Skocz do zawartości

Pytanie o Jednostkę Centralną


Kosin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przychodzę z pytaniem do bardziej ogarniętych graczy. Przez całe życie miałem kilka komputerów lecz nigdy sam ich nie składałem/Nie wybierałem części. Czy konfiguracja na poniższym SS ma sens? Czy powinno coś być definitywnie zmienione? (to chłodzenie wodne to mój wymysł tak wiem że można by było go zmienić). Czy może jednak aż tak zielony nie jestem i jest dobrze :) 

Komputer będzie wykorzystywany do Grania, Nagrywania, Streamowania, Zabawy w grafika, Montowania filmów, obróbki dźwięku, oglądania filmów Praktycznie do prawie wszystkiego co można robić na kompie. 

jednostka.png

@RyKoS budżet +-5tys 

@SnuFFyehh

Nie ufam czerwonym xd miałem już i korzystało się beznadziejnie we wszystkim

Edytowane przez T3AMO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet ?? 

 

@SnuFFy ok to zmieniam reakcję :D 

 

A co do porcka to AMD chyba opłacalniejsze 

 

 

@T3AMO

W takim budżecie to ja bym myślał o 2070:

+ to chłodzenie wodne mnie rozbawiło :)

SilentiumPC Fortis 3 HE  -> te ludzie chwalą a wystarczy do tego

 

I ja bym pomyślał nad innym prockiem czyli Ryzen 7 2700X albo bez X i płyta główna tańsza na AM4 to wtedy na 2070 będzie .

 

Musiał byś pooglądać testy i5 vs 2700x  Bo ja już nie pamiętam :D ale napewno można coś pokombinować

 

 

@T3AMO pewnie miałeś 10 lat temu haha :) 

Edytowane przez RyKoS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I5 do rtxa 2060? Ja bym to podmienil na 1080 i dodal lepszego procka.

Nie no prank zeby sie rykos nie prul :kappa:, ale i tak jakbys mogl dolozyc na lepszego procka to byloby git

Czemu nie ufasz w AMD? Maja lepsze procesory na rynku

 

Edytowane przez SnuFFy
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na początku zaznaczę żebyś poszukał kompletnej płyty również pod AUDIO, bo mi razery na USB nie chciały działać, więc jeśli przy płycie głównej 

pisze że jest w High Definition Audio, obsługuje system 2/4/5.1/7.1, i jest  wsparcie dla S/PDIF Out , to znaczy że jest ok i słuchawki jak i micro na USB powinny Ci działać 

 

w -/+ 5 tysiaków to będziesz miał składaka kosmos, tzn złóż go za około 4000 a w granicach 1000 - 1400 zł kup grafike w cenie powyżej tysiąca

powinny już fajne karty chodzić, więc wyjdzie Cię z 5400max 

 

Polecam Ci

Pamięć Ram 16GB w jednej kości RAM, HyperiX z radiatorem      około 340-380zł

Procek i7- 8gen        1300-1500zł 

Płyta B360M Aorus Gaming 3         400-450 zł

zasilacz 500 W                nie wiem dokładnie ale za około 120-150zł powinieneś kupić

Dysk SSD 1TB / Ponad 1000MB odczyt-zapis, M.2 o ile sie nie myle (ale to dokupić zamiast wymieniać żeby po prostu mieć 2 a nie jeden)  500-550zł

do tego obudowa najlepiej pod, microATX, ATX i chyba miniATX jesli sie nie mylę i żeby dało się dvd zamontować jeśli robisz formata z płytki  do 200zł

grafike: minimum 6GB najlepiej w nazwie z końcówką it bo wydajniejsza (ja mam 4GB it) chociaż 6GB to już na tyle dobra że i bez it będzie elegancko tak jak pod aktualne gry, czy te które będą w przeciągu najbliższych 2-3 lat będą wychodzić           to około 1200 - 1500zł

nagrywarka DVD (jesli robisz formata z płytki)  50-80zł  

 

za zestaw który ja Ci przedstawiłem to wyjdzie Ci okolo 4.300zł - 4.400zł razem z grafiką 6GB :)

 

Jeśli się pomyliłem w nazwie danego produktu to poprawcie :)

Edytowane przez baandiT
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności