Skocz do zawartości

Surf + RPG


GryTrean

Serwer Surf + RPG  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki typ Surf + RPG chcesz zobaczyć?

    • Czyste Surf + RPG
    • Surf + RPG [DM + FFA]
  2. 2. Jeśli pojawi się serwer Surf + RPG, będziesz na nim grał?

    • Tak
    • Nie
    • To zależy (Napisz od czego w komentarzu)
    • Nie wiem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

Od jakiegoś już czasu rozmawiam z Karolem o tym, aby na sieć wprowadzić serwer Surf + RPG. Zanim wróciłem, prowadziłem taki serwer na własną rękę - jako tako funkcjonował, wiadomo, nie były to skale Cs-Classica, ale kilku graczy grało, serwer się sam utrzymywał z VIPów - funkcjonowało to całkiem okej. Już zanim wróciłem na sieć rozmawiałem z Karolem o tym, że można ten serwer wprowadzić tutaj - zgodził się.

Pojawia się jednak kilka pytań i problemów, które chcemy rozwiązać, a przy tym pomożecie właśnie Wy - gracze i użytkownicy! Taką przynajmniej mamy nadzieję ;) 

Pierwszą sprawą jest "typ" serwera, już spieszę z wytłumaczeniem!
Mianowicie, częstym problemem serwerów RPG jest fakt, że nowi gracze nawet 4-5 dni po starcie edycji niechętnie dołączają na serwer bo szybko giną przez osoby z większym LVL'em, które mają już więcej hp, większy DMG, etc (myślę, że osoby które grały na serwerach RPG wiedzą o co chodzi). Stąd też wpadłem kiedyś na pomysł który praktycznie rozwiązał ten problem, a mianowicie dodanie do trybu modów FFA + Deathmatch. Co to znaczy? Proste - wszyscy walczą z wszystkimi, a chwilę po śmierci znowu się rodzimy! Dzięki temu nowe osoby, nawet jeśli szybko były zabijane, po chwili znowu mogły grać. Ponadto, osobom z większym levelem ciężej się gra, bo mogą pojawić się w sytuacji, gdzie cały serwer leci na nich.

Z drugiej jednak strony - zmienia to całkowicie format gry. Nie jest to już to samo - gra się całkowicie inaczej, dodaje się punkty w inne umiejętności w RPG - stąd pojawia się ta ankieta. Poza tym, tworzenie normalnej rozgrywki - bez FFA i DM - pozwala na dodanie kilku nowych rzeczy (Ba! niektóre z nich już mam), jak np:

Pośmiertna ruletka, w której można wygrać odrodzenie... albo brak życia w następnej rundzie (uwierzcie mi że jest to fajne, grałem z tym jeszcze na moim serwerze, i niezły był ubaw, kiedy ktoś 4 raz z rzędu nie miał życia w następnej rundzie).
Szansa na odrodzenie dla VIPów
Kupowanie odrodzenia za $
Obstawianie która drużyna wygra (za $)
I wiele więcej!

Stąd też nie do końca wiem co robić, jak robić i - powtórzę to jeszcze raz - zwracam się do Was, potencjalnych graczy i użytkowników.

Zagłosujcie więc proszę w ankiecie, i wypowiedzcie się w komentarzach poniżej co sądzicie o dodaniu takiego serwera, i który z "trybów" chcielibyście na nim zobaczyć. A może macie jakieś całkowicie inne propozycje? ;) 

 

Pozdrawiam,
gt.

 

Edytowane przez GryTrean
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł okej, ale nie wiem czemu, osobiście wolałbym zwykłego surfa, gdzie walczy się o czas. RPG jest takie meh, bo niby sobie surfujesz, ale i tak kończy się to jak kończy. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam surf już był, przeżyliśmy to wszyscy, fajnie było, ale się skończyło. O wiele lepszy fun jest z przebijania swoich rekordów czasowych niż respienia się w klatce i zabijania jak nie przejdziesz surfa...

Wszystko super, ale to nie jest dobry pomysł. Przynajmniej dla mnie.

Edytowane przez Peter
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jak najbardziej dobry. Z tego co gadałem z ludźmi na jail'u wiele z nich szuka dobrego surfa na którym nie jest nudno a w Polsce ciężko o takie.
Przydałoby się zrobić serwer tak ,żeby gracze z poza Polski też zostali tzn. info po angielsku, menu itp. Ja osobiście na RPG nigdy nie grałem, ale chętnie bym wpadł i pewnie został na jakiś czas jakby takowy powstał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Peter napisał:

Sam surf już był, przeżyliśmy to wszyscy, fajnie było, ale się skończyło. O wiele lepszy fun jest z przebijania swoich rekordów czasowych niż respienia się w klatce i zabijania jak nie przejdziesz surfa...

Wszystko super, ale to nie jest dobry pomysł. Przynajmniej dla mnie.

A ja uważam, że granie na FFA jest bez sensu, bo chodzi się po prostu i strzela, to samo można robić na MM'ach. I w ogóle COD też jest nudny, bo tam jakieś klasy... To jest po prostu inny tryb, nie można porównywać surfa timera do surfa + RPG - to dwa całkowicie inne tryby. Jednej osobie spodoba się Surf + RPG, a innej Surf + Timer (którego ja przykładowo nie lubię, i jak sam słusznie zauważyłeś - był już tu kiedyś, i nie należał do najbardziej popularnych serwerów).

Szanuję i rozumiem Twoją opinię, ale szczerze mówiąc nie rozumiem Twojej wypowiedzi, bo mówisz po prostu, że nie lubisz tego trybu, i stąd nie powinien on istnieć. Nikt tutaj chyba nie gra na każdym z serwerów - każdy wybiera swoje "miejsce" i to tam gra. Równie dobrze może powstać i surf + timer, ale tego ja już na siebie nie biorę, bo sam bym tam nie grał. Pogadajcie z Karolem, pomyślcie, poróbcie, jak wyjdzie to wyjdzie i będzie zarówno Surf + Timer, jak i Surf + RPG.

 

40 minut temu, Gemciu napisał:

Pomysł jak najbardziej dobry. Z tego co gadałem z ludźmi na jail'u wiele z nich szuka dobrego surfa na którym nie jest nudno a w Polsce ciężko o takie.
Przydałoby się zrobić serwer tak ,żeby gracze z poza Polski też zostali tzn. info po angielsku, menu itp. Ja osobiście na RPG nigdy nie grałem, ale chętnie bym wpadł i pewnie został na jakiś czas jakby takowy powstał.

Przede wszystkim trzeba tutaj zauważyć, że jest to całkowicie inny tryb niż surf timer. Tu nie chodzi o przejście mapy, tu chodzi o dosurfowanie do broni, do miejscówek, schowanie się gdzieś, strzelanie - to taki codmod na mapie z surfem - nie da się tego całkowicie zrobić dwujęzycznie, z jednej prostej przyczyny - gracze na tym serwerze rozmawiają. A rozmawiać będą po polsku, bo serwer jest to Polski, a nie Angielski czy jakikolwiek inny. Oczywiście - wszelkie menu itd. będą uzależnione od języka ustawionego w grze - dla osób z językiem Polskim - po polsku, a dla osób z innym językiem, po Angielsku.

 

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i opinie! Zgodnie z tym, co wynika z ankiety, na ten moment stworzony zostanie serwer ze zwykłym Surf + RPG, bez DM i bez FFA. Mam nadzieję, że te 14 (15) osób które zadeklarowały się do gry rzeczywiście grać będą, bo na początku każdego serwera najważniejszy jest ten "kapitał" startowy, aby serwer wskoczył w rankingach, itd. Wkrótce pojawi się więcej informacji! :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, GryTrean napisał:

A ja uważam, że granie na FFA jest bez sensu, bo chodzi się po prostu i strzela, to samo można robić na MM'ach. I w ogóle COD też jest nudny, bo tam jakieś klasy... To jest po prostu inny tryb, nie można porównywać surfa timera do surfa + RPG - to dwa całkowicie inne tryby. Jednej osobie spodoba się Surf + RPG, a innej Surf + Timer (którego ja przykładowo nie lubię, i jak sam słusznie zauważyłeś - był już tu kiedyś, i nie należał do najbardziej popularnych serwerów).

Szanuję i rozumiem Twoją opinię, ale szczerze mówiąc nie rozumiem Twojej wypowiedzi, bo mówisz po prostu, że nie lubisz tego trybu, i stąd nie powinien on istnieć. Nikt tutaj chyba nie gra na każdym z serwerów - każdy wybiera swoje "miejsce" i to tam gra. Równie dobrze może powstać i surf + timer, ale tego ja już na siebie nie biorę, bo sam bym tam nie grał. Pogadajcie z Karolem, pomyślcie, poróbcie, jak wyjdzie to wyjdzie i będzie zarówno Surf + Timer, jak i Surf + RPG.

 

Przede wszystkim trzeba tutaj zauważyć, że jest to całkowicie inny tryb niż surf timer. Tu nie chodzi o przejście mapy, tu chodzi o dosurfowanie do broni, do miejscówek, schowanie się gdzieś, strzelanie - to taki codmod na mapie z surfem - nie da się tego całkowicie zrobić dwujęzycznie, z jednej prostej przyczyny - gracze na tym serwerze rozmawiają. A rozmawiać będą po polsku, bo serwer jest to Polski, a nie Angielski czy jakikolwiek inny. Oczywiście - wszelkie menu itd. będą uzależnione od języka ustawionego w grze - dla osób z językiem Polskim - po polsku, a dla osób z innym językiem, po Angielsku.

 

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i opinie! Zgodnie z tym, co wynika z ankiety, na ten moment stworzony zostanie serwer ze zwykłym Surf + RPG, bez DM i bez FFA. Mam nadzieję, że te 14 (15) osób które zadeklarowały się do gry rzeczywiście grać będą, bo na początku każdego serwera najważniejszy jest ten "kapitał" startowy, aby serwer wskoczył w rankingach, itd. Wkrótce pojawi się więcej informacji! :)

Nie dlatego, że nie lubię tylko jak ktoś będzie chciał się postrzelać to pójdzie na mirka czy 1v1, a tak to można w normalny przyjemny sposób posurfować. Oby był grywalny a nie jak te wszystkie inne...

powodzenia!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł! Grałem kiedyś na kozackim surfie + rpg ale sieć upadła XD. Mam nadzieje, że ten będzie równie dobry. Poza tym przyda się jakaś odskocznia od tego JB bo granie na nim 24/7 już trochę nudzi XD.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surf + RPG całkiem spoko opcja, jeden z moich faworytów jeśli chodzi o typy serwerów. Co do osób które wolą surf + timer to no faktycznie super się na tym gra, ale ludzie niechętnie kupują tam usługi, gdyż niewiele one dają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kasia! zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności