Skocz do zawartości

Nowa Edycja Jailbreak! 30.11.2019


FreshMan

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, jak już pewnie słyszeliście w sobotę rozpocznie się nowa edycja na naszym ukochanym serwerze, w tym poście będziecie mogli zapoznać się z dodatkami i zmianami na nową edycję.

  • Ulepszamy CT- po przegranych 3 rundach CT'ki dostają dodatkowe 50HP(to będzie zamiast Tarczy).
  • Usuwamy kilka zabaw
     

    Berek,PayDay,SnowWar,Ziemniak

  • Nowe pojedynki- Do listy pojedynków zostaną dodane glock i P250.
  • Osłabienie kontrabandy "Mięśnie Czarnego"- na zabawie KillDay będzie leczyć do bazowego HP.
  • Rotacja map- Co 2 tygodnie będzie zmieniana pula map, 2 tygodnie= 12 map. Ma to na celu zastopować monotonność związaną z ilością granych map na serwerze. 
  • Zostaną dodane bany czasowe na CT.
  • Szansa na drop blunta zostanie zwiększona.
  • Ciężka kamizelka zostanie ulepszona i będzie blokowała więcej DMG.
  • Kontrabanda FD oraz Duszek będą już działać poprawnie.
  • Nowe osiągnięcia:
     

     

    Życzenioborca -> Zdobywasz życzenia
    Cowboy - Wygrywasz walki w życzeniu
    Zabójca - Zabijasz swoich teammate
    Chowany - Wygrywasz chowanego
    Rasa - Wbijasz lvl na rasie
    Pogromca - Zabijasz buntowników

  • Nagrody za osiągnięcia-   500/1000/1500/2000... zależne od ilości progów w danym osiągnięciu.

 

Jeśli dojdzie  coś nowego powiadomie was o tym w tym temacie.

Możecie również pisać co waszym zdaniem można dodać lub co wam się nie podobało w obecnej edycji.

@sklejkeking1337 Godziny nie jestem pewny, wyjdzie w praniu ale raczej koło 13.

  • Like 7
  • Dziękuję 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno pytanie. Czemu akurat SnowWar i Berek zostaly usuniete? Byly to dosc unikatowe zabawy, w miare czesto uzywane, widzialem SnowWara co mape/dwie.

Mi osobiscie nie podoba sie to, ze CT nie jest w zaden sposob nagradzane. Jak taki CT ma prowadzic kreatywnie jak nic z tego nie ma i co chwile sie kazdy buntuje? Jak jeszcze siedzialem na opiekunie probowalem w jakis sposob ograniczyc bunty wzgledem kreatywnego prowadzenia. Ja widze to tak, ze strasznie ciezko jest takie cos wykonac. Wiadomo tez, ze duzo zalezy od samego TT, no bo jak ktos nie zezwala na uzycie dla przykladu mikrofonu, no to nie zrobisz zabawy jaka bys chcial, ale czesto widze ta monotonnosc. Nie z map, tylko z prowadzenia. Total na kucaka patrzac sie w tylnia sciane. Te slowa slyszysz praktycznie co runde. W dodatku jakies kucaki, boxy jak zostaje 6 osob, to wszystko przeklada sie na nude, bo jezeli nie ma graczy, z ktorymi spedzisz spoko czas rozmawiajac, to nie ma tam nic innego do roboty. Fajnie by bylo jakbyscie przemysleli nagradzanie w jakikolwiek sposob kreatywne prowadzenie w CT ;) 

 

Edytowane przez SnuFFy
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał się zapytać o dokładną godzinę bo na ts'ie śmieszek powiedział, że jak wstanie

I chciałbym też poprosić aby admini starali się wprowadzić luźniejszą atmosfere gdy mogą - większość tak robi, ale dajmy na to sytuacje z dziś luźno sobie rozmawialiśmy na serwie nie było żadnego młynu, a admin przywalił się do nas jak gdybyśmy krzyczeli do mikrofonu

@offen chyba oboje myślimy o innej sytuacji bo w opisanej przeze mnie ciebie nie było na serwerze ;)

Edytowane przez sklejkeking1337
  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sklejkeking1337 napisał:

Ja bym chciał się zapytać o dokładną godzinę bo na ts'ie śmieszek powiedział, że jak wstanie

I chciałbym też poprosić aby admini starali się wprowadzić luźniejszą atmosfere gdy mogą - większość tak robi, ale dajmy na to sytuacje z dziś luźno sobie rozmawialiśmy na serwie nie było żadnego młynu, a admin przywalił się do nas jak gdybyśmy krzyczeli do mikrofonu

Potwierdzam te slowa bo to sie dzisiaj zdarzylo i to juz nie pierwszy raz. Nie wiem czy to z niecheci do ludzi czy jak, bo jak widze jak reaguja na niektore inne osoby/sytuacje to az krew zalewa. JB jest o tyle specyficznym serwerem, ze tam sie glownie gada z ludzmi, a nie strzela jak na kazdym innym, to pozwolcie ludziom rozmawiac :P 

*Sory, ze nie w jednym poscie, ale cos mi nie dziala cytowanie przy edytowaniu 😕 *

 

  • Like 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, freshman said:

Możecie również pisać co waszym zdaniem można dodać lub co wam się nie podobało w obecnej edycji.

Jak już gadaliśmy, fajnie było by dodać nowe zabawy, wiec tu mój opis nowej zabawy:

Infected:

-CT-

Zostają zainfekowani, mają tylko nóż i zwiększony speed, jaki i damage z kosy (gdzieś na 40HP z lewego, nie wiem ile to by było z prawego- aby tylko nie było na hita bo będzie za łatwo)

-TT-

zmniejszony speed

kevlar (aby można lepiej ocenić damage CT bo inaczej ustawi się damage na 40, i CT bedzie bralo nie VIPOW na Hita z prawego lub svipom bedzie zadawał 20HP)

bron: mag 7 i glock

-Opis-

W pierwszej minucie TT sie rozbiega na mapie, CT ma freeze.

Można kampic-TT nie ma radaru, CT ma

Po 1 minucie losowe TT tez zostaje zainfekowane (zależnie ilu graczy jest na serwie: około 1 na 5 osób) wiec uważaj z kim się kampisz.

Zainfekowani proboja zabić TT, Zainfekowanie mają nie skończoność żyć, jeżeli zainfekowany zabije "zdrowego" TT on też zostaje zainfekowany.

Zainfekowane TT respi się w Celi, CT w gr

Wygrana zainfekowanych, gdy wszyscy będą zainfekowani

Wygrana zdrowych po 5 minutach rozgrywki

Last Man Standing: Gdy jest co najmniej 10 zainfekowanych i został ostatni "zdrowy" TT, Zdrowy gracz otrzymuje Negev, dual baretki i Speed się ustawia na normalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, sklejkeking1337 napisał:

I chciałbym też poprosić aby admini starali się wprowadzić luźniejszą atmosfere gdy mogą - większość tak robi, ale dajmy na to sytuacje z dziś luźno sobie rozmawialiśmy na serwie nie było żadnego młynu, a admin przywalił się do nas jak gdybyśmy krzyczeli do mikrofonu

Wprowadzać luźniejszą atmosferę? Nie było cie przez bardzo długi okres czasu i nie wiesz, jak wygląda sytuacja. Na serwerze jest wiele nowych osób, które nie znają regulaminu i go nie przestrzegają. Również wiele "starszych" graczy przyzwyczaiło się do luzu i robią co chcą. Dając cały czas muty i bany po 30 minut nic nie zrobimy, więc trzeba zwiększyć rygor bo na serwerze jest straszny młyn. 

@sklejkeking1337 A co do sytuacji, kiedy "spokojnie sobie rozmawialiście"... mówiło naraz 5 osób i każdy się przekrzykiwał. Jeżeli chcesz to mogę ci wytłumaczyć na czym polega normalna rozmowa na na czym polega przekrzykiwanie się ;).

///

@sklejkeking1337 Chyba, że tak. Ale była też wczoraj sytuacja na summerjailu, kiedy Snuffy stwierdził, że gdy mówi naraz 5 osób to jest spoko rozmowa. Ale bądź co bądź zwracam honor.

Edytowane przez offen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

1.Zwiększono szansę na blunt (1/480) -> VIP daje - 100, a SVIP o połowę mniej

2.Przebudowano plugin odpowiedzialny za rezerwowe ammo i jego odświeżanie gdy jesteś w CT. Teraz zamiast zapisywać to do tzn drzewka, będzie sprawdzać po ID broni.

3.Wraz z przebudową sklepu, zmieniłem sposób nadawania unlimited. Teraz nie daje 200 co parę sekund, a dodaje +1 za każdym strzałem

4.Dodano dźwięk do latarki

5.Zaktualizowano panel guard, freeday, mark graczy, latarkę, czarny rynek, vote kick CT

6.Dodano pasek, tzn czasówkę przy przeszukiwaniu

 

image.png[/spolier]

Edytowane przez freshman
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może powtórzę to, co mówiłem na serwerze a zostałem zignorowany

Z jakiego powodu zostaje usunięta zabawa Snow War? Jest grana często, ludzie ją lubią, jedyny możliwy argument to bo za długo trwa. Gdyby jednak to było powodem to logicznym byłoby też usunięcie chowanego. Zostaje tylko argumentacja "bo tak się opiekunowi podoba i ma wywalone na opinie innych" ale to oczywiście byłoby dosyć żałosne, więc pozostaje nadzieja, że jest jakiś powód którego absolutnie nikt nie zauważa. Pytam się więc o wyjaśnienie tej decyzji

@Huczin

Czyli rozumiem, że te ~30 osób, które głosowało tylko z tych, które udzielają się na forum mają reprezentować zdanie wszystkich? Żadna ankieta na forum nic nie powie bo sprawdzają ją tylko najaktywniejsi. A sugerowanie, że kieruję się tym, co mi się podoba kiedy jednocześnie zarzucam to samo opiekunowi to XD

Chodzi o to, że różnica głosów i próba jest zbyt mała, tak się nie robi ankiet. Jakby była na serwerze i głosowaliby różni ludzie to tak, wtedy powinna być usunięta

Edytowane przez patrik
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, patrik napisał:

To ja może powtórzę to, co mówiłem na serwerze a zostałem zignorowany

Z jakiego powodu zostaje usunięta zabawa SnowWar? Jest grana często, ludzie ją lubią, jedyny możliwy argument to bo za długo trwa. Gdyby jednak to było powodem to logicznym byłoby też usunięcie chowanego. Zostaje tylko argumentacja "bo tak się opiekunowi podoba i ma wywalone na opinie innych" ale to oczywiście byłoby dosyć żałosne, więc pozostaje nadzieja, że jest jakiś powód którego absolutnie nikt nie zauważa. Pytam się więc o wyjaśnienie tej decyzji

 

Cóż, najwyraźniej podstawą tej decyzji była ankieta wcześniej przeprowadzona ------> https://forum.cs-classic.pl/topic/70546-zabawy-na-nowa-edycję/

Według niej, uwielbiania przez Ciebie zabawa, okazała się trzecią najmniej pożądaną zabawą na nową edycję przez osoby, które brały udział w głosowaniu.

 Widać, że według tej ankiety SnowWar jak i reszta zabaw, które zostaną usunięte, nie są lubiane przez graczy, to opiekun zdecydował jak zdecydował. Lud się wypowiedział, a administracja wysłuchała.

Masz odpowiedź na swoje druzgocące pytanie.

Czy mi ta decyzja pasuje? Niekoniecznie, ale skoro ludzie tak chcieli to nie będę się przypie**alał do administracji na serwie, jeśli odpowiedź jest wyraźna na forum. 

Pozdrawiam Serdecznie

@patrik

Nie powiedziałem, że ankieta na forum jest całkowitym słusznym drogowskazem w decydowaniu w tego typu sprawach, ale taki sposób jest najwygodniejszy. Wiadomo ile osób głosowało i na co głosowało. Tak, nie prezentuje zdania wszystkich graczy na serwerze, lecz tych, którzy chcą brać udział w tworzeniu tego serwera. Jeśli ktoś gra na serwerze, a nie chce mu się wchodzić na forum, to spoko, rozumiem to, ale niech nie marudzi, że jego zdanie nie zostało wzięte pod uwagę. Trochę jak z wyborami w Polsce. o scenie politycznej decyduje niecała połowa społeczeństwa, a gdy zostaną ogłoszone wyniki to najczęściej oburzeni ci, którzy nie podeszli do urn (dla jasności nie mam na myśli Ciebie, mówię w sensie ogólnym). 

Jeśli głosowanie miałoby być prowadzone na serwerze podczas gry, to tak, zdecydowanie więcej osób by się podzieliło swoją opinią, ale problem byłby taki, że:

- i tak nie każdy by się wypowiedział -"bo ja wtedy nie grałem"

- część miałaby wylane i wcisnęłaby byle jaki przycisk, byle tylko schować to menu głosowania

-  jeśli przeprowadzono by większą ilość głosowań to finalnie te same osoby głosowałyby kilka razy...

- ...za dużo roboty dla administracji ze sprawdzaniem wiarygodności wyników tych głosowań. 

Też uważam, że zabawa ta (tak samo ja berek) nie powinna być usuwana, ale rozumiem decyzję opiekunów bo wiem na czym (przynajmniej częściowo) tę decyzję opierają. W najgorszym przypadku  jedna edycja JB się odbędzie bez tych zabaw i zostaną one przywrócone w niedalekiej przyszłości.

 

Nie, nie występuję w roli adwokata administracji, po prostu lubię dyskutować, a jako że jest piątek to pewnie większość administracji jest     napier****na w trzy dupy    niezdolna odpowiedzieć Patrikowi, to pomyślałem, że odpowiem mu, żeby nie musiał się gorączkować i czekać na odpowiedź. Jestem pewien, że odpowiedzieliby podobnie jak ja teraz.

Edytowane przez Huczin
Kulturalna dyskusja
  • Like 1
  • Dziękuję 2
  • Smutny 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, patrik napisał:

 

Czyli rozumiem, że te ~30 osób, które głosowało tylko z tych, które udzielają się na forum mają reprezentować zdanie wszystkich? Żadna ankieta na forum nic nie powie bo sprawdzają ją tylko najaktywniejsi. A sugerowanie, że kieruję się tym, co mi się podoba kiedy jednocześnie zarzucam to samo opiekunowi to XD

Chodzi o to, że różnica głosów i próba jest zbyt mała, tak się nie robi ankiet. Jakby była na serwerze i głosowaliby różni ludzie to tak, wtedy powinna być usunięta

Słuchaj, ale każdy gracz serwera może wejść na forum przejrzeć i zagłosować na to, aby nie usuwać Snow Wara, a osoby które chciały usunięcia tej zabawy po prostu wbiły i zagłosowały. Każdy ma takie same prawa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel
16 godzin temu, patrik napisał:

Czyli rozumiem, że te ~30 osób, które głosowało tylko z tych, które udzielają się na forum mają reprezentować zdanie wszystkich? Żadna ankieta na forum nic nie powie bo sprawdzają ją tylko najaktywniejsi. A sugerowanie, że kieruję się tym, co mi się podoba kiedy jednocześnie zarzucam to samo opiekunowi to XD

Chodzi o to, że różnica głosów i próba jest zbyt mała, tak się nie robi ankiet. Jakby była na serwerze i głosowaliby różni ludzie to tak, wtedy powinna być usunięta

Powiem tka, też byłem zdziwiony, że takie zabawy zostały usunięte, lecz temat mówi sam za siebie - tak na starcie

Co do Twojej dalszej wypowiedzi, to jest to całkowicie bezsensu. Na COD już to przerabiałem w każdy możliwy sposób i ŻADEN nie pasował

  • Opiekun ustalał co i jak z propozycjami - ŹLE
  • Opiekun ustalał z adminami, którzy tak jak on słuchali graczy z serwera i na tej podstawie coś wymyślali - ŹLE
  • Zebranie na TS, w którym każdy może się wypowiedzieć i działa większość - ŹLE

Prawda jest taka, że ankiety na serwerze to największe gówno i nie powinno to mieć miejsca, bo bierzemy pod uwagę tych którzy są. Na forum może wbić każdy, a samo głosowanie nie trwa pare minut. Jeżeli ktoś tego nie zrobił (nie wbił na forum by zagłosować), to znaczy, że ma to w dupie i nie ma prawa się oto spinać. Na serwerze w danym momencie może być 30 osób. Na forum nawet 300. Różnica spora, więc proszę, nie wmawiajmy sobie, że coś co zostało przedyskutowane na forum jest gorsze, bo jest to najodpowiedniejsza forma - nawet zebrania na TS Wam nie pasują, bo zawsze ktoś nie ma czasu

Także nie masz racji mówiąc, że głosowania na serwerze są lepsze. Wejście na forum nie trwa wieczność. Nie sprzedaje Wam na nim reklam, więc nic nie tracicie wchodząc tutaj. Takie działanie tylko ubija samo forum, a ludzie i tak będą narzekać

Cytat

Czyli rozumiem, że te ~30 osób, które głosowało tylko z tych, które udzielają się na forum mają reprezentować zdanie wszystkich?

Jeżeli ktoś udziela się na forum, to tak, jest "lepszy".
Jak wspomniałem wcześniej,
Zalogowanie się na forum trwa parę minut. Nie masz tutaj żadnych reklam, a forum nie jest tylko po to by napisać podanie

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Celowo tworzę nowy post by nie było problemów, że ktos nie widział

Nagrody za osiągnięcia są

Aktualne osiągnięcia na serwerze to:

  1. Życzenioborca -> Zdobywasz życzenia
  2. Cowboy - Wygrywasz walki w życzeniu
  3. Zabójca - Zabijasz swoich teammate
  4. Chowany - Wygrywasz chowanego
  5. Rasa - Wbijasz lvl na rasie
  6. Pogromca - Zabijasz buntowników

Za każde osiągnięcie 500*poziom_osiągnięcia POZA Rasą gdzie otrzymujesz 700*poziom_osiągnięcia
Do osiągnięć dojdzie też szansa na blunta, czyli za wykonanie osiągnięcia będziemy mieć daną szansę na blunt *poziom_osiagniecia
No i dodam, że wymagania mogą ulec zmianie, lecz na ten moment nie dostałem dokładnych instrukcji

Prawie 30 pluginów  powiązanych z JB zostało edytowanych i doszło do wielu waznych zmian, głównie odświeżenia ich.

Ważną zmianą jest nowy system banów na CT, który jest w wersji BETA i oferuje banowanie na minuty oraz permanentnie. Nie zmieniłem komend byście nie mieli problemów z ich obsługą, ale warto sprawdzać przypominajkę, która wyświetla się po wpisaniu samej komendy

Zmianie uległ też plugin odpowiedzialny za balans druzyn i sprawdzanie godzin, także to też warto sprawdzić.

 

To co mogłem zrobić, zrobiłem. Ostatnie dni spędziłem by ogarnąć to najlepiej jak się da i jeśli udało mi się odnaleźć wszystkie blędy (mi i Freshman), to nie powinno być jakiś większych wpadek.

 

Pozostaje mi tylko jedna aktualizacja dla gangów, która uruchomi system tzn dobrego gracza, sprawdzająca zaangażowanie gracza oraz staż jego gry. Jeżeli wykryje, że gracz jest stale na serwerze, a odstaje np: z rasą, dostanie blunt na rozwój. Dodam, że system nie będzie wspierał nigdy respektu, więc tutaj nadal trzeba go dropić. Jest to raczej pomoc w postaci blunt. Zobaczymy jednak jak w tym sezonie będą dropić blunt przez ten pierwszy tydzień

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności