Jump to content

Serwer Surf + RPG  

35 members have voted

1. 1. Jaki typ Surf + RPG chcesz zobaczyć?

• Czyste Surf + RPG
    • Surf + RPG [DM + FFA]
  2. 2. Jeśli pojawi się serwer Surf + RPG, będziesz na nim grał?

• Tak
    • Nie
    • To zależy (Napisz od czego w komentarzu)
    • Nie wiem

Recommended Posts

Posted (edited)

Cześć Wszystkim!

Od jakiegoś już czasu rozmawiam z Karolem o tym, aby na sieć wprowadzić serwer Surf + RPG. Zanim wróciłem, prowadziłem taki serwer na własną rękę - jako tako funkcjonował, wiadomo, nie były to skale Cs-Classica, ale kilku graczy grało, serwer się sam utrzymywał z VIPów - funkcjonowało to całkiem okej. Już zanim wróciłem na sieć rozmawiałem z Karolem o tym, że można ten serwer wprowadzić tutaj - zgodził się.

Pojawia się jednak kilka pytań i problemów, które chcemy rozwiązać, a przy tym pomożecie właśnie Wy - gracze i użytkownicy! Taką przynajmniej mamy nadzieję ;) 

Pierwszą sprawą jest "typ" serwera, już spieszę z wytłumaczeniem!
Mianowicie, częstym problemem serwerów RPG jest fakt, że nowi gracze nawet 4-5 dni po starcie edycji niechętnie dołączają na serwer bo szybko giną przez osoby z większym LVL'em, które mają już więcej hp, większy DMG, etc (myślę, że osoby które grały na serwerach RPG wiedzą o co chodzi). Stąd też wpadłem kiedyś na pomysł który praktycznie rozwiązał ten problem, a mianowicie dodanie do trybu modów FFA + Deathmatch. Co to znaczy? Proste - wszyscy walczą z wszystkimi, a chwilę po śmierci znowu się rodzimy! Dzięki temu nowe osoby, nawet jeśli szybko były zabijane, po chwili znowu mogły grać. Ponadto, osobom z większym levelem ciężej się gra, bo mogą pojawić się w sytuacji, gdzie cały serwer leci na nich.

Z drugiej jednak strony - zmienia to całkowicie format gry. Nie jest to już to samo - gra się całkowicie inaczej, dodaje się punkty w inne umiejętności w RPG - stąd pojawia się ta ankieta. Poza tym, tworzenie normalnej rozgrywki - bez FFA i DM - pozwala na dodanie kilku nowych rzeczy (Ba! niektóre z nich już mam), jak np:

Pośmiertna ruletka, w której można wygrać odrodzenie... albo brak życia w następnej rundzie (uwierzcie mi że jest to fajne, grałem z tym jeszcze na moim serwerze, i niezły był ubaw, kiedy ktoś 4 raz z rzędu nie miał życia w następnej rundzie).
Szansa na odrodzenie dla VIPów
Kupowanie odrodzenia za $
Obstawianie która drużyna wygra (za $)
I wiele więcej!

Stąd też nie do końca wiem co robić, jak robić i - powtórzę to jeszcze raz - zwracam się do Was, potencjalnych graczy i użytkowników.

Zagłosujcie więc proszę w ankiecie, i wypowiedzcie się w komentarzach poniżej co sądzicie o dodaniu takiego serwera, i który z "trybów" chcielibyście na nim zobaczyć. A może macie jakieś całkowicie inne propozycje? ;) 

Pozdrawiam,
gt.

Edited by GryTrean
  • Like 6

Pomysł okej, ale nie wiem czemu, osobiście wolałbym zwykłego surfa, gdzie walczy się o czas. RPG jest takie meh, bo niby sobie surfujesz, ale i tak kończy się to jak kończy. 

• Like 4

Jeżeli sam surf będzie funkcjonował jak u Mastera z pewnej sieci, tylko z tym wyjątkiem, że nie będzie "choineczki" pod net_graph to myślę, że swoje zarobi

• Like 3

Ja z chęcią pograł bym sobie na dobrze zrobionym surf rpg, więc pomysł na +

• Like 3

Posted (edited)

Sam surf już był, przeżyliśmy to wszyscy, fajnie było, ale się skończyło. O wiele lepszy fun jest z przebijania swoich rekordów czasowych niż respienia się w klatce i zabijania jak nie przejdziesz surfa...

Wszystko super, ale to nie jest dobry pomysł. Przynajmniej dla mnie.

Edited by Peter
  • Like 3

Pomysł jak najbardziej dobry. Z tego co gadałem z ludźmi na jail'u wiele z nich szuka dobrego surfa na którym nie jest nudno a w Polsce ciężko o takie.
Przydałoby się zrobić serwer tak ,żeby gracze z poza Polski też zostali tzn. info po angielsku, menu itp. Ja osobiście na RPG nigdy nie grałem, ale chętnie bym wpadł i pewnie został na jakiś czas jakby takowy powstał.

• Like 1

Godzinę temu, Peter napisał:

Sam surf już był, przeżyliśmy to wszyscy, fajnie było, ale się skończyło. O wiele lepszy fun jest z przebijania swoich rekordów czasowych niż respienia się w klatce i zabijania jak nie przejdziesz surfa...

Wszystko super, ale to nie jest dobry pomysł. Przynajmniej dla mnie.

A ja uważam, że granie na FFA jest bez sensu, bo chodzi się po prostu i strzela, to samo można robić na MM'ach. I w ogóle COD też jest nudny, bo tam jakieś klasy... To jest po prostu inny tryb, nie można porównywać surfa timera do surfa + RPG - to dwa całkowicie inne tryby. Jednej osobie spodoba się Surf + RPG, a innej Surf + Timer (którego ja przykładowo nie lubię, i jak sam słusznie zauważyłeś - był już tu kiedyś, i nie należał do najbardziej popularnych serwerów).

Szanuję i rozumiem Twoją opinię, ale szczerze mówiąc nie rozumiem Twojej wypowiedzi, bo mówisz po prostu, że nie lubisz tego trybu, i stąd nie powinien on istnieć. Nikt tutaj chyba nie gra na każdym z serwerów - każdy wybiera swoje "miejsce" i to tam gra. Równie dobrze może powstać i surf + timer, ale tego ja już na siebie nie biorę, bo sam bym tam nie grał. Pogadajcie z Karolem, pomyślcie, poróbcie, jak wyjdzie to wyjdzie i będzie zarówno Surf + Timer, jak i Surf + RPG.

40 minut temu, Gemciu napisał:

Pomysł jak najbardziej dobry. Z tego co gadałem z ludźmi na jail'u wiele z nich szuka dobrego surfa na którym nie jest nudno a w Polsce ciężko o takie.
Przydałoby się zrobić serwer tak ,żeby gracze z poza Polski też zostali tzn. info po angielsku, menu itp. Ja osobiście na RPG nigdy nie grałem, ale chętnie bym wpadł i pewnie został na jakiś czas jakby takowy powstał.

Przede wszystkim trzeba tutaj zauważyć, że jest to całkowicie inny tryb niż surf timer. Tu nie chodzi o przejście mapy, tu chodzi o dosurfowanie do broni, do miejscówek, schowanie się gdzieś, strzelanie - to taki codmod na mapie z surfem - nie da się tego całkowicie zrobić dwujęzycznie, z jednej prostej przyczyny - gracze na tym serwerze rozmawiają. A rozmawiać będą po polsku, bo serwer jest to Polski, a nie Angielski czy jakikolwiek inny. Oczywiście - wszelkie menu itd. będą uzależnione od języka ustawionego w grze - dla osób z językiem Polskim - po polsku, a dla osób z innym językiem, po Angielsku.

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i opinie! Zgodnie z tym, co wynika z ankiety, na ten moment stworzony zostanie serwer ze zwykłym Surf + RPG, bez DM i bez FFA. Mam nadzieję, że te 14 (15) osób które zadeklarowały się do gry rzeczywiście grać będą, bo na początku każdego serwera najważniejszy jest ten "kapitał" startowy, aby serwer wskoczył w rankingach, itd. Wkrótce pojawi się więcej informacji! :)

• Like 4

16 godzin temu, GryTrean napisał:

A ja uważam, że granie na FFA jest bez sensu, bo chodzi się po prostu i strzela, to samo można robić na MM'ach. I w ogóle COD też jest nudny, bo tam jakieś klasy... To jest po prostu inny tryb, nie można porównywać surfa timera do surfa + RPG - to dwa całkowicie inne tryby. Jednej osobie spodoba się Surf + RPG, a innej Surf + Timer (którego ja przykładowo nie lubię, i jak sam słusznie zauważyłeś - był już tu kiedyś, i nie należał do najbardziej popularnych serwerów).

Szanuję i rozumiem Twoją opinię, ale szczerze mówiąc nie rozumiem Twojej wypowiedzi, bo mówisz po prostu, że nie lubisz tego trybu, i stąd nie powinien on istnieć. Nikt tutaj chyba nie gra na każdym z serwerów - każdy wybiera swoje "miejsce" i to tam gra. Równie dobrze może powstać i surf + timer, ale tego ja już na siebie nie biorę, bo sam bym tam nie grał. Pogadajcie z Karolem, pomyślcie, poróbcie, jak wyjdzie to wyjdzie i będzie zarówno Surf + Timer, jak i Surf + RPG.

Przede wszystkim trzeba tutaj zauważyć, że jest to całkowicie inny tryb niż surf timer. Tu nie chodzi o przejście mapy, tu chodzi o dosurfowanie do broni, do miejscówek, schowanie się gdzieś, strzelanie - to taki codmod na mapie z surfem - nie da się tego całkowicie zrobić dwujęzycznie, z jednej prostej przyczyny - gracze na tym serwerze rozmawiają. A rozmawiać będą po polsku, bo serwer jest to Polski, a nie Angielski czy jakikolwiek inny. Oczywiście - wszelkie menu itd. będą uzależnione od języka ustawionego w grze - dla osób z językiem Polskim - po polsku, a dla osób z innym językiem, po Angielsku.

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i opinie! Zgodnie z tym, co wynika z ankiety, na ten moment stworzony zostanie serwer ze zwykłym Surf + RPG, bez DM i bez FFA. Mam nadzieję, że te 14 (15) osób które zadeklarowały się do gry rzeczywiście grać będą, bo na początku każdego serwera najważniejszy jest ten "kapitał" startowy, aby serwer wskoczył w rankingach, itd. Wkrótce pojawi się więcej informacji! :)

Nie dlatego, że nie lubię tylko jak ktoś będzie chciał się postrzelać to pójdzie na mirka czy 1v1, a tak to można w normalny przyjemny sposób posurfować. Oby był grywalny a nie jak te wszystkie inne...

powodzenia!

• Like 3

Super pomysł! Grałem kiedyś na kozackim surfie + rpg ale sieć upadła XD. Mam nadzieje, że ten będzie równie dobry. Poza tym przyda się jakaś odskocznia od tego JB bo granie na nim 24/7 już trochę nudzi XD.

• Like 1

Surf + RPG całkiem spoko opcja, jeden z moich faworytów jeśli chodzi o typy serwerów. Co do osób które wolą surf + timer to no faktycznie super się na tym gra, ale ludzie niechętnie kupują tam usługi, gdyż niewiele one dają.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines