Skocz do zawartości

(Odwołanie) Permban


kRR

Rekomendowane odpowiedzi

Nick:kRR
Wycinek z konsoli(bez IP)*:

Disconnect: kRR - You have banned on server!!
Ban Reason: Udostępnianie danych osobowych
Ban End: 20-04-2019 18:20
Server: ★NOWY SEZON★ JailBreak ★Cs-Classic.pl★ !ws ★ Gangi ★


Serwer:★NOWY SEZON★ JailBreak ★Cs-Classic.pl★ !ws ★ Gangi ☀
Link do bana:http://sourcebans.cs-classic.pl/index.php?p=banlist&searchText=kRR&Submit=Search

Dostałem bana za "Udostępnianie danych osobowych".Ale jak już to powinienem dostać bana tylko na TeamSpeaku nie na serwerze bo wszystko to się działo na kanale na tsie.

Edytowane przez kRR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Krr, nie cwaniakuj. Twój kolega dostał bana za to samo, na pewno gadaliście na ten temat i wiesz co czeka za udostępnianie danych. Jestem przekonany, że Czesio mówił wam o tym co pisał w "skardze", w której się bronił.

@-_- dla potwierdzenia moich słów proszę Ciebie o wypowiedzenie się/zamknięcie tematu publicznie.

@GryTrean Dobra, a teraz wytłumacz mi jaki to ma sens? Jak dla mnie koledzy dobrze wiedzieli co się tyczy udostępniania danych. Gdybyś był na miejscu osób poszkodowanych tą sytuacją to inaczej byś to odczuł. Nagle, w kilka minut mnie, administratorów, oraz zwykłych graczy (którzy chcieli być anonimowi, nie oszukujmy się, że mój facebook jest dostępny dla większości osób) otrzymuje zaproszenia na portalu społecznościowym, który nie ma być i nie będzie związany z serwerem, na którym grają. Podam ci to na przykładzie takim -> Jesteś sobie graczem, szaraczkiem, może masz jakiś tam wpływ na serwer, można powiedzieć, że w czymś się wyróżniasz, ale nie wychylasz się, jesteś po prostu graczem pod nickiem "x". Nagle, dodaje cię pełno osób na portalu, na którym masz podane swoje pełne imię, miejsce zamieszkania, swoje hobby, możliwe, że masz zdjęcia bądź inne rzeczy związane z własną rodziną. Po kilku minutach pisze do Ciebie opiekun i mówi Ci, że śmieszki z serwera robią z Ciebie "polewkę". Znaleźli Cię za czyjąś pomocą na facebooku, śmieją Ci się z nazwiska w swoim gronie, wyśmiewają twój wygląd. Byłoby Ci miło? No nie. Po to są serwery, żeby każda osoba mogła się podawać za tego, kogo chce. Po to są właśnie nicki. Ukrywamy się pod pseudonimami po to, aby nikt obcy nie znał naszej prawdziwej persony, po to, aby znał nas jako gracz "x". Co nam do tego, że ktoś to podaje? No nic. Posiadam screena z tej akcji, gdzie chłopaki siędząc na tsie w grupce 6-8 osób wysyłali sobie facebooki swoje i innych osób i pewne jest to, że zostały one udostępnione, widać to po ilości zaproszeń od tych osób. Takie rzeczy nie mogą być brane pobłażliwie, to jest naruszanie czyjejś prywatnej strefy, która jak sama nazwa wskazuje, jest naszą PRYWATNĄ własnością i tylko my decydujemy, czy tą własność udostępniamy.

Osobiście lubiałem gracza, który napisał odwołanie. Grałem z nim wcześniej na codzie classicowym, mogę stwierdzić, że swoim gadaniem dla żartów o JB właśnie na codzie zachęciłem go do zagrania na nim i tam został. Wybrał towarzystwo jakie wybrał i tak to się skończyło, nie jest to już ani moją winą, ani moją sprawą co się wydarzyło. Osobiście przepraszałem osoby, których prywatna strefa została naruszona, dodawałem nawet specjalnie do znajomych osoby, z którymi mam na pieńku, żeby też ich przeprosić. Nie po to jest wkładana praca Karola, moja jak i innych osób zarządzających, żeby dawać pobłażliwie kary dla tego typu występków, takie coś musi pozostać karane permami.

@GryTrean Pomimo tego co napisałeś nie powinny być robione wyjątki. Karol pokazał tutaj dwa przykłady i jak to się skończyło. Na JB od czasu gdy mam zastępce był zbyt duży luz po stronie banowania osób, często brałem to pobłażliwie co kazałem też robić adminom. No nie wyszło to za dobrze i teraz trzeba odrabiać. Zero szacunku ze strony pewnych osób do mnie, spowodowane słusznymi od strony opiekuna banami i rozpowiadanie opinii, które są tylko i wyłącznie przepełnione ich szczerą nienawiścią wynikającą ze słusznego sprawowania mojej rangi. Myślisz, że czemu wychodzą akcje takie, a nie inne? Przyszedłeś po przerwie, chcesz oddać od siebie cegiełkę, którą pokażesz, że coś chcesz zrobić. Ta cegiełka jest zauważalna po ilości tematów jakie obserwujesz i czynnie bierzesz w nich udział, ale to nie zmieni faktu, że przez takie pobłażliwe podchodzenie gracze czują się jakby mogli wszystko co chcą, a tak nie jest. Ja wiem jaka była twoja historia, byłem w administracji wtedy, kiedy dostałeś degrada od Besi właśnie za tą akcję co opisałeś (z tego co pamiętam wyszło, że masz własną sieć) ,pod nickiem RastaFanta. Wtedy dla ciebie był to degrad. Powiem tak. Co ma posiadanie własnej działalności do udostępniania danych? Wg mnie nie za dużo i jest to słabym argumentem, bo dostałeś karę adekwatną do tego, co uczyniłeś i to samo tyczy się gracza zbanowanego z tego powodu. Jeden ze zbanowaych graczy złożył na mnie skargę w pw, gdzie jedna z osób, która była poszkodowanym tej akcji wyraziła się w temacie i jasno dała do zrozumienia, że jej to nie pasuje (BAAA! NAWET BARDZO NIE PASUJE), więc wątpie byś osiągnął to, co chcesz. Perm za to zostaje, to jest moje prawo jako opiekun tego serwera i jedynie Karol może zmienić to co napisałem, a jest on jak na razie tego samego zdania co ja, temat do zamknięcia.

Wzajemnie.

@Peter @PolandBeast Do zamkniecia

Edytowane przez SnuFFy
  • Like 1
  • Smutny 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel
12 minut temu, SnuFFy napisał:

@-_- dla potwierdzenia moich słów proszę Ciebie o wypowiedzenie się/zamknięcie tematu publicznie.

Nie bardzo rozumiem co mam potwierdzić

O tym że banuje za wpieprzanie się w cudze życie (zwłaszcza gdy dana osoba tego nie chce i mi to zgłasza), chyba wie każdy. Zaczęło się od słynnej już akcji z Shadow na FFA, gdzie paru graczy najpierw udostępniało jego Facebook, a następnie wykorzystywali jego fotki czy to na forum, czy na steam -> perm na forum/serwerach, a potem już były mniej znane, poza tą z Op0rnikowem w roli głównej, gdzie używał on fotek i bodajże imienia/nazwiska jednego z graczy, który się do mnie zgłosił w tej sprawie(także ban).

W takich sytuacjach tylko osoba pokrzywdzona może zdecydować o UB.
Nie każdy życzy sobie by jego dane latały po internecie lub ktoś robił mu nagonkę w postaci dodawania do znajomych lub pisania do jego znajomych. Ja jako właściciel tej sieci, jestem zobowiązany do tego by poniekąd chronić Waszą prywatność, a więc jeśli zdarzają się takie sytuacje, reaguje zgodnie z moimi zasadami, tak by pozbyć się tego typu użytkowników.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lk Wiem, że temat nie do końca mnie dotyczy. Wiem tez, że z tego względu niekoniecznie powinienem się pod nim wypowiadać. Jednak jako ze wróciłem na serwer i już od kilku dni nad nim gram, chciałbym pokazać swoje zdanie, zwłaszcza ze jest trochę odmienne od tych wyżej.

Przede wszystkim zgadzam się z Karolem - wysyłanie kogoś zdjęć z wyśmiewczym podtekstem jest słabe, niskie i - krótko mówiąc - chamskie. Jako moderator na kilku grupkach na Facebooku, takie rzeczy banuje praktycznie od razu. To samo tyczy się wysyłania linków do facebookow, śmiania się z nazwisk etc. 

Jednak mimo wszystko, chciałbym tutaj stanąć w obronie autora tematu. Jak najbardziej jestem za jego ukaraniem. Co prawda sytuacji do końca nie znam, ale jeśli rzeczywiście udostępniał jakieś dane, robił sobię w ten sposób jaja i jeszcze do tego wiedział co za to grozi - jak najbardziej powinien zostać ukarany. Ale jest stałym graczem na serwerze, w dodatku takim, który ogarnia grę po stronie CT, prowadzi i jest raczej znany i (chociaż częściowo) lubiany na serwerze. Mówi się, że regulamin wszystkich traktuje tak samo, wszyscy są wobec niego równi - g** prawda (Ba! Nie powinno tak być!). Tak cieszy(cie/my) się z tego, że serwer tak dobrze prosperuje i ze ma tylu graczy, wiec zostawmy tych, którzy są aktywni i dla niego przydatni. Nie uważam, że kRR powinien pozostać bez kary, ale moim zdaniem skrócenie bana do np. 7 dni to odpowiednie rozwiązanie. Gracz zostanie ukarany, a sam fakt ze napisał odwołanie od bana świadczy o tym, ze jako tako mu na serwerze zależy. Nie wyrzucajmy z serwera graczy, którzy są na nim „przydatni” - przynajmniej moim zdaniem.

Mimo wszystko chce jeszcze dodać, że jeśli rzeczywiście dane udostępniane były na TSie (nie na serwerze) - ban powinien być nadany właśnie tam. Nie można (przykładowo) zbanować kogoś na JB tylko dlatego ze nas obraził na TS - to dwa różne serwery, oddzielamy je, pomimo tego, że są na tej samej sieci.

 

 

 

@SnuFFy

Jasne, że tak! Jak najbardziej Ciebie rozumiem i nie usprawiedliwiam tutaj gracza - kara jak najbardziej się należy. Mówisz, że poczulbym się inaczej, a ja Ci odpowiem, że takich sytuacji za sobą mam już... nie mam bladego pojęcia ile. Może i aktualnie na sieci jestem „szarym graczem”, bo nie ukrywam, że tak to wygląda. Jedyne czym się wyróżniam to tym, że wczesniej miałem tu admina i jako tako wypowiadam się na forum. Ale w internecie „istnieję” już od dość dawna, i niejednokrotnie wcielalem się w role osoby „publicznej”. Byłem adminem (Ba! Jednym z głównych) na dużych serwerach teamspeak. Bylem adminem na serwerach CS (byłem wręcz przecież właścicielem takiej sieci). Miałem swoje serwery. Jestem moderatorem na discordzie, grupach i kanale niemałego Polskiego youtubera (CDX - Ok. 100 tysięcy subskrypcji). Jestem HeadAdminem na discordzie, który liczy kilka tysięcy osób, kontrolerem w Polskiej dywizji VATSIM, byłem moderatorem na forum o tematyce teamspeak. (Żeby była sprawa jasna, nie próbuje się tutaj niczym chwalić, bo tego typu posady to nie przywileje a obowiązki, które niejednokrotnie zawaliłem). Mówię o tym dlatego, żeby udowodnić ze tez mam za sobą takie sytuacje i nigdy nie są one przyjemne. Są męczące, niepotrzebne, denerwujące i rozumiem Ciebie. Zdaje sobie sprawę z roli którą pełnisz jako opiekun, bo odpowiadasz nie tylko za stronę „publiczną” tego serwera, ale też za takie zaplecze, gdzie jakby nie patrzeć dbasz o swoich graczy i adminów, a zostali oni tutaj pokrzywdzeni. Ale dam Tobie pewien przykład, dobry/zły? Nie wiem, wnioski wyciągniesz jakie będziesz chciał.

Był tutaj swojego czasu pewien gracz. Wraz z innymi osobami przeszedł z innej sieci i zaczął grać tutaj. Spędzał na serwerze dużo czasu, aktywnie uczestniczył zarówno w życiu na serwerze, jak i tym na forum. Wypowiadał się gdzie mógł, starał się pomagać innym, aktywnie się udzielał. W końcu napisał podanie na admina, sprawował się dobrze. Pomagał, banował, pilnował porządku, był lubiany (na tyle, na ile admin lubiany być powinien). W dalszym ciągu uczestniczył w życiu forum. Sprawdzał się na różnych posadach - redaktor, promotor, czasami nawet wykonał jakieś zlecenie. Zrobił z siebie nie zwykłego użytkownika, a osobę dość rozpoznawalną na sieci. Jego nick był raczej znany, kojarzony na różnych serwerach, choć grał głównie na jednym. Miał kontakt z Karolem, innymi osobami z sieci, i pomagali sobię nawzajem, choć głównie na korzyść właśnie tego, jednego użytkownika. Po czym okazało się, że on to wykorzystywał. Tworzył własną sieć, tą pomoc którą otrzymał od m.in. Karola wykorzystał do stworzenia konkurencji, jak się okazało - na forum dodał sobie dwa lata do wieku żeby spełnić wymagania na admina. Grał tu przez rok - zdobył zaufanie, rozpoznawalność, wykorzystał ją, został skonfrontowany i na tym się to skończyło. Powinien dostać bana? Zdecydowanie. Wykorzystał dobrą wolę innych, zadziałał wręcz w efekcie na szkodę sieci. Zapewne trochę zranił (a może bardziej zawiódł). Ale go nie dostał. Bo mimo wszystko, przez ten czas który tu był, zrobił... coś. Był aktywny, udzielał się i mimo wszystko, okazał się być graczem który w jakiś sposób pomógł na sieci. Tą osobą byłem ja.

Przez prawie rok siedziałem i okłamywałem wszystkich po kolei. Nie chce robić z tego głównej fabuły poetyki romantycznej tak jak ostatnio (bo mój temat pożegnalny to prędzej kabaret niż przyznanie się do winy XD), ale chcę zakreślić to, że czasami warto mimo wszystko niektórych graczy zostawić na serwerze. Ukarać - zdecydowanie, czy to banem, utratą rang, czasami nawet rozmową (nie słyszeliście nigdy „będziesz czegoś chciał” od swoich rodziców kiedy nie chcieliście czegoś zrobić, i od razu robiło wam się głupio?). Ale gracze są różni. Na serwerze pojawiają się osoby które wejdą, pograją, wyjdą - nie będą aktywni, nawet jeśli będą stałe grali na serwerze i na tych, które coś na niego wniosą. Napiszą temat na forum, poradnik, wypowiedzą się pod podaniem, skargą. Będą grali w CT, prowadzili, będą znani, lubiani. Będą walczyli o poprawienie humoru innych graczy, o atmosferę. Będą w jakikolwiek sposób dawali swoją cegiełkę do rozbudowy serwera. Nie chce robić z kRR’a aniołka - zawinił, zdecydowanie. Ale moim zdaniem, ban permanentny to w tym przypadku nie jest dobre rozwiązanie. Niech przeprosi (szczerze), napisze jakiś poradnik i dostanie bana na tydzień albo dwa. Jeśli rzeczywiście zależy mu na serwerze - zrobi to, wróci i będzie grał jak nigdy wcześniej. Jeśli nie - będzie to wystarczająca kara.

 

@SnuFFy

Jasne, jest to, tak jak mówisz, Twoje prawo jako opiekun - szanuję i jak najbardziej rozumiem, być może nawet i popieram, bo co do zachowania wobec Ciebie zgodzę się, że niektórzy gracze zachowują się karygodnie. Po raz kolejny dziękuje za wymianę argumentów i zdań!

Edytowane przez GryTrean
  • Like 2
  • Uwielbiam 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Jeżeli osoby, których dane były udostępniane przez @kRR zgodzą się na UB, to je otrzyma. Do tego czasu ban zostaje.

 

Musicie nauczyć się, że na serwerze panują zasady, których TRZEBA się stosować. Dając UB, pokaże, że takie zachowania w tego typu sytuacjach są akceptowalne i każdy kolejny zacznie o to Ub zabiegać. Nie może tak być i nie będzie. Na tym serwerze od długiego już czas dochodzi do różnego rodzaju prowokacji i naginania regulaminu, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że trzeba reagować w taki, a nie inny sposób.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Automatycznie wygenerowana wiadomość.
Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

Jeden z moderatorów działu udzielił Ci odpowiedzi.

Pozdrawiamy Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności