaya bawić się na mapie, to jest taki typowy dzień na dobrowolne postrzelanie się  CT z TT i każdemu to pasuje.

Swojego czasu też jailbreak był prawie pełny prawie cały czas ;)

Jestem przekonany, że takie zachowanie CT nie jest powodem, dla którego serwer ma tyle graczy ile ma. Mnie osobiście to denerwuję, i mówię to jako osoba, która de facto dużo czasu spędza w CT, przynajmniej od mojego "powrotu", a moim zdaniem argument, że "tak jest i jest dużo osób" nie jest argumentem dobrym, bo osób zawsze może być jeszcze więcej.

Moim zdaniem CT właśnie powinno siedzieć w tym GR i zabijać buntowników, ale nie w taki sposób. Na niektórych mapach da się ich zabić, ale są też takie, gdzie jest to niewykonalne. Powinno to być chociaż trochę ograniczone - przynajmniej moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do osób grających mówiłem o ogólnej sytuacji serwera i dobrze wiem jak kiedyś było ;) 

Pomimo tego co piszesz nie zmienię tego. Dlaczego miałbym zabronić tej taktyki? Nie co każdy FD CT ma wystarczającą ilość pieniędzy, zresztą, na każdej mapie da się wejść do gunroomu, wystarczą smoki/flashe. Nie mam zamiaru tego zmieniać, bo zabranianie kupna rzeczy w sklepie dla CT byłoby bez sensu. Robią to regulaminowo więc mogą tak robić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Robią to regulaminowo" - właśnie to sugeruję zmienić... Co da smoke/flash, jeśli CT'k i tak strzela auto w drzwi? Nie musi nic widzieć, strzelać i tak może. Nie mówię, że jest to coś, co zniszczy serwer. Ale moim skromnym zdaniem, bez tego freedaye mogą być ciekawsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie mogę się z Tobą zgodzić, współgraczu z serwera JB. 

Z tego co mi wiadomo, CT ma zakaz kupowania rzeczy na inne zabawy, jak na przykład "dzieci wojny". Freeday jest jedynym dniem/zabawą, w której ten zakaz nie obowiązuje, ponieważ kupowanie ciężkiej czy nieskończoności ammo nikomu nie szkodzi i nie jest pewnego rodzajem oszustwem.

CTkom zależy na przeżyciu tego dnia, więc nie widzę powodu aby im odbierać możliwości korzystania z takich środków jak sklep.

Nikt terrorystom nie każe zbierać się przy GRze. Zabicie CT podczas FD, powinno być czynnością utrudnioną, aby wielu terrorystów się zniechęciło i następnym razem jednak poszło zwiedzać mapę.

Poza tym, buntownicy mają większą satysfakcję z tego, że udało się zabić im CTka, który miał ciężką kamizelkę lub/i nieskończoność ammo. A strażnicy mają większą frajdę, gdy pokrywają drzwi GRa krwią i ciałami martwych terrorystów, przy pomocy negeva z niekończącym się ammo. :kappa:

Gracze dobrze się bawią z obecnymi możliwościami, a przecież o to właśnie chodzi na serwerze Jailbreak. :D

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłem się, i szczerze mówiąc - zaczynam się trochę zgadzać. FD to mimo wszystko FD, jak TT nie chce z niego korzystać, niech giną, a CTki niech sobie nabiją statystyki (i mówię to bez sarkazmu czy ironii). Propozycja do zamknięcia, bo widzę, że nikt inny jej nie popiera - dzięki za udział w dyskusji tym, którzy się wypowiedzieli! :)

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • SnuFFy zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności